Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ZBrush kullanım için bilgi?

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bunlar gerçekten başarılı anlatımlar... Keşke türkçe anlatım olsaymış
Bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bunlar gerçekten başarılı anlatımlar... Keşke türkçe anlatım olsaymış
Bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim

Aslında türkçe derleride var ama bizim uygulamalarımız genelde ne, nerde? Neyi nerde buluruz tarzında..O yüzden mantık olarak toolslar aynı ve yapım aşamaları önemli olduğundan ingilizcesini ekledim. Ama illaki olsun derseniz yine alıntı olarak eklerim. İlgine teşekkürler irm.

dsgnr24

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar. bu programı öğrenmeyi çok istiorum. 3d çok ilgimi çekiyor. fakat bi türlü demo sürümünü indiremiorum. bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı acaba?şimdiden teşekkür ederim.

dsgnr24

🌱Yeni Üye🌱
sonunda zbrush ı yükledim ve ilk çalışmamı paylaşmak istedim:) çok basit görünüyo olabilir. ama yinede paylaşmak istedim:)

dsgnr24

🌱Yeni Üye🌱
:) açıkçası olumsuz bi yorum bekliyordum. yapıcı yorumunuz için teşekkür ederim:)

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
Zbrush programını bende indiriyorum üstadım bakalım ben neler yapabileceğim :D gerçi ben hala PCde lego modelleme oyunu oynuyorum gayette eğlenceli oluyor.. öneririm :D paylaşım için teşekkürler birde toolsların nasıl kullanılacağı hakkında bilgi yayınlarsan süper olacak

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
:) açıkçası olumsuz bi yorum bekliyordum. yapıcı yorumunuz için teşekkür ederim:)

Olumsuz yorum beklemenize şaşırmadım değil..Sonuç itibariyle progrma yeni başladınız ve ilk modellemeniz açısından basit ama şirin gözüküyor..Kullanım araçlarını, fırça büyüklüklerini ve 180 derecelik çalışmalarla eklentileriniz daha başarılı olacaktır..
Siz yapmak istedikten sonra ve üzerine düştükçe artık bizim tebrik etmekten başka alternatifimiz kalmaz..Başarılar dilerim..Kolay gelsin.

Zbrush programını bende indiriyorum üstadım bakalım ben neler yapabileceğim :D gerçi ben hala PCde lego modelleme oyunu oynuyorum gayette eğlenceli oluyor.. öneririm :D paylaşım için teşekkürler birde toolsların nasıl kullanılacağı hakkında bilgi yayınlarsan süper olacak

Kullanım araçlarını tek tek yazmak demek sanırım sayfalar dolusu çeviri sayfalar dolusu yazı gerektiriyor..
Ama aklımda yiğitçim..tatil araya girerse üstüne düşeceğim bir konu..

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
benim bu konuda hiç bir bilgim yoktu açıkcası en yükleyip bir bakıcam güzel işler çıkabilir gibi görünüyor.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
benim bu konuda hiç bir bilgim yoktu açıkcası en yükleyip bir bakıcam güzel işler çıkabilir gibi görünüyor.

Bu konuda bilgi edinmeni önerebilirim. Modelleme ve karakter yaratımı için biçilmş kaftan.Şimdiden başarılar dilerim..i

gece_ay_isigi_

🌟Usta Tasarımcı🌟
ilk defa görüyorum bu proğramı gerçekten manyak bir proğrammış... bilgilerin için teşekkürler creedwar abi

madarin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.medyamutfak.com
pogram gerçekten ahrika yeni çıkacak sürümi ilede dahada harika olucak ve inanıyorumki ileride 3d denildiğinde akla bu program gelicek ,elinizde tablet varsa ve birazcıkta hamurdan bişiler şekillendirmeye merağınız yada beceriniz varsa bu programla harikalar yapabilirsiniz özelliklede tablet kullanıldığında (öyle ahım şahım bişeyede gerek yok pek)yotube den z brush tuttorials diye aratırsanız yeterince örnek anlatım çıkacaktır ingilizce olsada dikkatli takipte öğrenmeye başlarsınız ayrıca tr3d sitesindede forum başlığı altında z brush hakkında dersler mevcut .

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba. Bende şimdi zbrushı kurcalıyordum. Fakat bana çok karışık geliyor. Maalesef hiç bir şey yapamıyorum. Siz menüdeki ene gereklileri kullamayı biliyormusunuz ?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba. Bende şimdi zbrushı kurcalıyordum. Fakat bana çok karışık geliyor. Maalesef hiç bir şey yapamıyorum. Siz menüdeki ene gereklileri kullamayı biliyormusunuz ?

Ablacım bende kurcalarım bir kaç birşey buldum. Fırçaları var. Modelleri oluşturduktan sonra kalıbı işliyorsun. Mesela hamur yogurmak ve şekillendirmek gibi...bir kaç örnek veriyim daha rahat anlaşılması açısından:

ZSphere aracı
main.jpg

Fırçaları var; kalınlıklarını, renk geçişlerini, tipini ve özelliklerini ayarlayabiliyorsunuz.

Ayrıca en çok kullanabilegimiz alanlardan bir tanesi; fırça aracı(Eraser Tool)

Dokumanı kapatmadan, yeni bir boş sayfa açmak:

Kurcalayan ve birşeyler yapan arkadaşlarda; ipuçları verirse daha hızlı bir ilerleme yapılabilir :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Fatoş kurcalamaya devam, deniz destek için teşekkürler..Şu sıralar çok yoğunum ama bu konu hakkında bende baya fazla yardımcı konu buldum. Yakın zamanda paylaşmak ümidiyle..

madarin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.medyamutfak.com
artı animasyon konusunda poser programıda oldukça işine yarar kemikleme ve haraketlendirme konusunda yararı bi program bunuda youtubeden felan izleyip birazcık olsun öğrenebilir çalışarakta geliştirebilirsin

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
artı animasyon konusunda poser programıda oldukça işine yarar kemikleme ve haraketlendirme konusunda yararı bi program bunuda youtubeden felan izleyip birazcık olsun öğrenebilir çalışarakta geliştirebilirsin

Konu eski ama söylediklerinizle fayda sağlayacak çıkacaktır. İlginize teşekkürler.

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Z brush(yazılışı bu) =?