Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Stroke

mettini

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Illustrator de yazıya stroke verdim. Fakat bir türlü çizginin dışa verilmesini sağlayamadım. Yazı küçük olduğu için çizgi nerdeyse yazıyı kapatıyor.

Son düzenleme:

Benzer konular

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Illustrator de yazıya stroke verdim. Fakat bir türlü çizginin dışa verilmesini sağlayamadım. Yazı küçük olduğu için çizgi nerdeyse yazıyı kapatıyor.

Faydalı olur umarım.

Kolay Gelsin

FTgHZ.png

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Object > Expand ile sorununuz çözülür.

ikimiz

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.akifacik.com
cozum.jpg

Windows penceresinden stroke yada ctrl+f10 sonra şekilde stroke ver ve şekilde görüneni uygula

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Çözüm budur. Yazı küçük olduğu için stroke ayarlarından 0,1 / 0,2 / 0,3 şeklinde kalınllık verilerek Expand uygulanır..İstersen mikron istersen metrelerce büyüklükte kullanıldığında Expand kullanarak aynı kalınlık yakalanır.

mettini

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hocam expand ile hiçbir alakası yok. "ikimiz" arkadaşın tadaa textine uyguladıgı işlem sorunun cevabı oldu.

Align Stroke seçenekleri yani. Ben ordaki seçeneklerde dışa ve içe olanlara tıklayamıyordum. Sebebi ise textin convertsiz olmasıymış.

Herkese teşekkürler.