Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PC'ye Mac OsX İşletim Sistemi Kurulumu

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
sabah kalktiğimda baktim ki 0 kayip değilmiş :) arşivimdeki bikaç bin tane resim açilmiyor o kadar :) ama çok büyük bi çoğunluğu kurtulmuş durumda ve buda beni çok mutlu etti.. Tekrar teşekkürler..

doctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet bazı konularda haklı olabilirsin... ama macintosuh hakkını yememek lazım macintosh gibi bilgisayar olmadıgını sende biliyorsun.. ama isine gelmiyor galiba... çünkü pc ler her zaman basa beladır her zaman arıza ve sorun çıkarıyor belge bozmalar, sistem hataları vs. gibi bilgiler heryerder virüz giriyor... macintoshların eskilerinden evde bir tanede bende var bazen açıp birseyler yapıyorum... pc lerden o yılın bilgisayarına bakarsan... çok kötü çünkü kara bir ekranda çalısmak zorundasın....

o yüzden....

PC' ye bir kilo hamsi
MAC'e 20 Lt Lik Rakı

Bunun Gerisini Düsünmeni tavsiye ederim...:rofl:

fenerligrafiker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yukarıda bahsettiğin şeylerin hiç birini üzerime alınmıyorum.
Tecrübelerime göre hızlı pc yoktur. Kullanıcı her zaman hızlıdır. :D

aynen usta sana katılıyorum bende pc kullanıorum ama iş yerinde zorumlu olarak mac kullanmaya çalışıorum

ozkanozel16

🏆Pro Tasarımcı🏆
mac alınmayışının sebebi, herhangi bir powermac in fiyatı vergisiz halinin 3000 USD civarı olması olabilirmi.

machan

🌱Yeni Üye🌱
pcye mac kurmak isteyenler özelden mesaj atarlarsa yardımı olmaya çalışırım illegal olduğu için burdan paylaşmak uygun olmayabilir

spyhidden

🌱Yeni Üye🌱
googleda ideneb diye aratın bulursunuz sadece cd yi tak kur o kadar

SeRcCaN

🌱Yeni Üye🌱
Ben kulanıyorum hiç bir sorunuda yok iATKOS V5i
butün programlarda sorunsuz çalısıyor pc de hazırladığım dosyaların hiçbirindede sorun yok .psd .ai .fla geçiş sebebim
win'e yazılmış lanet bir virüs şu an kafam rahat tertemiz işlermi yapıyorum
tek sorunum 3dsmax in mac versiyonunun olmaması onuda c4d ile hallediyorum

macosx_

🌱Yeni Üye🌱
Ben kulanıyorum hiç bir sorunuda yok iATKOS V5i
butün programlarda sorunsuz çalısıyor pc de hazırladığım dosyaların hiçbirindede sorun yok .psd .ai .fla geçiş sebebim
win'e yazılmış lanet bir virüs şu an kafam rahat tertemiz işlermi yapıyorum
tek sorunum 3dsmax in mac versiyonunun olmaması onuda c4d ile hallediyorum

bende 10.5 var aceba kurabılırmım islemcım ıntell ss3 desteklıo yardımcı olabılırmısınız...:(

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
iAtkos v7 çıktı türkçe yani aslında türklerin ve ispanyolların ortak yapımı bir sürüm bende var ve iDeneb in en son sürümüde var intel ve amd destekli ama zaman bulup kuramadım kurarsam eğer ekran görüntüsü koyarım..

menest

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba.
Forumda bu konu ile ilgili çokça yorum yapılmış. Bazı arkadaşlar, bilerek mi bilmiyorum, pc'ye mac kurulamaz diye diretmişler. Ben bir pc sahibiyim. öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı. Amd çift çekirdekli, nvidia 8500gt'ye sahip, üç yıllık bir bilgisayarım var. Mac sisteminin performanslı olacağını, hem de mac kullanmayı öğrenmek amacıyla bilgisayarıma kurdum. Birkaç deneme sonunda kararlı bir mac osx86 (pc üzerine kurulan mac için bu kavram kullanılıyor) sahibi oldum. Ayrıca Adobe CS4 Master Collection, Office 2008 vs. birçok program kurdum ve gayet iyi bir performansla kullanıyorum. İnşaallah yeni programlar ile devam edeceğim.
Kurduğum sistem Iatkos v7 (10.5.7). İnternet üzerinden dosyaları bulunabilir. Ancak konu hakkındaki belgeleri ve videoları incelemeniz daha sağlıklı bir kurulum gerçekleştirebilmenize yardımcı olacaktır.
İyi çalışmalar.

