Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Angelina Jolie illüstrasyon

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
angelinaat2.jpg

Tanıyan arkadaşlar bilirler henüz yolun başında olduğumu,eleştiriler doğrultusunda bişeyler yapmaya çalışıyorum.Umarım diğerlerine göre biraz daha ilerletmişimdir.

Benzer konular

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
baya emek harcamışsın belli bunu yapabiliyorsan dahada başarılı bi çalışma cıkaracağından şüphem yok birinci önerim kontor cok belli çizimde, onları yok etmeliydin cok fazla grinti ve cıkıntılar var ozellikle omuzunda ve cenesinde daha düz olabilirdi hatlar. son olarakta burnunu biraz daha on plana cıkarmalaısın cok fazla soluk duruyor ama çizimin güzel beğendim emeğine sağlık

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
baya emek harcamışsın belli bunu yapabiliyorsan dahada başarılı bi çalışma cıkaracağından şüphem yok birinci önerim kontor cok belli çizimde, onları yok etmeliydin cok fazla grinti ve cıkıntılar var ozellikle omuzunda ve cenesinde daha düz olabilirdi hatlar. son olarakta burnunu biraz daha on plana cıkarmalaısın cok fazla soluk duruyor ama çizimin güzel beğendim emeğine sağlık

Teşekkür ederim yorumun için,uyarılarını dikkate alıcam,ellerim çizime alışacaktır o zaman bahsettiğin detaylar düzelecektir diye umut ediyorum.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Öncelikle çok fazla emek verildigi belli, azim ve emeğinizden dolayı kutluyorum.
Diğer çalışmalarınızdaki "eller" deki bozukluğu aşmışsınız; her ne kadar esintileri olsa da:)(yukarıda gösterdim)
Yüz, çene ve omuz hatlarında gözle görülebilir şekilde yamukluklar var, renklendirmede gayet başarılı; fakat tonlamalar çok yumuşak olmuş, çizgiler biraz daha yumuşak ve geçişli olabilirdi, çok sert...özellikle dudak kenarlarında oynama yapılabilir ama diğer çalışmalarınıza göre büyük bir gelişim var.
Onun dışında saçlara bayıldım, harika bir çizim olmuş. :)

Ellerinize sağlık, diğer çalışmalarınızı da bekliyorum.

Kolay gelsin.

İyi çalışmalar.

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆

Öncelikle çok fazla emek verildigi belli, azim ve emeğinizden dolayı kutluyorum.
Diğer çalışmalarınızdaki "eller" deki bozukluğu aşmışsınız; her ne kadar esintileri olsa da:)(yukarıda gösterdim)
Yüz, çene ve omuz hatlarında gözle görülebilir şekilde yamukluklar var, renklendirmede gayet başarılı; fakat tonlamalar çok yumuşak olmuş, çizgiler biraz daha yumuşak ve geçişli olabilirdi, çok sert...özellikle dudak kenarlarında oynama yapılabilir ama diğer çalışmalarınıza göre büyük bir gelişim var.
Onun dışında saçlara bayıldım, harika bir çizim olmuş. :)

Ellerinize sağlık, diğer çalışmalarınızı da bekliyorum.

Kolay gelsin.

İyi çalışmalar.

Çok güldüm ya çok teşekkürler öcelikle. Amma hata yapmışım:) Aslında şöyle bişey sorayım yüz çevresini omzunu vs.. pen tool ile çiziyorum bu doğru bir yöntem mi? Ve onuda malesef istediğim şekilde yapamıyorum işaretlediğin gibi köşeli oluşuyor.Forumda bununla ilgili dersleri okudum ama uygulamaya gelince sanırım zamanla düzelir gibi geliyo.Pratik yolları var mıdır özetle?
Tüm bunlara rağmen beğendiğine sevindim teşekkürler :)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok güldüm ya çok teşekkürler öcelikle. Amma hata yapmışım:) Aslında şöyle bişey sorayım yüz çevresini omzunu vs.. pen tool ile çiziyorum bu doğru bir yöntem mi? Ve onuda malesef istediğim şekilde yapamıyorum işaretlediğin gibi köşeli oluşuyor.Forumda bununla ilgili dersleri okudum ama uygulamaya gelince sanırım zamanla düzelir gibi geliyo.Pratik yolları var mıdır özetle?

