Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yarışma Sonuçları - 2050 Yılında Bir Balık -

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

splendors

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.gorkemsezer.com
yeni okudum, tartışmalar güzel olmuş ve benim de söylemek istediğim bir kaç şey var.
burada herkes profesyonel değil, amatörlerde var herkes kafasındakini yapmaya çalışmış, başarılı olmuş ya da olamamış ve buna da jüri karar vermiş.
afişimi savunmayacağım çünkü güzellik görecelidir, kimi beğenir kimi beğenmez ve yarışmalarda her zaman jüriye oynanır, amaç fikrini satmaktır, halkın beğenisi ön planda değildir. benim yaklaşımım budur.
dereceye giren arkadaşları tekrar tebrik ederim.

Hakan Emen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam ArkadaŞlar

Öncelikle dereceye giren ve giremiyen herkezi yarışmayı gerçekten ciddiye aldıkları için tebrik ederim... güzel bir yarışma süreciydi... fakat her yarışmada olduğu gibi sevinenler ve üzülenler olmak zorundadır, bu yarışmaların kuralı gereği böyledir.... Dayanamadım ve yazma gereği duydum...

Arkadaşlar biz grafikerler ve Tasarımcılar unutmayınki Dünyanın en zor işlerinden birisini yapmaktayız, yapmaktayız çünkü kendi fikrinizi ve tasarımınızı bir başkalarına beğendirmek çok, ama çok zordur....!!!!!

Bunun basit bir örneğide burada yarışma sonrasında yaşanmakta... herkez kendi çalışmasını daha güzel olduğunu düşünür ve bundada haklıdır...
Kendi çalışması olduğu içindir...

Arkadaşlar biraz olgun düşünelim... herkez aynı şeylerden zevk almaz, herkez aynı şeyleri giymez ve yapmaz.... HERKEZ HERŞEYİ BEĞENMEZ..!

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok hoş çalışmalar olmuş... Ama 3. çalışmaya takıldım.

FARK-
INDAMISINIZ

diye kelime mi bölünür?

bunun türkçe kurallarına aykırı olmasından dolayı bu çalışma 3. yapılamaz.
Jürinin türkiyenin önde gelen grafikerlerinden oluştuğunu söylemişsiniz
fakat çok önemli bir detayı da isteyerek veya istemeyerek gözden kaçırmışsınız...

ilk üçe girebilecek daha sağlam eserler var...

Son düzenleme:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok hoş çalışmalar olmuş... Ama 3. çalışmaya takıldım.

FARK-
INDAMISINIZ

diye kelime mi bölünür?

bunun türkçe kurallarına aykırı olmasından dolayı bu çalışma 3. yapılamaz.
Jürinin türkiyenin önde gelen grafikerlerinden oluştuğunu söylemişsiniz
fakat çok önemli bir detayı da isteyerek veya istemeyerek gözden kaçırmışsınız...

ilk üçe girebilecek daha sağlam eserler var...

Sevgili berguvan; ne diyorsunuz siz. Bu konu üzerinde bir araştırma yapmanızı öneririm. :)

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Beğeniler farklıdır, fakat grafik tasarımın kuralları sabittir. Grafik tasarım nedir? sorusunun cevabını çok iyi bilen bir jürinin degerlendirmesinden geçmiş bu yarışma katımcıları çok şanslılar. Söyleki, grafik gereginin, neresini eksik yapmışım sorusunu kendilerine sormak için büyük bir büyük fırsat yakaladılar. Çünkü bilgi sahibi değerler tarafından, değerlendirilmeye alındılar? Belki fikirlerini kompozisyon haline getirip, alana gereği gibi yerleştirmediler, belki temel ilke olan az öz, akılda kalıcı grafik mantınığını aştılar, belki tipografi nedir? nasıl sağlam kurulur bilemediler. Jürinin ölçütleri, benim aldıgım grafik eğitimi ile %100 örtüşmekte ve sağlam grafik ölçülerine cevap vermekte görüşündeyim.Haklı itirazlarda bulunmak, hak aramak iyi bir durumdur. Ben sesiz kalan toplumu hiç sevmem. Hakkınızı ararken, kişisel doğrularınızla değil, bilimsel doğrularla savaşınız. Grafik nedir? Sorusunun cevaplarını kendinize göre yorumlamayınız. Çünkü jüri'nin kişisel davranmadığı ap açık ortada...
Sevgili grafikerler.net yönetimi,
Yaklasık 2 aydır sitenizde zaman geçiyorum. En büyük gözlemim şudur ki, belkide biraz yapmanız gereken kabalığı hiç bir zaman göstermediniz. (Kabalık savunulmaz elbette) Bende zaman zaman sürtüşmelere girdim. (Bir kez dışında), yazdiğim yazım silinmedi, kabalıkla karşılaşmadım, her koşulda açıklama aldım. Her zaman her türlü fikre saygı göstererek mutlaka açıklama yaptiğinizi gördüm...
Hey üye ahali, yeter kadeşim, paylaşımlarınızı sağladığınız, size bu güzel yeri sağlayan, bu duyarlı insanlara niye bukadar yükleniyorusunuz? Buraya güvenmiyorsanız eğer, açılacak yeni bir yarışma var ise katılmazsınız....
Ödül alan arkadaşlarada bu karalayıcı konuyu uzatarak, haksızlık yapmıyalım. Ödül güzel bir durumdur. Doya doya şımarın... niye sessiz kaliyorsunuz ki?

