Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

InDesing otomatik sayfa no

mubes

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,
otomatik sayfa nosu veriyorum, sayfaya uygulamasına rağmen Pages'ta (layout) görünmüyor numaralar, orada 1, 2, 3... diye gidiyor yine...

Sorunumla karşılaşmış ve çözmüş olanlar var mı acaba?

İyi çalışmalar...

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
En başta bunu dile getireyim ; yazdıklarınızdan benim anladığım kadarıyla cevap veriyorum

Sayfalarınıza , sayfa numarası vermek ve tüm sayfalarınızda oluşmasını istiyorsanız bunu işlemi master sayfa(lara) uygulamalısınız

işleminizi böyle yapıyorsanız sorununuzu halen devam ediyorsa sorununuzu biraz daha geniş acıklaya bilirmisiniz (ekran görüntüsü ekleyerek)

mubes

🌱Yeni Üye🌱
otomatik sayfa numarası veriyorum problemsiz.... sayfalara uyguluyor...
ancak page penceresinde yine numaralar 1'den başlıyor orada göremiyorum...

n9mn5.jpg

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
özel mesaj bölümünüze bakabilirmisiniz

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Master sayfalardaki sayfa numaralarını kaldırdım kendim yeniden ekledim

mubes

🌱Yeni Üye🌱
Sayın Vejdi...

Sayenizde çözdüm sorunu, çok teşekkür ederim...

İyi çalışmalar

fatih74

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar önceden word ile dizgi yapıyordum şimdi tavsiye üzerine indesing ile diz yapmaya başladım dizgi yaptığı kitaplar yaptığım 300-700 sayfa arapça kitaplar ancak indesing çok fazla kasmaya başladı hiç işlem yaptırmıyor bir şeyleri yanlış yaptığımı düşünüyorum ama neyi bilmiyorum makinanın donanımı husunda yeni topladım makinayı amd fx 9370 işlemci 24gb ram ekran kartı amd radeon 7370 makinanın donanımı sorun olduğunu düşünmüyorum lütfen yardım ediniz

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar önceden word ile dizgi yapıyordum şimdi tavsiye üzerine indesing ile diz yapmaya başladım dizgi yaptığı kitaplar yaptığım 300-700 sayfa arapça kitaplar ancak indesing çok fazla kasmaya başladı hiç işlem yaptırmıyor bir şeyleri yanlış yaptığımı düşünüyorum ama neyi bilmiyorum makinanın donanımı husunda yeni topladım makinayı amd fx 9370 işlemci 24gb ram ekran kartı amd radeon 7370 makinanın donanımı sorun olduğunu düşünmüyorum lütfen yardım ediniz

Bu kadar çok sayfaları çalışmaları "book" olarak hazırlarsanız bir sorun yaşamazsınız.

Book mantığı ile örneğin her bir bölümü ayrı bir indesign belgesinde çalışabilirsiniz ve dilediğiniz zaman bölümleri book'a ekleyebilirsiniz, yaptığınız eklemeler ve çıkarmalar yüzünden oluşabilecek değişiklikler (örneğin sayfa nolar) otomatik olarak book üzerinden güncenlenir.