Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

USB bellekten bilgisayara Pardus nasıl kurulur...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
USB bellekten bilgisayara Pardus nasıl kurulur...

BU7Qj.jpg

Bilgisayarınızın DVD sürücüsünün bulunmaması nedeniyle (mesela Netbook bilgisayarlar gibi) Pardus kurulumunu bir USB bellek üzerinden gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bu sayfada, bir Pardus ISO dosyasının USB belleğe nasıl yazdırılacağı anlatılmaktadır. Pardus Kurulum ISO kalıbını USB belleğe yazdırdıktan sonra Pardus 2011 kurulumu belgesinde anlatıldığı gibi kuruluma geçebilirsiniz. Pardus ISO kalıbını USB belleğe yazdırmak için 2GB kapasitede bir USB bellek kullanmanız yeterlidir.

ISO kalıbını USB belleğe yazmak

İndirdiğiniz Pardus ISO kalıbını USB belleğe yazdırma işlemi, halihazırda kullanmakta olduğunuz işletim sistemine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Windows kullanıcıları

Eğer bilgisayarınızda halihazırda Windows işletim sistemi kurulu ise, Pardus ISO dosyasını Windows ortamında USB belleğe yazdırmak için aşağıdaki yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz.

• "USBAktarıcı" yazılımı ile;

USBAktarıcı Pardus ve benzeri işletim sistemlerini kolayca USB diske aktarabilmenizi sağlayan Türkçe bir yazılımdır. Aşağıdan indirebilirsiniz. Kurulum gerekmemektedir.

8aSfO.jpg

Burada "ISO ve IMG" dosyası seçeneğini kullanarak İnternetten indirdiğiniz dosyanın bilgisayarınızdaki yerini gösterin. Bu ekranda yer alan "CD veya DVD" seçeneği ise elinde halihazırda Pardus DVD'si bulunan ve bilgisayarında bir DVD sürücüsü bulunan kullanıcıların bu DVD üzerinden aktarım yapabilmeleri içindir.

8REDD.png

"Dosya Seç" düğmesini kullanarak bilgisayarınızda kayıtlı ISO dosyasını seçin, "USB Sürücü Seç" düğmesiyle de USB belleğinizi seçin. Seçimlerinizi tamamladıktan sonra "Kopyalamayı Başlat" düğmesiyle aktarım işlemini başlatın. İşlem tamamlandığında Pardus'u USB belleğinizden başlatabilir ve yükleyebilirsiniz.

USBAktarıcı Programı İndirmek İçin:

PEyQj.png

İşletim Sisteminiz:
Windows (EXE Dosyası)
Çoklu dil – 32bit / 64bit: USBTransfer 2.1.1

CjjMu.png

İşletim Sisteminiz:
Pardus (PISI Paketi)Mimariniz:
i686 (32 bit): USBTransfer 2.1.1
x86-64 (64bit): USBTransfer 2.1.1