Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustratorden Photoshopa geçerken pikselleşme (yardım)

Flöresan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar ben Illustratorde fırçaile birşeyler çiziyorum. Kopyalayıp photoshopa yapıştırdığımda kenarları kötü gözüküyor. Piksel piksel oluyor.

Photoshopa yapıştırınca nasıl yapıştırılsın diye soruluyor:

smart object
pixel
path
shape layer

hepsinde kenarlar bozuk oluyor. Ne yapmalıyım. Lütfen birisi söylesin :crying:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
En basiti image size (Dpi) 300 den az olmamalı. Convert to smart object bir alternatif ama genelde convertlemeden aldığında sorun çıkarmıyor.

salieris

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çünkü photoshop vektörel bir program değil.

ataaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışmanızı pdf olarak kaydedip ps de açın çöz,300dpi ise baskıda sorun olmaz. ps de ne kadar kusursuuz calısırsanız calısın büyüteç ile bakarken pixellenmesi normal.ps hakimiyetinizi çok bilmiyorum ama büyüteçi kullanırken %100 de bakın gerçek görüntüyü o yüzdede göreceksiniz.

ayrıca ai de çalısırken alt+ctrl+y yaparsanız yada view dan ''pixel preview'' daha net pixellerle çalışır, daha net ve daha keskin çalışmalar yaparsınız, bu da pixel tabanlı programlarda da size artı avantaj sağlar.

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
normalde, hiç birisinde pikselleşme yaşamazsınız... size öyle geliyor olmalı...
tavsiye edilen kullanım ise, akıllı nesne olmasıdır... iyi çalışmalar...

soan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Biz de sorun yaşamayacağımızı düşünmüştük ancak herşey teknik olarak normal olmasına rağmen diyagonal yazılarda baskıda sorun yaşadık, sonuçta çareyi tasarımı illustratörde yapmakta bulduk..

Photoshop vektörel bir program olmadığı için siz istediğiniz kadar smart object vs olarak getirin ne yaparsanız yapın istediğiniz gibi olmaz çünkü photoshop objeyi piksel olarak tanımlar.

Ancak sizin başınızda bizimki gibi manyak patronlar yoksa bir sorun yaşamassınız :))