Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Pencere boyutu sabitleme ve kapatma butonu iptali?

hyc

🌱Yeni Üye🌱
Animasyondan sol üstteki çarpıyla çıkılsın istemiyorum. Oluşturduğum buton yardımıyla sonlansın istiyorum. Bir de pencere boyutu sabit kalsın, kullanıcı tekrar boyutlandırma veya tam ekran yapamasın. Bunun için bir kaç kod buldum ama çalıştıramadım. İki öğrencimin acil yetiştirmeleri gereken projeleri için lazım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Benzer konular

siir-delisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Animasyonu yönlendirmek icin gecenlerde bildiklerimin tazeleme calismasi yapmistim, komutlari icinde.
Fla dosyasi olarak sunuyorum actiktan sonra STR-Alt ve Enter basarsaniz uygulamayi deneybilirsiniz, outputta cikanlar trace komutundan dolayi, playerin kafasi hangi posizyonlarda oldugunu gösteriyor, o fazla önemli degil.

https://uploaded.to/file/i7m7jp

Öbür uygulamalar emirleri yazip buttona cevirmistim. Actionscript paneline girince Button isimlerinden ne ise yaradigi tarif ettim, kendim icin hazirlamistim.

Carpi isareti swf te islenmisse fla da onu siler, Actionscript panelinde kaldirirsiniz, xml se ondan malesef anlamiyorum.
Boyutlama konusundada cok fazla bilgim yok bunu tahminimce loader tarif ederek ve loader verdiginiz variable ismi.x ve ismi.y ile nerede acilacagi belirleniyor.

Bende birsey biliyormus gibi her seferinde hop diye ortaya atliyorum ;(

Kolay gelsin.

kredno

🌱Yeni Üye🌱
Animasyondan sol üstteki çarpıyla çıkılsın istemiyorum. Oluşturduğum buton yardımıyla sonlansın istiyorum. Bir de pencere boyutu sabit kalsın, kullanıcı tekrar boyutlandırma veya tam ekran yapamasın. Bunun için bir kaç kod buldum ama çalıştıramadım. İki öğrencimin acil yetiştirmeleri gereken projeleri için lazım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Basit bir java kodu ile yapabilirsiniz..
Yazacağınız kod düğme üzerine actionslara

on(release)
{
var url = " javascript:window.open('https://siteniz.com','newwindow','height=450,width=740,top =0, left =0,resizable=0,status=0,scrollbars=0,menubar =0,toolbar = 0,fullscreen=0');void(0)";
@getURL(url);
}

450 ve 750 yi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz

hyc

🌱Yeni Üye🌱
Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler. Pencereyi tam ekran yapma komutu bulup uyguladım. Tam ekran yapınca tüm düğmeler de kayboldu. Bu şekilde çözebildim.

Sn. siir-delisi keşke her bilen zaman ayırıp da ortaya atlasa. Bu sitelerin amacı paylaşım zaten. Dosyanızı indirdim ama sanırım farklı bir sürümde hazırlanmış, cs3 te açamadım.

Sn. kredno bu kod sanırım sitelerde kullanılabilecek cinsten. Benimki bir simülasyon penceresi ama kaydettim. Flash site anlatımına geçince sanırım işime yarayacak.

siir-delisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sunmak istedigim fla dosyasi cs5 den geliyor.ACtionscript komutlarini buraya ekledim. Yaninanda swf uygulamasini ekledim, emirler buttonlara isim olarak kullandim.
Film yönetmek icin buttonlara tiklarsan timelinede belirli yerlere gelir. Ben kullandigim timelinede Ende ve Weiter diye timelinede frame ismi vermistim bazi komutlar ile direk orayada yönlendirdim.
https://s7.directupload.net/images/110314/eus5d5pb.swf

Buttonlarin isimlerine göre komutlar
Actionscript 3 uygulamasini kopyasi

import flash.events.MouseEvent;
stop();
gitcalis_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, function (event:MouseEvent){
gotoAndPlay("Ende");
});
gitdur_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, function (event:MouseEvent){
gotoAndStop("weiter");
});
sonrakiframe_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, function (event:MouseEvent){
nextFrame();
});
öncekiiframe_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, function (event:MouseEvent){
prevFrame();
})
stop_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, function (event:MouseEvent){
stop();
});
play_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, function (event:MouseEvent){
play();
});
bütünFramesler_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, function (event:MouseEvent){
gotoAndStop(totalFrames);
});

addEventListener(Event.ENTER_FRAME, function (event:Event){
trace ("aktuel Frame :" +currentFrame);
trace ("aktuel Isaret : " +currentLabel);
trace ("bütün Framesler : " +totalFrames);
});

Internette biraz arastirip Sonradan eklenen bir movieclipin büyüklügünü ayarlamak nasil olur diye bir yazilim buldum. Baska dildeymis elimizden geldigi kadar türkceye cevirmeye calistim.
Yazan kisi büyüklügünü ayarlayabilmek icin önce dosya yüklenmesi gerek diyor sonra büyüklügü ayarlanir diyor.

// Hangi dosya alinacagini belirle (adres/dosya ismi)
var request:URLRequest = new URLRequest("flower.png");
// Loader Objekt belirle
var loader:Loader = new Loader();
// Event.Complete tamamlandiginda, dosya alininca ne olacagini belirle.
loader.contentLoaderInfo.addEventListener(Event.COMPLETE, loadComplete);
// MovieClip olustur
var holder:MovieClip = new MovieClip();
// MovieClip sahneye getir
addChild(holder);
// dosya alininca function uygulaniyor
function loadComplete(event:Event):void {
// alinan dosyayi movieclipe ekle
holder.addChild(loader);
// Alinan dosyanin genisligini belirle (in Pixel)
holder.width = 600;
// genisligi ve yüksekligi ayni olmasini sagla
holder.scaleY = holder.scaleX;
}
// Dosyayi yükle yada al.
loader.load(request);