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
kardeş bana nasıl kurduğunu anlatabilir misin ben de kurdum ama hep sorun yaşıyorum

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet gayet şahene biçimde kuruluyor ve çalışıyor. Snow Leopard denemelerim oldu benimde kurulumu tamamladım ama şu an için driver sorunu var...

xenecroshiner

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar

2 3 hafta önce pc me mac os x 10.7 kurdum. gayet hızlı ve stabil çalışıyor. ve şu zamana kadarda herhangi bir problem çıkarmadı

bilgisayarın hızını görmek ne kadar stabil çalıştığı konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler için ve özellikle pc ye kurulan mac os şavaş çalışır diyenlere aşağıdaki videyo izlemelerini tavsiye ediyorum.

kendim çektim ve yükledim. bilgisayarın açılış hızı ve proramların nasıl çalıştığını göstermektedir.

üstelik 2 farklı hdd me birine mac os birine windows yüklüdür. ikiside problemsiz çalışmaktadır

işlemci intel core 2 quad 2,83 ghz
anakart Gigabyte G31M-ES2L
ekran kartı nvidia g-force 9800GT
4 gb ram

video linki:

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

kurmak isteyenlere başarılar

şifresiz

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
arkadaşlar... Pc ye doğru donanımlara sahip olmadıkça macos kurmanızın hiç bir manası yoktur. bu doğru donanımların ne olduğunu ise piyasadaki macintoshların donanım bilgilerini araştırarak öğrenebilirsiniz.

Ancak, doğru donanımla bile elinizdekine en yakın mac le kıyaslanamaz şekilde geride kalırsınız.

ama windowslardan da hızlı çalışırsınız muhakkak...

örnek vermem gerekirse Macbook'uma hem win hem osx kuruluydu, win 45 ila 60 dkk açık kalabiliyorken OsX 2 saati rahatça deviriyordu ( çalışırken yani)

bu iki işletim sisteminin donanım kaynaklarını nasıl kullandığına ait bir ipucu olsun sizlere...

Macos X, apple firmasının Ürettiği bilgisayarlar için özel olarak ürettiği ve sadece onların sahip olduğu teknik donanım için optimize ettiği bir işletim sistemidir. Yani amacı bellidir.

şimdi hem yağ bıçağı ile biftek keseyim hemde parçam düzgün kesilmiş azıma layık olsun diyemeyeceğinizi kestirebiliyorsunuz..

bu durumda aynen öyle.

PC lere mac kurucam diye kasmak yerine 2 çekirdekli olmak koşulu ile 2. el piyasasından uygun fiyatlı bir mac satnalmak çok daha akıllıca ve sonuca odaklı bir çözümdür.

MacOSX tiger'ın g4 400 den yukarı tüm modellere kulabildiğini de eklemeliyim. ancak yinede intel işlemcili tercih etmek daha akıllıca olacaktır...

xenecroshiner

🌱Yeni Üye🌱
Grafink

bir üstteki mesajımı okumanı ve linki indirerek videoyu izlemeni tavsiye ediyorum

fatihmengu

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar pc ye macos kuruluyo ve size şunu garanti edebilirim eğer donanımınız macle aynıysa yani işlemciniz core 2 dou falansa performans olarak hiçbir eksiği olmadan isteyene 150 lira karşılığında kurabilirim. pentium 4 makinalarada kurabilirim. Benim makinamda yüklü ve yaklaşık olarak 6 aydırda kullanıyorum hiçbir sorunu yok. makinamın donanımını sorarsanız pentium 4 2 gb ram var macos larda 128 lik ekran kartı var benim makinamda 512 lik ekran kartı var çok rahat bir şekilde grafik çalışabiliyorum isteyen olursa özel mesajla bana ulaşabilir mac kurdurmak için. İst anadolu yakasında oturuyorum bu arada..:smile:

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
vay be cesarete bak birde 150 TL... Sormazlar mı adama sen ne yapıyorsun diye!!!

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
vay be cesarete bak birde 150 TL... Sormazlar mı adama sen ne yapıyorsun diye!!!
az bile söylemiş... bazı mac book kullanan öğrencilere,AdobeIllustrator CS4 ü, hemde ilegal yollardan, 200liraya yükledikerini duydum

bu arada her x86 platformuna mac os x işletim sistemi yüklenebilir, performansı ise uyumlu donanım ile eş orantılıdır ayrıca mac lerede windows 7 rahatlıkla yüklenebilir hatta aynı anda iki sistem üzerinde çapraz çalışıla bilir.
Mesela bir macos x üzerinde Illustratorde kopyaladığınız bir yazıyı bilgisayarı yeniden başlatmaksızın Windows Notpad e yapıştırabilirsiniz.