Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tüm grafikerler.net Üyelerinin dikkatine.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Değerli kullanıcılarımız msn de üreyen botlar ve virüsler sizinle konuşup böyle tuzaklara düşürmeye çalışabilir lütfen dikkatli olun. Msn de bir arkadaşınızın bile verdiği adresin ne olduğunu öğrenmeden hemen tıklayarak vermiş olduğu siteye gitmeyin. Gitmeniz sonucunda, virüs kapabilirsiniz, msn nız hack lenebilir, yada tüm verileriniz bu solucan(virüs) leri kontrol eden size zarar verebilir. Bir arkadaşınız yanlışlıkla tıklarsa o msn ye virüs ün sahibi istediği an size mesaj yazıp sizinde virüs yemenize sebep olabilir bu yüzden dikkatli olunuz.

==================================
karina.tonkalyuu9@************:
merhaba canim
Gökhan TEKİN:
merhaba
siteye gelir misin oradan konusalim mi msn zor bana https://www.*************.com/rusya
Gökhan TEKİN:
???
telim var orada ararsin ya da sms atarsin simdi cikiyorumm
Gökhan TEKİN:
peki tamam siz kapatın biz arıyacağız sizi :)
==================================

Bu bir solucandır. Msn solucanları son zamanlarda üreyen popüler virüsler...

abbesusse

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.abbesusse.blogcu.com
evet geçen banada oldu "he söle dedim rusyadan gelip benimi görücen" ordan yazdılar sen gir orda konuşalım :)
tabi pc kullananlar için hazırlanmış bir solucan galiba...

elif_matbaasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bu tür soluncanlar link e tıkladığınız anda sizdende herkese gitme gibi bir durumda var bu aralar zaten msn listemin çoğunu engelledim bilinçsizce alınan dosyalar ve gelen her linke tıklamalar yüzünden msn artık kullanılamaz hale geldi(yazılımcı arkadaşlar bu sesi duyun) lütfen daha bilinçli davranalaım tanıdığımız kişiden bile link gelecek olursa ona tıklamıyalım çüğnkü onada sizler gibi tanıdığı birinden gelen linki tıklamasından dolayı yada aldığı bir dosyadan olduğunu unutmayalım. virüssüz günler dilerim...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Virüslerle yaşamayı öğrenelim... :D

Ben severim virüsleri ama onlar beni pek sevmez... :D

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
pis böcükler...
banada geldiler...

elif_matbaasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
virüssüz gün bence hiç bir zaman olmıyacak...
su gibi virüsde yaşamımızın bir parçası maleseffff

virüsü virüs eden biziz ama suyu su eden ne yazıkki biz değiliz.
virüsleri zaten Antivirüs şirketleri yazıyor bunu bilmeyen varmı bilemiyorum ama bence asıl soru virüs yazmayan bir antivirüs şirketi bulmaktır. ee oda olmadığına göre dediğiniz oluyor:peace1:

bu arada 1-2 ay a kadar bi monitör virüsü yazmayı düşünüyorum tabi becerirsem...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Hayır sadece olayı antivirüs şirketlerine atmayınız . Webmaster olan arkadaşlar şu anda dediklerimi daha iyi anlayıp telafüz edebilecek bilgiye sahiplerdir.

Bazı yazılım dillerinde profesyonel bilgiye sahip olan kişiler sayfalarının hitlerini çoğaltmak içinde böyle şeyler yapmaktadır. Nasıl hiti yükseltilebilir ? Bu adreslere tıklanıldığında bilgisayarınız size sormadan virüsü kabul edip daha sonra istediği anda yapmak istediğini yapabilir. Mesela ne yapabilir ? Bilgisayarınızı açtığınız an internet bağlantısı aracılığıyla otomatik olarak kendi sitesine yönlendirebilir sizi. Durup dururken açılan browserlar yada bilgilerinizi çalıp gerekli istatisliklere kendi sitesini tanıtabilecek yatırımlar ve bu işlerden kazanç sağlıyan bir çok insan ve kurum tanıyorum. Şu anda isim veya kurum isimi belirterek kimseyi lekelemeye gerek yok. Ancak türkiyede insan sırtından oturdukları yerden otomatik "bedava" para kazanmak istiyen ve bu işi ne kadar otomatikleştiririm diye düşünen bir çok insan mevcut. Bunlar gibi bu işler sadece türkiyede oluyor değil yurt dışındada mevcut. Aslında ilk önce yurt dışından bir akıllı bu virüsü geliştirip sonra bizim türkiyede geliştiriciler tarafından türkçleştirerek virüsü kendi menfaatine göre uyarlayıp piyasaya böyle yayıyor...

Demek istediğim son olarak, işin sonu her zaman yine parasal bir duruma çıkıyor :)

elif_matbaasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sonuçta virüsün temelini yine antivirüs şirketleri oluşturuyor. pc ye antivirüs yüklemişim sadece giren virüsleri temizliyo kardeşim virüs girdikten sonra napacam ben seni benim için virüs pc ye bulaşmasın....

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
öyle antivirüs programları varki; demosunu kullanıp süresi bittiğinde tarattırma yapmaya izin veriyor ve makinenizde olmayan virüslerin isimleri çıkıyor. Onları silmek içinde o programın lisansını almanızı istiyor.

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
Ölene dek Mac!!!
centilmence tüm pc'ci arkadaşlarıma virüssüz günler dilerim :rolleyes:
(Volkan Tekin hariç. O seviyormuş virüsleri) :)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Neden mac mac virüsü yokmu zannediyorsunuz ? =) Mac inde virüsleri var arkadaşlar. Virüslerin mac çeşitlileride vardır:)

cemilonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bilisimtasarim.com
Açığı olmayan hiç bir yazılım ve sistem yoktur. Yazılımlarda her zaman bir arka kapı vardır. Paylaşım için teşekkürler. Ne yazıkki bir bundan yakınıyorum(z) birde reply maillerden. Bunu iletmezsen 25 kişiye lanetlenirsin. Çocuğuna ilik nakli yapılcakmış ne kadar çok kişiye mail ulaşırsa o kadar ameliyat için para kazanırmış. Yok efendim gönder maili 25 kişiye hayatının ne kadar değiştiğini göreceksin. Ne değişcek hayatım spam maillerimin sayısı artıcak. Bunlara inanmayın artık sadece maillerini çalıp reklam göndersen şirketlere çalıyorlar. Çünkü her gelen maili reply yapmanız sizin listenizdekiler ile gönderdiklerinizin listesindekiler katlancak ve mailin izi sürüldüğü için tüm mail hesapları kayıt edilcek.

Hırsızlıktan ve haksız kazançtan bir farkı yok bence. Lütfen bunlara fırsat vermeyin artık.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bugün gelen bir virüs daha oldu.
Bu virüsler şimdide yeni çektiğim fotoğraflar bakarmısınız diye geliyor bir zip dosyası gönderiyorlar :) Arkadaşınızın listesinden kabul etmeyin.

neslisah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya bu banada oldu 3 tane msn adresim var 3 ünede geldi herseferindee aynı şeyy dioo ben siliorum bi bakıorum başka bi msn adresinden eklenmiş deli olmuştum valaa:D:D

efsunlu_kizz

🏆Pro Tasarımcı🏆
iki kere msn mi caldılar ama hala akıllanmayanlardanım şu bayan trojenler erkek msn lerine geliyor anlıyorumda bana neden geliyorlar anlamıyorum :)