Son düzenleme:

çınar1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
derceye giren ve giremeyen tüm arkadaşları gönülden tebrik ederim.gerçekten de önemli olan katılım göstermek...cesaret işi tebrikler tekrar...

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben hala
FARK-
INDAMISINIZ

olayına takığım araştırıyorum...

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Calışmada,
Fark-
ındamısınız
gibi bir bölünme yok...

FARK
INDA
MISI
NIZ

biçiminde oluşturulmuş bir bloklama var... tipografik bir düzen...sizde bilirsiniz grafikte harfler arasında dogru boşluklar vardır... espas denir...ne kadarda doğru uygulanmış dimi? bukadar düşünecek birşey yok... az, öz, amaca uygun, fikir ifadesi güçlü, yalın sağlam bir çalışma...

Son düzenleme:

berguvan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben yine de oradaki
INDA.ya taktım işte nüket!

Grafik yapalım derken Türkçeyi de katletmemek gerek...

Bu konuda telsimin reklamlarına acayip takık durumdaydım ama iş çığrından çıkmış görünüyor...

suleymandilmen

🌱Yeni Üye🌱
Beğeniler farklıdır, fakat grafik tasarımın kuralları sabittir. Grafik tasarım nedir? sorusunun cevabını çok iyi bilen bir jürinin degerlendirmesinden geçmiş bu yarışma katımcıları çok şanslılar. Söyleki, grafik gereginin, neresini eksik yapmışım sorusunu kendilerine sormak için büyük bir büyük fırsat yakaladılar. Çünkü bilgi sahibi değerler tarafından, değerlendirilmeye alındılar? Belki fikirlerini kompozisyon haline getirip, alana gereği gibi yerleştirmediler, belki temel ilke olan az öz, akılda kalıcı grafik mantınığını aştılar, belki tipografi nedir? nasıl sağlam kurulur bilemediler. Jürinin ölçütleri, benim aldıgım grafik eğitimi ile %100 örtüşmekte ve sağlam grafik ölçülerine cevap vermekte görüşündeyim.Haklı itirazlarda bulunmak, hak aramak iyi bir durumdur. Ben sesiz kalan toplumu hiç sevmem. Hakkınızı ararken, kişisel doğrularınızla değil, bilimsel doğrularla savaşınız. Grafik nedir? Sorusunun cevaplarını kendinize göre yorumlamayınız. Çünkü jüri'nin kişisel davranmadığı ap açık ortada...
Sevgili grafikerler.net yönetimi,
Yaklasık 2 aydır sitenizde zaman geçiyorum. En büyük gözlemim şudur ki, belkide biraz yapmanız gereken kabalığı hiç bir zaman göstermediniz. (Kabalık savunulmaz elbette) Bende zaman zaman sürtüşmelere girdim. (Bir kez dışında), yazdiğim yazım silinmedi, kabalıkla karşılaşmadım, her koşulda açıklama aldım. Her zaman her türlü fikre saygı göstererek mutlaka açıklama yaptiğinizi gördüm...
Hey üye ahali, yeter kadeşim, paylaşımlarınızı sağladığınız, size bu güzel yeri sağlayan, bu duyarlı insanlara niye bukadar yükleniyorusunuz? Buraya güvenmiyorsanız eğer, açılacak yeni bir yarışma var ise katılmazsınız....
Ödül alan arkadaşlarada bu karalayıcı konuyu uzatarak, haksızlık yapmıyalım. Ödül güzel bir durumdur. Doya doya şımarın... niye sessiz kaliyorsunuz ki?

