Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tabletle çizim konusunda yardım

saracennegative

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar.Ben 3 sene önce sırf kendi merakımla ve ilgimle internetten videolar izleyerek deneyerek yanılarak bir şekilde photoshop kullanmayı öğrendim.Tabletim olmadığı için genellikle çizimden çok montaj, efekt, düzenleme gibi şeyler yaptım.Ama şu anda orta seviyeye geldiğime inanıyorum çünkü deviantartta çok beğenilen eserlerim oldu.Ama benim en büyük hayalim bir şeyler çizmek.Aslında Çizim yeteneğim var kağıda güzel çalışmalar yapabiliyorum veya kaligrafi yapabiliyorum.Aynısını photoshopta da yaparım umuduyla grafik tablet aldım ama hayallerim suya düştü.İlk olarak elim alışmadı vs tamam da benim asıl sorunum o çizimi yaparken hangi brush ayarlarını kullanacağım.Mesela internetten bakıyorum adam gri renkle çiziyor sonra boyadığında çizgi felan kalmıyor.Ben de çiziyorum ama hep eksik çirkin bir şey oluyor.Mesele çizerken hangi fırçayı kullanacağım ve renklendirmeden önce yapmam gereken siyah-gri gölgelendirme yöntemleri.Ben ilahiyat öğrencisi olduğum için derste alamıyorum bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.Her yerde araştırdım karıştırdım bulamadım.(Vektörel değil digital art yapmaya çalışıyorum).Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.:.(

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr

saracennegative

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ,

Öncelikle sormuş olduğunuz konu oldukça detaylı ve yazı ile ifade edilmesi oldukça zor bunu belirtmek isterim.
Yabancı diliniz iyi ise yapılan çalışma videolarını ve dersleri izlemenizi öneririm.

Tablet techniques for the Mixer Brush | Learn Photoshop CS5 | Adobe TV

photoshop brushes | Adobe TV

Umarım attığım linkler yardımcı olur.

UC Logic Turkiye
Akortek-Ana Sayfa
TeknoBiyotik: Ana Sayfa

İngilizcem iyidir.Linkleri inceleyeceğim teşekkür ederim