Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ziraat Bankası Logosundaki Gizem :)

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
Ziraat Bankası logosundaki başaktaki TC , Z ve B harflerinde oluşması hiç dikkatinizi çekti mi :)

sdsdv.png

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
günaydın desem ayıp olurmu bu logo yıllardır böyle zaten başak zannetmeyin diyeceğim ama hem başak hem tc zb harfleridir :) reklamcıların ilk dikkat edeceği şey bu olmalı mesleğinizde hiçbiri yazıyor gerçi ama

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
Öyle sanıyorum ki bu sitedeki çoğu kişi bunu bilmiyordur bende ilk kez dikkat ettim ben grafiker felan değilim ama öylesine paylaşıyım dedim bilmeyenler için.

Mesken03

🌱Yeni Üye🌱
bilmiyordum bunu hiç dikkat etmemiştim web tasarımcıyım aynı zamanda grafik tasarımlarıda yapıyorum ama hiç dikkat etmemişim :):)

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Siz biraz hatta bayağı geç uyanmışınız.

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
İlginizden dolayı hepnize teşekkür ediyorum.

gozegu_gokhan

🌱Yeni Üye🌱
bunu gerçekten yeni farkedip buraya konu açacak kadar heyecanlandığınıza göre bu işle pek uğraşmamışsınız sanırm :) yanlış anlamayın eleştirmek için söylemiyorum. ama tabi göremeyenlerin olduğunu görmek yaptığınız şeyin çok da yanlış olmadığını gösteriyor.tebrikler gene de..

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
daha bu forumda olupta yukarıdaki resmi görüpte o harfleri algılayamayanlar halen olacaktır :D
geç olsun güç olmasın. ben çocukluğumda hatırlıyorum bu logodaki harfleri alfabeyi söktüğüm zamalarda okumuştum :p

Son düzenleme:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
3 yaşımdan beri farkediyorum (babam burda çalışırdı) 3 yaşımdan beri bu logoyu hep çok zorlama bulmuşumdur...
:)

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
Aslında bu sitede çoğu kişinin bilmesi normal bir durum facebookta paylaşmıştım eskiden ordada bilen yok gibi bişiydi :) konu için ilgi ve alakanıza canı gönülden teşekkür ederim.

dmlnsJan

🌱Yeni Üye🌱
ben daha şimdi fakettim valla :D
teşekkurler

k.yigit.58

🏅Acemi Tasarımcı🏅
(günaydın desem ayıp olurmu bu logo yıllardır böyle zaten başak zannetmeyin diyeceğim ama hem başak hem tc zb harfleridir reklamcıların ilk dikkat edeceği şey bu olmalı mesleğinizde hiçbiri yazıyor gerçi ama )

reklamcı arkadaşların ilk dikkat edeceği şey ne olmalı ben tam anlayamadım :)

seher

🏅Acemi Tasarımcı🏅
biliyordum :)

ömer pala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu logo ihap hulusi tarafından yapılmıştır
Hulusi Görey (1898 - 1986). Grafik Tasarımcı, İllüstratör. Görey, Türk grafik sanatının kurucusu ve reklamcılığın ilk büyük isimlerindendir. En çok bilinen işleri Türk markaları için yaptığı tasarımlardır. Bir çok devlet kurumununun kurumsal kimliğini oluştururmuş ve bunları yaparken aslında yeni kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumsal kimliğini ortaya koymuştur.
ayrıca
Bayer'in afiş ve etiketleri, Mısır'ın Tekel İdaresi, Devlet Demir Yolları ve şehir hatlarına ait ve ilanları, ünlü İngiliz viskisi John Haigh'ın, İtalyanların Cinzano ve Fernet Branca'sının afiş ve etiketleri İhap Hulusi tarafından yapıldı.