Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yeni çizimlerim

eymi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışmalarda çok fazla kusur var ama bunu bilerek yaptığını düşünürsek(yabancı terim kullanmamak adına çalışma stilini yazmıyorum adminler bunada kızar filan)başarılı.Gölgelendirmelerin çoğunda ışık kaynağı belli değil.Çivi ve çekiç olan resimde altta kalan elin çizgisel bazı yanları eksik.Ama yine de çalışmalar oldukça başarılı.

asdecddw

🌟Usta Tasarımcı🌟
çizimlerine sağlık, başarılarının devamını dilerim arkadaşım,

frp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ceren 3 buyuklerden nasibimi alan biri olarak (mimar sinan, marmara, eskisehir);
kesinlikle ışık golge oyunlarına takılı kalma ki bence işini cok iyi gösterende bu..olayın perspektif ve kompozisyon yönü cok cok daha önemli inan bana. eminim sadece eskiz de bu kadar iyi yorum almazdı çizimlerin..

genelde bizde şöyle bir olgu vardır (guzel sanatlar tayfası ve o tayfaya bir turlu giremeyenler :) ). marmara ya giriş zor cıkıs kolay, mimar sinan a giriş kolay cıkış yok :)
artık bırcok kişi 2-3 aylık kurslarla, bu işe yıllarını vermiş insanlarla aynı derslikte yanyana sınava girdigi için işin cok zor..
sana en buyuk tavsıyem kursa gidip olayın teknik kısmını kavraman..sende o ısık varsa (bilir kişi söylemiş bir yerlerde, ki bence de gibi gibi)
alt yapı olmadan yetenegin sönük kalır ve bir yerden sonra kendini kötü hissetmeye başlarsın..

umarım başarırsın.. :) yola devam.

ha bu arada; 'eymi': (yabancı terim kullanmamak adına çalışma stilini yazmıyorum adminler bunada kızar filan)

afedersin ama bende kendime boşbogaz derdim..ukalalık yada cocukluk baska bisey tabi..soylemek ıstedıgını soyle cekil köşene..niye zorluyorsun ki?!? olay cerenin cizimi, administrator larla işin ne anlamadım! tamam sustum.

Son düzenleme:

tekyargic

🌱Yeni Üye🌱
tekyargic...:)

mrb ceren arkadaşım ben bu siteye yeni üye oldum ama seni çalışmalrını gördün gerçekten çok güzel yapmışsın eline saglık ama eller üzerine biraz daha çalışma yaparsan çok daha iyi olacagına inanıyorum ....:) ama eline saglık güzel gidiyorsun böyle devam...

CeReNN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlar için herkese çok teşekkür ederim öncelikle hatalarımın farkındayım bunu başarmam için kursa gitmememin şart olmasada çok gerekli olduğununda farkındayım.. bu hafta kursa başlıyorum össyede hazırlanıyorum aynı zamanda dersaneye gidiyorum öss nin çok etkilediğini söylüyorlar çünkü,bakalım ben elimden geleni yapıcam ..

at olmamış tamamen anatomi hatası var!!! eldeki gölgelerde yine bir problem var. çekiç tutan eller tam bir rezalet!! ama camın içindeki kalemler fena olmamış orda iyisin. eleştirilerimi tecrübem ve bilgilerim doğrultusunda yapıyorum. istersen çizimlerimi görürsün ve bana hak verirsin!! ( gerçekçi ol imkansızı iste)

ben daha yolun çok başındayım madem tecrübelisiniz kendi çalışmalarınızla benimkini kıyaslıycağınıza daha hoş bi şekilde eleştiri yapabilirdiniz rezalet kelimesi çok ağır değilmi tabikide fikirlerinize saygı duyuyrum ama........