grafik kurallarından bahsediyorsunuz egitim almışsınız fikirlerinizde biyerde doğru ama burda yapılan işler afiş çalışmaları ve kime hitap ediyor önce onu anlayalım yok sadece bu afişler eğitim almış kesime ve IQ yüksek insanlara hitap ediyorsa ve tabi gözlerininde çok iyi görmesi lazım afiştekileri okumak için tamam sana katılıyorum.diğer insanlar okumasın bunları onlar hala eskisi gibi küresel ısınmaya devam etsinler. afiş kitlelere hitap etmek zorundadır.hiç değilse insanlara afişteki düşünceyi yansıtacak bi slogana ihtiyaç vardır. ayrıca 8 senelk grafikerlik dönemimde ne eğitim almış grafikerler vede ne eğitimciler gördüm (hepsi için geçerli değildir).dereceye giren afişleri gösterdiğim kişilerin büyük bi yüzdesi ne afişi olduğunu bile anlayamadı ve bu onların suçu değil.

dereceye giren arkadaşlarıda tüm samimiyetimle kutlarım benim anlatmaya çalıştıgım eserlerin kötü olduğu değil aksine çalışmalar güzel sadece hitap ettiği kesim sınırlı kalır bence ve buda bi afiş için çok önemli bi eksikliktir. benim gibi düşünüp afişini genel kullanıma göre hazırlayan arkadaşlarada bana göre haksızlık oldu keşke bizde genele değilde eğitim almış!! kimselere göre hazırlasaydık.

Son düzenleme:

itanay

🌱Yeni Üye🌱
emeği geçen herkese teşekkürler. gayet güzel çalışmalar çıkmış. bir dahakine katılmayı istiyorum.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
grafik kurallarından bahsediyorsunuz egitim almışsınız fikirlerinizde biyerde doğru ama burda yapılan işler afiş çalışmaları ve kime hitap ediyor önce onu anlayalım yok sadece bu afişler eğitim almış kesime ve IQ yüksek insanlara hitap ediyorsa ve tabi gözlerininde çok iyi görmesi lazım afiştekileri okumak için tamam sana katılıyorum.diğer insanlar okumasın bunları onlar hala eskisi gibi küresel ısınmaya devam etsinler. afiş kitlelere hitap etmek zorundadır.hiç değilse insanlara afişteki düşünceyi yansıtacak bi slogana ihtiyaç vardır. ayrıca 8 senelk grafikerlik dönemimde ne eğitim almış grafikerler vede ne eğitimciler gördüm (hepsi için geçerli değildir).dereceye giren afişleri gösterdiğim kişilerin büyük bi yüzdesi ne afişi olduğunu bile anlayamadı ve bu onların suçu değil.

dereceye giren arkadaşlarıda tüm samimiyetimle kutlarım benim anlatmaya çalıştıgım eserlerin kötü olduğu değil aksine çalışmalar güzel sadece hitap ettiği kesim sınırlı kalır bence ve buda bi afiş için çok önemli bi eksikliktir. benim gibi düşünüp afişini genel kullanıma göre hazırlayan arkadaşlarada bana göre haksızlık oldu keşke bizde genele değilde eğitim almış!! kimselere göre hazırlasaydık.

Yazımı yeniden okurmusunuz? Konuyu anlamadiginiz kesin...

suleymandilmen

🌱Yeni Üye🌱
Yazımı yeniden okurmusunuz? Konuyu anlamadiginiz kesin...

konuyu gayet iyi anladım yarışma sonuçlarının grafik kuralları içinde çok mantıklı olduğunu anlatmaya çalışmışsınız.siz benim yazımdan ne anladınızki bu kanıya vardınız anlamadım doğrusu

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
konuyu gayet iyi anladım yarışma sonuçlarının grafik kuralları içinde çok mantıklı olduğunu anlatmaya çalışmışsınız.siz benim yazımdan ne anladınızki bu kanıya vardınız anlamadım doğrusu

