Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Preps montaj programı

ibrahimdil

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar kullanmayı bilen varsa yardımcı olabilir mi makul fiyata ders verebilecek birisini arıyorum tesekkürler

Benzer konular

nejat

🌱Yeni Üye🌱
.

Arkadasım istersen yardımcı olurum.Özel mesaj atarsan konususruz.

memoli 2

🌱Yeni Üye🌱
preps

ben suan 5.33 programini kullaniyorum cok guzel bir program isyteyene yardimci olurum

gndzbglr

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar bende preps 5.3 mac versiyonu var cracli fakat bir turlu yukleyemedim.Bilen arkadas varsa yardımcı olursa sevinirim gerekirse uzaktan baglantıda yaparım o kadar gerekli yani .kolay gelsin

gripinim

🌱Yeni Üye🌱
gripinim

üst seviyede preps montaj programı kullanıyorum
isteyen yardımcı olurum

gripinim

🌱Yeni Üye🌱
isteyen yardımcı olurum
orhangunay.blogspot.com

0534 386 54 45

gavan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar Quite Imposing3 Plus diye bir program var. Bu acrobat altında çalışıyor... Kullanımı çok çok kolay... Çok basit matbaa bilgisi olanlara hem daha da kolay... Tavsiye olunur... Ben altı aydır kullanıyorum çok memnunum...

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar Quite Imposing3 Plus diye bir program var. Bu acrobat altında çalışıyor... Kullanımı çok çok kolay... Çok basit matbaa bilgisi olanlara hem daha da kolay... Tavsiye olunur... Ben altı aydır kullanıyorum çok memnunum...

o bahsettiğin plug-in bendede mevcut ama bir türlü kavrıyamadım açıkcası

gavan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Üstadım acrobatı çalıştırıyorsunuz... Montajlanacak pdf'inizi açıyorsunuz...
Plugins'ten Quite Imposing control panele çalıştırıyorsunuz...
Yapmanız gereken ilk şey yanınızda kağıt kalem ve hesap makinası bulundurmak.
Bleeds'ten taşma payınızı işaretliyorsunuz. Kaç mm verdiyseniz ve hangi taraflarından işinize.
Bu işlemi yaptıktan sonra Shuffle Pages seçeneğini tıklıyorsunuz.
Burdan da yapacağınız montajınızı belirliyorsunuz önce. İçiçe atmalımı olacak yoksa kapak takma mı? Repeat seçeneğinden Saddle Stitched (İçiçe atmalı, yani tel dikişli), Perfect Bound (kapak takma, kitap).
Bunu belirledikten sonra Shuffle Asistant'ı seçiyorsunuz. Burada montajınızı kağıda yerleştiriyorsunuz. Yani bir formayı kırıyorsunuz. İşinize göre 1'e kaç alıyorsa. Örneğin A4 bir işiniz var ve 64 sayfa ise; 64x90 cm kağıda 1/8 alır. Yani bu da 4x2 olur. Columns: 4 Rows: 2 olur. Next'i seçiyorsunuz. Önünüze montaj şekli geliyor. Bir yüzü yapmanız yeterli. Yaptığınız kırım kağıdına yazıyorsunuz. Program diğerlerine otomatik yapıyor. Bu işlemi de bitirdikten sonra
Control Panel'den n-up pages'i seçiyorsunuz. Unutmadan önemli bir şey hatırlatayım.
Scala ve cros ve CMYK Indesing'te hazırlayıp pdf olarak hazır bulunduruyorsunuz.
Montajınız hazır hale geliyor.
Allah kolaylık versin
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
(0533) 630 47 45 telefon numaram... Dileyen arkadaşlar ararsa daha detaylı bilgi verebilirim...

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok daha farklı bir yol var aslında,

ID'de çalıştığınız dökümanı tek sayfalar halinde pdf yapıp, corel'e çekin.

Daha sonra print prewiev bölümünden "imposition layout" ayarlarını bir kurcalayın derim.

Özellikle perfect binding işlerde 1 kereye mahsus ilk formayı 4x2 ya da montajınıza uygun yapıp ayarı kaydederseniz yüzlerce sayfalık dökümanı bile birkaç tıklamayla montaj yapabilirsiniz..

gripinim

🌱Yeni Üye🌱
isteyen yardımcı olurum
orhangunay.blogspot.com

0532 415 88 60

neo32

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikturko.net
Preps montaj programı için ders almak isteyenler arayabilirler...
0507 663 14 30
Tayfun Yılmaz

renkreprocenter

🌱Yeni Üye🌱
Daha Önce CTP atölyesinde çalışmış Deneyimli Preps Montaj programı bilen grafiker arıyoruz.
İrtibat: 0543 438 80 09