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
yorumlar için herkese çok teşekkür ederim öncelikle hatalarımın farkındayım bunu başarmam için kursa gitmememin şart olmasada çok gerekli olduğununda farkındayım.. bu hafta kursa başlıyorum össyede hazırlanıyorum aynı zamanda dersaneye gidiyorum öss nin çok etkilediğini söylüyorlar çünkü,bakalım ben elimden geleni yapıcam ..

sen uzun zamandır göremiyordum...

başarılar diliyorum sana. kolay gelsin

CeReNN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ediyorum...

ucurum22

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel olmuş fakat diğer arkadaşlarında dediği gibi oranlarda hata var bende göndermeye başlıyacam çizimlerimi yorumlarını beklerim

CeReNN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim inş ilerleyen zamanlarda o oran orantı sorununu ortadan kaldırcam :) seninde çizimlerini görmek isterim ve yorumda yaparım:):)

gakeray

🌱Yeni Üye🌱
bence süper çalışmalar 10 numara yani

guney1

🌱Yeni Üye🌱
bnde böle çizmek istiyom yaa ve çizicerm dee

arsiarma

🌱Yeni Üye🌱
eller ve atın başi kötü. sanaye üzerindeki gölge çalışman güzel..olaca

eddA_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel olmuşlar ellerıne saglık

tosun_muammer7

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba bende foruma yeni katıldım genel olarak gercekten cok ama cok güzel çizimler var benimde calışmalarım var bunları ilerliyen günlerde sizinle paylaşmak istiyorum,Ceren hanım eleştirecek kadar tekniksel bilgiye sahip degilim ama görsel olarak süper ellerinize saglık.

CeReNN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar merhaba bende foruma yeni katıldım genel olarak gercekten cok ama cok güzel çizimler var benimde calışmalarım var bunları ilerliyen günlerde sizinle paylaşmak istiyorum,Ceren hanım eleştirecek kadar tekniksel bilgiye sahip degilim ama görsel olarak süper ellerinize saglık.

öncelikle hoşgeldiniz beğendiğinize sevindim çalşmalarımda mutlaka tekniksel olsun görsel olsun hatalarım vardır ama önemli olan bunları düzeltmem yavaş yavaş ilerleme olduğunu düşünüyorum yorum içinde teşekkürler

rukiş

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
oranlarda genel olarak hatalar war tabi ama gölgelendirmeler we valör değerleri iyi duruo

maerdlegna

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle emeğin ve çaban güzel...

bu açıkca görülüoyrki severek yapıyorsun...

ama bir yerde ilerleme kayıt etmen gerek hep aynı hep aynı olmaz...

ben oran dı şuydu buydu onlara pek girmiycem..ufak tefek hatalar var oalbilir..

onları sen de farkındasındır eminim...

ben herkezin yaptıgı büyük bir hatayı sölyicem...

1-) çok detaya girme kaygın var... bu iyi bişey değil...

detaya gircem derken heryeri aynı yapıyosun...

a

ama unutmaki resimde ön - arka - vurgu vardır...

resimde netlik - ışık gölge vardır..ve senin burda ki çabaların gibi olmaz...

her yeri aynı detayda çizer ince ince işlersen..resmin sanatsal ve profesyonel niteliğini azaltmaya başlarsın...

ünlü ressamlar resimlerinde sadece önemli yerleri vurgulamşlar ve öne çıkarmışlardır...

2-)şunu unutma ışığı ve gölgeyi iyi bilmiyosan hiç yapma...bu resminin kalitesini düşerecektir.ama araştır..

objeler üzerine ışık düştüğü zaman kenarında bir kontur çizgi olmaz senin ve çogu arkadaşımızın yaptığpğı en büyük hata budur...

kontur çizgiler geri plandaki formu öne çıkarır..buda büyük bir hataddır..

öncelikle kendinde bunu yen..böyle birşey aynaya baktıgındığında suratının dışuında bir konutr çizgisi veya karaltı yokutur..

ama ısrarla bazı arka planlar hep koyu sert çizgilerle yapılır..

buda ilk olarak vurguyu arkaya iter...

ikinci olarak ışık ve gölgeye tamamen ters düşer...

ışık ve gölgenin objeler üzerinde nasıl olcagını daha sonra uzunca anlatabilirim...

sana tavsiyem;

daha iyi olması için uğraş..ama sınırlama kendini...

yaptıgını şeyleri unut artık aynı ritimden çık...

ve devam devam devam....