Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

UC-Logic Lapazz TWA60 Windows 8 Tanımıyor

ertuncb

🌱Yeni Üye🌱
Herkeze merhaba.

3 sene kadar önce satın aldığım Lapazz TWA60 grafik tabletini uzunca bir süre fırsat bulup kullanamadım. Nihayet kısa bir süre önce Windows 7 altında kurarak kullanmaya başlamıdım. UC-Logic'in sayfasından yüklediğim sürücü yazılımı problemsiz çalışmıştı.

Bir kaç hafta önce kullandığım bilgisyarı Windows 8 Pro'ya yükselttim.

Ne yazık ki Windows 8 grafik tableti tanımıyor.

Aslında UC-Logic'in web sitesinden indirdiğim sürücü yazılımını kurduktan sonra makineyi kapatıp açtıktan sonra tableti USB portuna taktığımda Windows 8 takılan cihazı fark etip kısa süren bir sürücü yazılımı yükleme penceresi açıyor. Ayrıca masaüstünün sağ altında tablet yazılımını da (Pen Tablet) görüp açabiliyorum. Ancak tablet kaleme hiç bir şekilde tepki vermiyor.

Kalemi kullanmaya kalktığımda tabletin üzerinde bulunan minik LED ışığının yanıp sönmesi gerekiyor. Ama ne bu LED'de bir hareket var ne de ekranda.

Başka modeller için tavsiye edilen sürcü yazılımını kaldırma, CCleaner ile sistemi temizleme, tekrar kurma v.b. herşeyi denedim ancak nafile.

Windows 8 altında LaPazz tablet kullanabilen var mı ? Win8'de herhangi bir ayar yapmak gerekiyor mu tabletin en azından mouse modunda çalışması için ?

Windos 8 altında Wacom tabletlerde problem yaşayanların önerdiği bir çözüm var. Windows 8'in çalışan servisleri altındaki "Touch Keyboard And Handwriting Panel Service" hizmetini kapatmayı tavsiye ediyorlar. Ancak bu da bir işe yaramadı.

uc-Logic TR sayfasında verilen Akortek firmasına e-posta da gönderdim ancak geri dönüş olmadı henüz.

Windows 8 ve LaPazz kullanan ve benzeri problemler yaşayarak çözün birisi varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim.

Saygılar,
Bahri Ertunç

ertuncb

🌱Yeni Üye🌱
Sorun kalemin pilindeymiş. Ancak bunu acı bir şekilde tecrübe ettim.

Pil içine akmış kalemin ve çıkarmaya çalışırken kalem kullanılmaz hale geldi.

P23 sanırım modeli. Nereden alabileceğimi biliyor musunuz ?

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Merhaba tabletinizin sadece kaleminin bozulmuş olması sorun değil UC Logic yedek parçaları sürekli olarak kolayca bulunabilir.

Kalem modeliniz pen 23 ise aşağıdaki iki renkten birini alabilirsiniz:

TeknoBiyotik: UC Logic Lapazz P23 Pen Dijital Kalem - Grafik Tablet - Çevre Birimleri

TeknoBiyotik: UC Logic Lapazz P23 Pen Dijital Kalem (Siyah) - Grafik Tablet - Çevre Birimleri

Uc Logic Türkiye Distribütörü Akortek Bilişim Firmasıdır
Teknobiyotik Akortek Bilişim'in son kullanıcı satış sitesidir.

Umarım yardımcı olmuştur.