Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ziraat Bankası Logosundaki Gizem :)

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
bu logo ihap hulusi tarafından yapılmıştır
Hulusi Görey (1898 - 1986). Grafik Tasarımcı, İllüstratör. Görey, Türk grafik sanatının kurucusu ve reklamcılığın ilk büyük isimlerindendir. En çok bilinen işleri Türk markaları için yaptığı tasarımlardır. Bir çok devlet kurumununun kurumsal kimliğini oluştururmuş ve bunları yaparken aslında yeni kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumsal kimliğini ortaya koymuştur.
ayrıca
Bayer'in afiş ve etiketleri, Mısır'ın Tekel İdaresi, Devlet Demir Yolları ve şehir hatlarına ait ve ilanları, ünlü İngiliz viskisi John Haigh'ın, İtalyanların Cinzano ve Fernet Branca'sının afiş ve etiketleri İhap Hulusi tarafından yapıldı.

Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Hakanyurtal

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar bazılarımızda yeni öğreniyor fakat önceden biliyor gibi davranlar var.Tabiki bilenlerde var onlara lafım yok .Önemli olan bilmemek değil öğrenmemek.Teşekkürer paylaşımınız için

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
bana hep başağı andırıyordu.şeytan ayrıntıda gizlidir :)

dip not

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ziraat bankasının logosu reklamla uraştığını idda eden herkesin hayranlığını kazanmıştır buna diikkat etmeyen ve hayran olmayan azdır

alisalur

♾️Grafik Gurusu♾️
tşk... ben hiçdikkat etmemiştim

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
ziraat bankasının logosu reklamla uraştığını idda eden herkesin hayranlığını kazanmıştır buna diikkat etmeyen ve hayran olmayan azdır

Çoğu insanda göz alışkanlığı olmuş durumda bu ayrıntıyı açıklayınca şaşıran insanlarda var ama =))

seher

🏅Acemi Tasarımcı🏅
günaydın desem ayıp olurmu bu logo yıllardır böyle zaten başak zannetmeyin diyeceğim ama hem başak hem tc zb harfleridir :) reklamcıların ilk dikkat edeceği şey bu olmalı mesleğinizde hiçbiri yazıyor gerçi ama

:D:D:D günaydın

emirhanunal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.emirhanunal.com.tr
Benim çok sevdiğim bi logodur. cidden çok anlamlar taşıyor ve oldukca sade.. Tebrik ederim yılllaaar öncesinden böyle güzel düşünen tasarımcıyı

StephaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.otosticker.com
kimse dikkat etmek zorunda değil. bende dikkat etmemiştim hiç bilmiyordum. öğrenincede çok bişey değişmedi. kısacası olay yaratmaya gerek yok.