Sizin yazınız, kendinize ait bir yorumunuz, benim yazımın cevabı niteğinde değil.Söyleki, farklı bir konuya deginmissiniz. Ben, yeniden okumanızı, yeniden tavsiye ediyorum. Elmaya elma, armuta armut diyoruz...

suleymandilmen

🌱Yeni Üye🌱
Sizin yazınız, kendinize ait bir yorumunuz, benim yazımın cevabı niteğinde değil.Söyleki, farklı bir konuya deginmissiniz. Ben, yeniden okumanızı, yeniden tavsiye ediyorum. Elmaya elma, armuta armut diyoruz...
bakın ne güzel anlamışsınız bunlar benim düşüncelerim sadece sizin düşüncelerinizi örnek gösterdim neden cevap vermek gibi zahmetli bi işe kalkıştınız anlamadım vede hala yazınızı okumam için ısrar ediyorsuz

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
bakın ne güzel anlamışsınız bunlar benim düşüncelerim sadece sizin düşüncelerinizi örnek gösterdim neden cevap vermek gibi zahmetli bi işe kalkıştınız anlamadım vede hala yazınızı okumam için ısrar ediyorsuz

Ben elma'nin faydalarından bahsediyorum sizde bana armut güzel diyorsunuz? :D Amacim cevap vermek degil, algılamanızı sağlamak... Yeni bir cevabınız var ise lütfen özel mesaj yazınız. Burayı meşgul etmiyelim.
sevgiler

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Fikirler uzun bir süredir beyan ediliyor, uzayıp gidecek bir konuya son noktayı koymak yine bize kalıyor sanırım :)
Önemli not : Yarışmaya katılacak olanlar buraya tıklayarak yarışmaya çalışmalarını nasıl gönderebileceklerini öğrenebilirler

KONU: 2050 Yılında Bir Balık

AMAÇ: Günümüzün güncel sorunu olan küresel ısınmanın gelecekteki etkilerinin irdeleneceği bu çalışmada imge olarak BALIK seçmemizin başlıca nedeni su kaynaklarının tükenme ihtimali ve bunun yaratacağı sorunlara atıfta bulunmaktır..

KATILIM KOŞULLARI

• Yarışmaya katılımlar 10 Ocak 2008 Saat: 20:00 de başlayacak, 10 Şubat 2008 Saat:20:00 de sona erecektir.
  • Yarışmaya 13 yaş üzeri, herkes katılabilir. Sadece siteye üyelik yapmak yeterlidir. Üyelik ücretsizdir.
  • Yarışmacılar, yarışmaya katılma esnasında sunulan sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.
  • Afişlerde kullanılacak her türlü materyalin telif haklarından doğan sorumluluklar çalışma sahibine aittir
  • Çalışmalar her türlü teknikle gerçekleştirilebilir.
  • Çalışmanızın orjinal dosyaları gerekli görüldüğü taktirde sizden talep edilebilir. Dosyaları saklama sorumluluğu katılımcıya aittir.
  • Yarışma için hazırladığınız çalışmalarınızı baskıya uygun olarak 50x70cm ve 300 Dpi olarak hazırlamalısınız.
  • Sitede yarışma ortamına göndereceğiniz çalışma örneği mutlaka 72Dpi olmak zorundadır. Detaylı incelenebilmesi için, kısa kenarı 800 piksel den küçük olmayacaktır ve boyutu 750 KB' ı geçmemelidir.
  • Yarışmaya en çok 3 çalışmayla katılabilirsiniz. Daha fazla çalışma göndermeye sistem izin vermeyecektir.
  • Yarışmada dereceye giren eserlerin tüm telif ve yayın hakları www.grafikerler.net forumlarına aittir.

Değerlendirme sonrasında dereceye giren çalışmaların yapımcıları aşağıda belirtilen ödülleri kazanacaktır.

DEĞERLENDİRMEYİ YAPACAK KİŞİLER AÇIK VE NETTİR. LÜTFEN JÜRİ ÜYELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yarışma boyunca herşey çok güzel gitti . 185 adet görselden 150 tanesi gözler önüne sürüldü. Jüri üyeleri önceden açıklandı. Jüri üyeleri bu yarışmada olduğu için herkes çok mutlu oldu ve jüri üyeleri sonucu belirtti sonuç için lütfen tıklayınız.

Konu kilitlenmiştir. Bir dahaki yarışmada görüşmek dileğiyle.

Saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...