Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Usb Bellek Simge Değiştirme ? ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Usb flash diskimin ikonunu değiştirmek istiyorum, değiştirebiliyorum fakat format atınca yeniden ikon kayboluyor. Değiştirdiğim ikon dosyasını flash disk içine nasıl gömebilirim? (Formatta da değişmeyecek)

Benzer konular

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ikonu değiştirdiğinizde USB içine desktop.ini diye bir dosya yazılır bu dosya gizlidir siz format atınca haliyle dosyada siliniyor ve ikon varsayılana dönüyor.

desktop.ini içeriği;
[.ShellClassInfo]
IconResource=C:\Windows\system32\SHELL32.dll,13

atadığınız iconun usb diski taktığınız makinadada olması gerekir, win7 de yaptısanız bu işlemi xp ye taktığınızda win7 ye özel bi icon ise yine görünmeyecektir.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Yani değiştirdiğim ikon sadece kullandığım bilgisayarda mı geçerli olur? ...

mrtaxy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ikonu değiştirdiğinizde USB içine desktop.ini diye bir dosya yazılır bu dosya gizlidir siz format atınca haliyle dosyada siliniyor ve ikon varsayılana dönüyor.

desktop.ini içeriği;
[.ShellClassInfo]

atadığınız iconun usb diski taktığınız makinadada olması gerekir, win7 de yaptısanız bu işlemi xp ye taktığınızda win7 ye özel bi icon ise yine görünmeyecektir.

Yani değiştirdiğim ikon sadece kullandığım bilgisayarda mı geçerli olur? ...

üstede belirttiğim gibi siz USB diske bir icon atadığınızda oluşan desktop.ini içerisinde bir yol oluşur

desktop.ini içeriği;
[.ShellClassInfo]

siz usb diski başka bir işletim sistemi yüklü pc ye taktığınızda desktop.ini içindeki yol okunarak (SHELL32.dll,13) iconun o dll içindeki sıra numarası yada ID si gibidir eğer bu dll usb diski taktığınız makinada yok ise olmaması mümkün değil usb diskiniz varsayılan icon şekli ile görünecektir yada farklı makinada o dll içinde 13 ID yada sırada hangi icon varsa o şekilde görünecektir, umarım yardımcı olabilmişimdir, kolay gelsin.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Açıklamalarınız için tşk. ederim. Sanırım biraz fazla hayalperestim ...