Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilişim Topluluğu'nun göndermiş olduğu mesajı sizlerle yorumsuz olarak paylaşıyorum.

Merhaba,

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Bilişim Topluluğu olarak her hafta pazartesi günleri haftanın bilişim sitesini seçiyoruz. Bu haftanın bilişim sitesi grafikler.net seçilmiştir. Ayrıntılı bilgi KMÜ Bilişim Topluluğu Resmi İnternet Sayfası
Topluluğumuz hakkında ayrıntılı bilgi:
Biz Karaman ili Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi´nde 2 yıldır faaliyet gösteren bir topluluğuz. Yeni öğretim yılında gerekli düzenlemeler ve eklemeleri yapmak için güncelleme çalışmalarına başladık. Bu nedenle topluluğumuz hakkında sayfamızda yeterli bilgi yok. Ancak çok kısa sürede eklenecektir.
Bizim her yerde vurgulamak istediğimiz ve uyguladığımız ana iki unsur şudur :
- Bilişimde özenli Türkçe kullanımı
- Temel Bilişim dallarını üniversitemizde tanıtmak

Sizlerinde sanal bir ortamda söz hakkınız olduğunu düşünerek, bu konuları benimsemenizi ve kendi istekleriniz doğrultusunda yaymanızı temenni ederek ayrıntılı bilgi veriyorum.

- Bilişimde Özenli Türkçe Çalışması
Kısaca bahsedecek olursam,
Bu çalışmamız Bilişim Vakfı tarafından başlatılmış olup, bizlere kadar gelmiş ve sürekli bir şekilde devam edebilecek bir projedir.
Proje yöneticisi olan Emeritüs Prof. Dr. Tuncer ÖREN hocamızın ufak bir sözü ile yeterli açıklamayı yapmış olacağımı düşünüyorum.
" Öz Türkçe değil, özenli Türkçe kullanalım. "
Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isteyeceğinizi düşünerek bir bağlantı veriyorum.
- Bilişimde Özenli Türkçe konusunda Tuncer Ören'in yazı,sunu, söyleşileri ve diğer etkinliklerive bu konudaki çalışmalarına gönderme yapan yazı ve kaynaklar
- Sayfada 2009 kategorisinde resmi olarak adımız geçmektedir.

- Temel Bilişim dallarını üniversitemizde tanıtmak
Genel olarak İnternet, Programlama, Grafik vb. türleri okulumuza gelen gerek seminer, gerekse tanıtım panelleri olarak üniversitemizde tanıtmak.
Bu konuyla ilgili Konya EQMatica firması ile okulumuzda şirketsel eğitim bazlı Visual Studio.NET tabanlı çalışmalar yürütülmektedir.
Ayrıca Açık kaynak kodlu, özgür yazılım olan Linux ve diğer birimleriyle alakalı seminerler ve tanıtımlar okulumuzda yapılmaktadır.

Sitenizi de bu yıl aldığımız grafik dersleri ile ilgili belge ve bilgileri verdiği için haftanın sitesi olarak seçtik.
Umarım bahsettiğim konular hakkında bizlere ufak ta olsa destek gösterir ve bu çalışmalara yardımcı olursunuz.
Ayrıca her türlü seminer vb. organizasyonlar düzenliyoruz. Programlama ve grafik tasarım için seminer hedeflerimiz var bu konuda bir düşünceniz varsa lütfen bizlerle paylaşınız.
İyi çalışmalar dileğiyle.