Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
N2hSQ.png
[/IMG]
gVDk9.png
[/IMG]Sayfayı kaçtan baslatırsam baslatayım Sol taraftan baslıyor mesela bunu 1 den baslatınca sağdan baslamasını 2 nin alttan soldan devam edip gitmesini istiyorum

sungurr

🌱Yeni Üye🌱
peki bende birşey sorabilirmiyim daha önce bahsetmişsinizdir ama ben ilk sayfaya yani kapağa numara vermek istemiyorum arkadan başlama gibi bir durum olmazmı acaba yardımcı olursanız çok teşekkür ederim şimdiden

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
PAGES panelinden sayfa numarlarınız nereden başlamasını istediğiniz sayfayı secin ve eklemiş olduğum ekran görüntülerini takip edin

secili sayfa öncesi olanların numaraları silmek istiyorsanız o sayfaları ctrl (birden fazla sayfa için) tuşuna basarak PAGES panelinden secin, secim işlemi bittikten sonra CTRL+SHIFT+ALT+ L basın ;
daha sonra secmiş olduğunuz sayfalardaki rakamları Selection Tool (V) aracı ile üzerlerine tıklayarak secip silebilirsiniz

bayoba21

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba belki çok güleceksiniz fakat bir soru sormak istiyorum ben yeni dergi yapmaya başladım 20.ci sayfaya kadar ulaştım inşallah kısa bi zaman sonra basımına başlıcamda merak ettiğim bir konu var. Şimdi kapak sayfası en başta çıkıyor ve altındaki sayfalar 2 ve 3 nolu sayfalar oluyo acaba 2.ci sayfa kapagın arkasındaki kısımmı oluyor? yani 3.sayfa aslında kapaktan sonraki ilk sayfamı oluyo bunu gerçekten çok merak edyorum cevaplarsanız sevinirim

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Merhaba belki çok güleceksiniz fakat bir soru sormak istiyorum ben yeni dergi yapmaya başladım 20.ci sayfaya kadar ulaştım inşallah kısa bi zaman sonra basımına başlıcamda merak ettiğim bir konu var. Şimdi kapak sayfası en başta çıkıyor ve altındaki sayfalar 2 ve 3 nolu sayfalar oluyo acaba 2.ci sayfa kapagın arkasındaki kısımmı oluyor? yani 3.sayfa aslında kapaktan sonraki ilk sayfamı oluyo bunu gerçekten çok merak edyorum cevaplarsanız sevinirim

Sayfa numarası verdiğinizde 2.ci sayfa kapagın arkasındaki kısım oluyor bu doğru sayfa numarasının nereden başlamasını istediğinizide ayarlayabilirsiniz. Link

Size bir önerim var , kapak tasarımınızı ayrı bir calışma olarak yapın ve ayrıca kapak için dikkat etmeniz gereken noktalardan biride sırt payı dır Link

Grafsever

🌱Yeni Üye🌱
tüm bilgi verenlere teşekkürler.
Ben ilk anlatımdaki gibi master pagede numaralandırma çalışmasını yaptım ancak A1 denilen bir master page yok bende (Aslında ben oluşturduğumm tüm master pagelerin en sonunda, sayfa no için bir master page açtığım için benimki J). Acaba arada bir bilgi mi atladım.
Paylaşılan görselleri de göremiyorum.
Haliyle çalışmama sayfa noları uygulanmadı (master page olarak şablonunu hazırlamış olsam da).
Nerede hata yapıyorum?