Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nesneler Arasında Üste/alta Alma Sorunu

TeaK

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar AE ile animasyon hazırlıyorum ama bazen nesneler arasında sorun yaşıyorum bu sorunu örnek ile anlatmaya çalışcam.
4-5 farklı nesne var ben bu nesneleri farklı saniyelerde değişmek üzere birbiri üzerinde bir üstünlük olmasını istiyorum, üstünlük dediğim yani biri önünde duracak diğeri arkasında. Bu sorunu nasıl çözebilirim var mı bir yolu?
Mesela Aslan kaplan adlı 2 adet nesne var ben ilk 5sn aslan kaplanın önünde dursun daha sonra 20. saniyede kaplan aslanın önünde dursun istiyorum.
Resim olarak düşünmeyin animasyon olacak ve bu sorunu çözemedim.
Comp. kısmında üste alınca ekranda da üstte oluyor ama bu çalışmanın tamamı için geçerli oluyor bunu değiştiremiyorum lütfen bilen biri yardım etsin

Benzer konular

Özbek DOYGUN

♾️Grafik Gurusu♾️
Resimle veya programın ekran görüntüsünü alıp üzerinde yapmak istediğin değişikliği belirt yardımcı olmaya çalışırım.

TeaK

🌱Yeni Üye🌱
Resimle veya proğramın ekran görüntüsünü alıp üzerinde yapmak istediğin değişikliği belirt yardımcı olmaya çalışırım.

Örnek olarak bunu gösterebilirim, sarı yaratık resimde görülen yeşil kamyonun sarı renklı olanıyla geliyor ve dışarı çıkıp yerine geçiyor daha sonra yeşil geliyor aynı işlem onun içinde geçerli içerisinden yeşil yaratık çıkıyor böyle böyle 5 farklı renk. Buraya kadar olan üstte kalma sorununu comp. kısmında birbirini üste çekerek hallettim. Bundan 1dk sonra aynı renk ama farklı kamyonlar geliyor ve yaratıkları alıyor hepsi yine teker teker renkleri farklı. Şimdi bu gelen kamyonlar farklı ama yaratıklar hala aynı, eski taktiği denediğim zaman 1. kamyonların ayarı bozuluyor. Bunun kolay bi yolu olmalı diye düşünüyorum. 3D olarak ayarlayıp z noktasını çekerek denedim olmadı öne geçmiyor yada yapamadım çözüm bu ise bana bunu anlatan bir ders önerirmisiniz veya farklı bir çözüm yolu.

Son düzenleme: