Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

White Queen ''Ink + Digital Painting / Creedwar''

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Mutlaka yanlışlarım devam ediyordur ama ışık ve renk uyumunu biraz olsun yakaladığımı düşünüyorum. Denemeye devam

Photoshop CS5 / 1 Saat

mxm87.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ben beğendim, emeğinize sağlık.

Bende beğendim ama fotoğrafçı bir arkadaşıma gösterdiğimde yok ışık şöyle olmalı yok böyle gelmeli diye deli etti beni :) Düzenleme yaparak bir daha yolladım kem küm eh olmuş dedikten sonra daha fazla içime kurt düşmeden paylaşmak istedim. İlgine de ayrıca teşekkürler murat.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende beğendim ama fotoğrafçı bir arkadaşıma gösterdiğimde yok ışık şöyle olmalı yok böyle gelmeli diye deli etti beni :) Düzenleme yaparak bir daha yolladım kem küm eh olmuş dedikten sonra daha fazla içime kurt düşmeden paylaşmak istedim. İlgine de ayrıca teşekkürler murat.

aldırmayın siz arkadaşınızın söylediğine,
sonuçta canon d550 ile fotoğraf çekmediniz ki,
ilüstrasyon çalışması nihayetinde,
belkide sizi kamçılamaktı maksadı:wink:
iyimser bakmak lazım bazen olaylara...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
aldırmayın siz arkadaşınızın söylediğine,
sonuçta canon d550 ile fotoğraf çekmediniz ki,
ilüstrasyon çalışması nihayetinde,
belkide sizi kamçılamaktı maksadı:wink:
iyimser bakmak lazım bazen olaylara...

Yarın uğrarım dedi..Adamları topladım dövücez :)

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Eline sağlık creedwar, çok başarılı bulduğumu söylemeliyim..

İlla çatlatıcan yani ;)

Son düzenleme:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu konuda pek uzman sayılmam ama ben de güzel çalışma olmuş creedwar.

Son düzenleme:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eline sağlık creedwar, çok başarılı bulduğumu söylemeliyim..

İlla çatlatıcan yani ;)

İlk önce teşekkür ederim efenim :) Ama şunu belirtmeliyim ki şu 1 saatlik çalışmayı oluşturuncaya kadar öncesinde yiğenimin boyama kitaplarını bile boyadım :)

Beğenmenize ve çatlamanıza teşekkürler tekrar :)

Bu konuda pek uzman sayılmam ama ben de güzel çalışma olmuş creedwar.

Teşekkürler martin. Uzman olan arkadaşlar konuyu görür ve hataları çıkartırsa ah martin nerelerdesin derim elbet :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Beğeni için teşekkürler :)

xny

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eline sağlık güzel olmuş ama bir saatte yaptığına inanmıyorum :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
eline sağlık güzel olmuş ama bir saatte yaptığına inanmıyorum :)

Bir kaç saatlik vaktin olursa ve bende iş yerimde olursam nasıl yapıldığını gösterebilirim. Teknik kolay. Sadece biraz renk bilgisi, bolca sabır, mouse ya da tablet kalemiyle brush (fırça) darbelerine kalmış bir durum.

Kendi çalışmalarıma daha yoğunluk vermiş durumda olduğumdan stres atmak için şu aralar sadece boya geç mantığıyla gidiyor..

İlgine de teşekkürler.

xny

🏅Acemi Tasarımcı🏅
rica ederim.bende boyama ile ilgileniyorum.neden olmasın :)

nuriQocca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben beğendim.. Lakin gelişime açık bir çalışma gibi duruyor.. Illustrasyon sonuçta en mükemmel çelşmada bile hata olabilir.. Ama ben hep yorumlamakta ve izlemekte kaldım.. Çizim tekniğine değinirseniz bilgilenmiş oluruz.. Tablette mi yapıyorsunuz? mouse ile yapıyorsanız yoğunluğu nasıl ayarlıyorsunuz? yani soft-dark dengesini iyi yakalamış görünüyorsunuz.. Eskiz üzerinden taratarakmı çalışıyorsunuz v.s.. Emeğinize sağlık..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben beğendim.. Lakin gelişime açık bir çalışma gibi duruyor.. Illustrasyon sonuçta en mükemmel çelşmada bile hata olabilir.. Ama ben hep yorumlamakta ve izlemekte kaldım.. Çizim tekniğine değinirseniz bilgilenmiş oluruz.. Tablette mi yapıyorsunuz? mouse ile yapıyorsanız yoğunluğu nasıl ayarlıyorsunuz? yani soft-dark dengesini iyi yakalamış görünüyorsunuz.. Eskiz üzerinden taratarakmı çalışıyorsunuz v.s.. Emeğinize sağlık..

Nihayet :)

Öncelikle ilgine teşekkür ederim. Ve kesinlikle kıyısından köşesinden yakalamanızı tavsiye ederim. Renk bilginiz artacaktır emin olun..

Öncelikle çalışmasına göre değişiyor. Tablet ile de başlayıp, mouse ile devam ettiğimde var. Çalışmanın durumuna göre..Hazır çizimi elimde de bulunsun diye vektörel hale getirdiğim ve bunun üzerine çalıştığım da oluyor. Yani o anlık boşluk ve haydi yapalım şunu demeye bakıyor olay.

Yoğunluk kısmı kolay. Aslında sürekli elimizin altında olup farklı işlerde kullandığımız ve acaba bunuda çizimde kullansam nasıl olur diye kasmadığımız yerlerden gidiliyor.

* Brush (fırça) ince uç,
* Brush mode: Gölge veya ışıklandırma seçenekleri normal, soft light, hard light şeklinde..

Ben genelde brush mode'u normal olarak kullanıyordum..Layer seçeneklerinden multiply, overlay moda geçiriyordum.Farklı sonuçlar çıkıyor..

Kendi karakter tasarımlarım için iyi bir renklendirme alt yapısı oluştu..Tabiki eksikleri veya bu işin profesyonelleri işin hatalarını biliyordur ama en azından bir kaç level atladığımı düşünüyorum..

Ve kesinlikle zevkli bir iş vaktiniz olursa denemenizi tavsiye ederim. İlgine tekrar teşekkür ediyorum.

nuriQocca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ne demek efenim sadece samimi yorumlamayı severim.. Ben Başladığım hiç bir illustrasyon ve kara kalem çizimi tamamlayamadan, nasıl desem.. Başım ağrıyor psikolojik bir etki galiba bitiremiyorum, son noktayı koyamıyorum.. Zaten Illustrasyon meselesi ayrı bir olay bence hiç bir zaman bitmez.. Mesela figüre kanat eklersin, kanatlara şeritler eklersin, şeritlere farklı efektler verirsin derken hiç bir illustrasyon bitmez.. Sadece tekniğine uzağım ve tamamlayamama çekincesiyle tablet almadım.. Ama fark ettim ki insanın eli çalışma yapmadıkça köreliyor, hatta oran orantıyı bile unutuyor.. El ile çizim ayrı bir şey.. Eskizini yapmak, ölçü almak, imgesel bir taslak oluşturmak.. Aslında bu işe yan dal-hobi gibi bakılsada çok yanlış buluyorum ben bunu.. Grafiğin temellerini oluşturan asıl olguda bu yaptığınız iştir.. İMac-Photoshop etkili birer araç ve ayrıntıdır diye düşünüyorum.. Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ne demek efenim sadece samimi yorumlamayı severim.. Ben Başladığım hiç bir illustrasyon ve kara kalem çizimi tamamlayamadan, nasıl desem.. Başım ağrıyor psikolojik bir etki galiba bitiremiyorum, son noktayı koyamıyorum.. Zaten Illustrasyon meselesi ayrı bir olay bence hiç bir zaman bitmez.. Mesela figüre kanat eklersin, kanatlara şeritler eklersin, şeritlere farklı efektler verirsin derken hiç bir illustrasyon bitmez.. Sadece tekniğine uzağım ve tamamlayamama çekincesiyle tablet almadım.. Ama fark ettim ki insanın eli çalışma yapmadıkça köreliyor, hatta oran orantıyı bile unutuyor.. El ile çizim ayrı bir şey.. Eskizini yapmak, ölçü almak, imgesel bir taslak oluşturmak.. Aslında bu işe yan dal-hobi gibi bakılsada çok yanlış buluyorum ben bunu.. Grafiğin temellerini oluşturan asıl olguda bu yaptığınız iştir.. İMac-Photoshop etkili birer araç ve ayrıntıdır diye düşünüyorum.. Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler :)

İlginize tekrar teşekkürler..

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Renklendirmeler benim hoşuma gitti. . . yöntemini merak ettim path olarak çizip her birini ayrı ayrımı renklendirdin yoksa Brush yardımıyla direk boyamamı yaptın merakımı mazur görün nede olsa her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Renklendirmeler benim hoşuma gitti. . . yöntemini merak ettim path olarak çizip her birini ayrı ayrımı renklendirdin yoksa Brush yardımıyla direk boyamamı yaptın merakımı mazur görün nede olsa her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.

Bazı çalışmaları direkt vektörel olarak çiziyor, sonrasında renklendiriyorum...Hem elimde bulunsunlar, hem şuaralar modelle eskizle uğraşamam, hemde tableti kullanmayalı uzun zaman olmuştu. Zaten miladını çoktan doldurmuş gibi :)

İlk başlarda path kullansamda sonrasından işin biraz basitine kaçarak Lasso tool kullanıyorum. Herbir layer ayrı ayrı çalışıyorum.

Direkt olarak boyama(paint) için biraz daha çalışmam lazım..İnanın ne anatomi kaldı, ne oran orantı..Sadece save ederken karaladıklarımı saymıyorum çizim diye..Bakalım sanırım yaz sonuna kadar kendime güzel bir portföy oluşturabilirim.

İlginize teşekkürler..