Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

matbaalar için ticari program yapımı

elif_matbaasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ben bilgisayar programcılığını okuyorum ve artık normal düzeyde program yazabiliyorum aynı zamanda grafikerlikte yapıyorum matbaaların kullanabileceği bir program yapmayı düşünüyorum ANCAK bana matbaaların yaptığı işlerle ilgili (yani alış-stok-satış vb... ) bir şablon lazım eğer bu şablonu bana sağlıyacak arkadaş-arkadaşlar olursa sevinirim.
İyi Çalışmalar....

delphimaker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
delphin.site-forums.com
ben grafiker olduğum gibi aynı zamanda programcıyım....

sizin gibi bende aynı şekilde matba - ajans programı yapmayı düşünüyorum hatta altyapısını oluşturdum bile ( delphi - firebird)

fikiralışverişi yapabiliriz
yalnız benim programlarımda katı güvenlik vardır kesinlikle kopya crack vs yemez

o yüzden kod alışverişinden ziyade fikir alışverişi ve tablo alanları hakkında konuşabiliriz

elif_matbaasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Programı yapıyorum ancak zaman kısıtlı olduğu için pek uğraşamıyorum 1 hafta izin alıp geri kalan kısımlarınıda bitirmeye çalışacağım yalnız matbaacı arkadaşların programda neler olması gerektiğini yazarsa eksik olan tablolarım varsa onlarıda tamamlim ki daha faydalı olsun...

Tollyver

🏆Pro Tasarımcı🏆
millet, bende katılayım size.. Visual Basic 6 üzerinden çalışıyorum, fikir alışverişi iyi olur açıkcası ;)

NEWLAND's

🌱Yeni Üye🌱
Program konusunda gelişmeler ve satın alma şartları neler yazabilir misiniz.

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Programı hangi dille yapacaksınız yada yapıyorsunuz , görsel olarak işlevselmi yada kullanıcı sayısı bazlı bir çalışmamamı banada bilgi verebilirmisiniz ? Eğer kaliteli ve uygun bir program ise demo bazlı dağıtacaksanız benimde haberimin olmasını isterim çünkü bu konuda en azından müşteri konusunda yardımcı olabilirim.

maske007

🌱Yeni Üye🌱
ben de bir matbaa otomasyonu yapmayı düşünüyordum delphi ile. inş. çalışmalar olumlu sonuçlar verirse ben de kaynak kodlara kadar yayınlamak istiyorum. yalnız bir matbaa nın ihtiyaçlarını listeleyip algoritma çıkarsak bu konuda çalışma yapcak arkadaşlara daha da yardımcı olabiliriz sanırım.

bywebcan

🌱Yeni Üye🌱
Matbaacıların ihtiyaçları nelerdir bilemiyorum ama tahminen ön muhasebe, stok takip, teklif ve sipariş modüllerine yani matbaacılık dışında diğer şirketlerin de ihtiyaçlarına yönelik bir program yazılabilir. Delphi , . NET ile yazacak yada çalışma yapacak arkadaşlar varsa ve yardım istenirse elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışabilirim.

sevdelina

🌱Yeni Üye🌱
Hala matbaa bilgilerine ihtiyaç varmı?

Merhaba Arkadaşlar, aranıza yeni katıldım ve konuyu yeni gördüm,

Ben etiket sektöründe faaliyette bulunan bir matbaada çalışıyorum

eğer hala matbaa konusunda bilgiye ihtiyacınız varsa belki size yardımcı olabilcek birşeyler söyleyebilirim.

barutali

🌱Yeni Üye🌱
ben grafiker olduğum gibi aynı zamanda programcıyım....

sizin gibi bende aynı şekilde matba - ajans programı yapmayı düşünüyorum hatta altyapısını oluşturdum bile ( delphi - firebird)

fikiralışverişi yapabiliriz
yalnız benim programlarımda katı güvenlik vardır kesinlikle kopya crack vs yemez

o yüzden kod alışverişinden ziyade fikir alışverişi ve tablo alanları hakkında konuşabiliriz

aga sen ne yaptınya :D Crack vs işlemez falan :) senin yazacağın en kral yazılımı 15 dk içinde cracklersem 6 aylık maaşını bana bağlıcakmısın :D
Bir jump a bakar bütün işi ;)

neyse.. Konumuza dönelim :)

Multi Kullanıcı olacak şekilde tasarlamanda fayda var. Ben bir grafiker yada matbaacı değilim ama eminimki maliyet hesaplaması ve metraj gibi şeyler isteyebilirler. Ayrıca bu tip işlere kalkışmadan önce veritabanını %95 oturtmak gerekir daha sonra başını çok ağrıtırsın.. Şuan çalıştığım şirketin ERP Yazılımını yaptım ve geliştirmeye devam ediyorum. Emin olun okadar basit bir iş değil bu istedikleriniz.

İş süreçlerini iyi bilmek ve ona göre kod yazmak gerekir. Finansal ve Muhasebesel işlemlerde çok titiz olmak gerekir. Ufak hatalar büyük problemler yaratabilir.

Örnek :
virgül den sonra 2 karaktere göre hesaplama yaptırırsınız fakat birim fiyatta virgülden sonra ilk 5 haneye kadar hesaplatmak gerekebilir.

Bkz : İnşaat sektörü

v.s v.s .vs diye gider. Yani demek istediğim kod yazmadan önce bütün ayrıntıları incelemek çıkan sonuçlara göre çözümler üretmek gerekir. Bu dediklerimin hepsini yapsanız bile yinede yazılım kullanıldıkça eksikler çıkar fakat sizi çok yormaz ;)

kolay gelsin..