Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop cs5'te CONTACT SHEET II nerede?

Pınar Şimşek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,
Normalde Photoshop cs5'te CONTACT SHEET II automate bölümündeydi cs4te ama burada nerede bilen var mı?

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba,
Normalde Photoshop cs5'te CONTACT SHEET II automate bölümündeydi cs4te ama burada nerede bilen var mı?

Merhaba;

Aşağıdaki resimler ile anlatmaya çalışayım, eğer mac osx kullanıcısı iseniz photoshop default olarak 64 bit modda çalışır (Resim1) göreceğiniz gibi automate bölümünde
CONTACT SHEET II seçeneği ve filtreler bölümünde 32bitte çalışan bazı filtreler görünmezler

bunun için uygulamaların olduğu klasörde photoshop simgesini sağ tıklatıp özelliklerini açtığınızda (Resim3) 32 bitte çalıştır seçeneği vardır onu aktif hale getirip photoshop u çalıştırdığınızda (Resim 2) automate bölümünde
CONTACT SHEET II seçeneği aktif olacaktır.

umarım faydalı olur

Kolay gelsin
IofjX.jpg

RKdoR.jpg

WVjnk.jpg

Pınar Şimşek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet söylediğiniz mantıklı ama ben özellikler kısmında 32 bit kısmını bulamıyorum:S

denizcem

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba;

Aşağıdaki resimler ile anlatmaya çalışayım, eğer mac osx kullanıcısı iseniz photoshop default olarak 64 bit modda çalışır (Resim1) göreceğiniz gibi automate bölümünde
CONTACT SHEET II seçeneği ve filtreler bölümünde 32bitte çalışan bazı filtreler görünmezler

bunun için uygulamaların olduğu klasörde photoshop simgesini sağ tıklatıp özelliklerini açtığınızda (Resim3) 32 bitte çalıştır seçeneği vardır onu aktif hale getirip photoshop u çalıştırdığınızda (Resim 2) automate bölümünde
CONTACT SHEET II seçeneği aktif olacaktır.

umarım faydalı olur

Kolay gelsin
IofjX.jpg

RKdoR.jpg

WVjnk.jpg

ferox, müthiş bir ayrıntıydı. Bu bilgi benim de çok işime yarayacak.
Teşekkürler...

+rap verecektim, ama yakın zamanda sanırım rap lerimden birini sana kullanmışım, benden bir rap alacağın var ;)

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
ferox, müthiş bir ayrıntıydı. Bu bilgi benim de çok işime yarayacak.
Teşekkürler...

+rap verecektim, ama yakın zamanda sanırım rap lerimden birini sana kullanmışım, benden bir rap alacağın var ;)

(:)

Teşekkür ederim,

faydalı olmasına sevindim.

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet söylediğiniz mantıklı ama ben özellikler kısmında 32 bit kısmını bulamıyorum:S

Pınar hanım mac kullanıyorsunuz değilmi?

öyle olduğunu varsayalım,uygulamalar/photoshop klasörü içinde photoshop simgesini seçip

cmd+i kısayolu ile açabilirsiniz 3.resimdeki pencereyi

cmd+i kısayolu açmaz ise cmd+ı veya cmd+ 0 (sıfır) yapabilirsiniz kısayollar klavye dil seçeneklerinden dolayı değişiklik gösterebilir

Pınar Şimşek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pc kullanıyorum bu plug-in photoshop automate dosyasında da görünmüyor acaba eksik mi?

Pınar Şimşek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
plug-in eksikmiş teşekkür ederim yükleyince sorun çözüldü:)

fbigen

🌱Yeni Üye🌱
tüm bu anlatılanlar nedir ? nasıl nerede kullanılır?

gunelayvaci

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkürler, çok işime yaradı, hiç bilmiyordum.

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
aslında contact sheet adobe bridge e eklenmiş. Bu yuzden de ps5 ten ve sonrasından kaldırmışlar. Haricen yüklenebiliyor tabi plug in olarak