Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign Dipnot ve wordden içe aktarma

oznurece

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar bana gelen kitap word ortamında dipnotlu 150 sayfa A4 bunu a5 kitap formatına dönüştürücem dipnotları ekliyorum fakat tek tek eklersem gözden kaçan olabilir. wordden çektim tek tek dipnot oluşturuyorum sizce stilli veya burdan sonra nasıl bir yol izlemem gerekir hata yapmamam için yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Indesign A5 boyutunda sayfa actıktan sonra ve word dökümanınız kapalıyken

Indesign File > Place (Ctrl+D) komutunu tıkladığınızda, karşınıza Place iletişim kutusu gelir.

Açılan pencereden Show Import Options seçeneğini işaretleyin word dökümanınızı seçin Aç düğmesini tıkladığın

1.Seçenek :Seçenekleri işaretleyin özellikle (Footnotes , Endnotes)

2.Seçenek : işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri pasifsize eder .

3. Seçenek : işaretliyse Word dokümanınızdaki tüm sitilleri (font, renk vb) InDesign olduğu gibi aktarır.

OK dedikten sonra Mouse ucu metin simgesi olur

Şimdi geldi Mouse ucundaki metni akıtmak

Yarı otomatik : Alt tuşu basarsak her sayfa tek tek tıklayarak metni indesign içine aktarır.

Otomatik olarak akış :
Shift tuşu basılı kalarak tıkladığımızda tüm metin belgenizini içine olduğu gibi aktarır.

Son düzenleme:

oznurece

🌱Yeni Üye🌱
oklarla belirttiğim yerler neden oluştu anlamadım word belgesinde böyle değil. Dipnot numarasınıda sona atıyor???? Bi start veremedim gitti işe :(

oznurece

🌱Yeni Üye🌱
size yazamıyorum "vejdi isimli Üyemiz ya Özel Mesaj alamıyor yada almak istemiyor. Bu sebebten dolayı Özel Mesajınızı gönderemiyoruz." diyor