Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mac mi pc mi ?

vdtkpln

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet arkadaşlar. Genellikle grafik tabanlı programları kullanıyorum ve kendime iyi bir bilgisayar almayı düşündüm. İmac i7 27" bir makina baktım fiyatı yaklaşık 6bin TL fakat daha üstün özelliklere sahip bir pc nin fiyatı yaklaşık 2700 TL'ye geliyor. Sizce imac'e bu kadar para vermenin bir anlamı varmı yoksa kaliteli olmasa pahalı olmazdımı diyorsunuz sizce nasıl olmalı görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Benzer konular

CMFERADOR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.500px.com
O Mac'e vereceğin parayla çok güzel bir Pc toplayabilirsin. Mesela ben 1500'e bilgisayar topladım işimi fazlasıyla görüyor. Maya'dan tut Photoshop'a, 3Ds Max'ten tut Cinema 4D'ye kadar bütün programları sorunsuz şekilde çalıştırabiliyor, hatta iki - üç tanesini beraber çalıştırınca bile hata vermiyor. Benim diyeceğim eğer paran varsa çok çekirdekli (en az altı) ve çok RAM'li (en az sekiz GB) ve sağlam bir 256 bit ekran kartı ile üç beş sene rahat idare edersin.

Benim bilgisayarın özellikleri şöyle:

İşlemci: AMD FX 6100 3.31 Ghz (6 çekirdek)
RAM: 8 GB Dual Channel Kingston RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9800 GT
Anakart: Asus M5A78L-M LX (AMD Chipset). Bunlar ve monitor, klavye, mouse, hoparlör falan hepsi 1500 liraya geldi (Eylül 2012)

Ama param olsa en az 12 çekirdekli bir Xeon işlemci, 16 GB ram, ve en az 2 GB Nvidia GTX270 alırdım.