HATALAR YAPA YAPA DÜZELİR, ÖNEMLİ OLAN FARKINA VARABİLMEKTİR. :)

Rica ederim, hatalı diye değil, hatalarınızı düzeltin diye gösterdim, çünkü daha iyisinin olmasını istiyorum.
Bu işte ben de profesyonel sayılmam, buna da hakkım yok zaten, ben sadece ne görüyorsam onu söyledim :)
Onun dışında "pen tool da çiziyorum doğru yöntem mi?"
demişsiniz:

Bu size kalmış birşey eliniz neye alışıksa, onunla daha iyisini yapmak sizin elinizde; ister pen tool, pencil tool, ister yardımcı çizim araçları; brush toll, Mesh Tool, olsun: çizgilerin yamuk olmaması sizin elinizde, bunu zamanla çize çize yeniceginizden eminim.Gerektiginde farklı çizim araçları kullanın.Özellikle geçişlere dikkat etmenizi öneririm.

Pen tool kullanımında bağlantı noktası çizgileri çizimi oluşturan noktalardır....Köşe noktaları, çizginin yönünü belirler.Bir diğeri ise yumuşak noktalardır. Bunlar ise çizginin eğim noktasını yani eğimin hangi noktada oluşacağını belirler.(Köşe noktalarını yumuşak çizgi yapmak için(Shift+C)) Siz pen tool' da yumuşak noktaları tercih ederseniz iki nokta arasında geçişler hem kolay, hem düzgün olacaktır.

Bunun için yapmanız gereken bol bol pratik yapmak.Resimlerin üzerinden çizmeyi deneyin, sanırım mouse kullanıyorsunuz, elle ve mouse' la denemeler yapın.

Kontur ve Hatlar çok belirgin, renkler güzel fakat bazı yerlerde yumuşak geçişler fazla kaçmış.Ben yinede çalışmanızı beğendim.(Saçlarıda çok başarılı buldum)

Tekrar emeğinize sağlık, iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆

pentoll çiziyorum doğru bir yontem mi? bu sizin hangi araca daha yatkın olduğunuza bağlı siz hangi aracla en iyi çizimi yaptığınızı düşünüyorsanız onunla çizin örneğin ben boyle bi çizim yaptığım zaman hatlarını mesh tool ile yapıyorum ben ona alışkınım şiz pen tool'a bu yuzden bunu belirleyecek olan sizsiniz

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba..

Güzel çalışma olmuş emeğinize sağlık.

Çalışmayı Photoshop'ta yaptınız sanırım, değil mi? Çünkü Photoshop'ta yaptıysanız 1-2 tavsiyede bulunmak istiyorum izin verirseniz..

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba;
Evet photoshop ile yaptım,tavsiyeleriniz mutlaka işime yarayacaktır.Buyrun..

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba;
Evet photoshop ile yaptım,tavsiyeleriniz mutlaka işime yarayacaktır.Buyrun..

Boyama işlemini seçili alan içinde yapıyorsunuz sanırım. Seçili alanınızı oluştururken de Lasso, Poligonal Lasso yada Magnetic Lasso tool'lardan birini kullanıyor olmalısınız tahmin ettiğim kadarıyla. Ancak seçili alanlarınızı bu tool'lar ile oluşturursanız kırıklar ve keskin hatlar oluşması muhtemel olacaktır. Bu durumda ''Feather'' kullanarak keskin hatlarınızı yumuşatmak mümkün ancak bu sefer çizgileri oldugu yerden kaydıracak ve tam yüzüne göre oturttuğunuz çizimleri bozacaktır.

Bunun en iyi çözümü ise Pen tool kullanmaktır.

Örneğin çene kısmını ele alalım. Diyelim ki orayı seçili hale getirecek ve içini boyayacaksınız. Öncelikle yeni bir layer açın. Daha sonra Pen tool aracını seçin. Klavye kısayolu ''P''dir. seçili hale getireceğiniz alanı Pen tool ile çizin ve çiziminizi aynen lasso'daki gibi objeyi başlangıç noktasona kadar gelerek yapın ve sonunda objeyi tamamlayın.

Daha sonra Layers penceresinin yanındaki ''Paths'' penceresine gelin. Bu pencerenin altında ''Load path as a selection'' adında bir buton bulunur. Ona tıklayın.. Çizdiğiniz Path'ın lasso ile yapılmış bir seçili alana dönüştüğünü göreceksiniz. Böylece çok daha yumuşak hatlara sahip bir seçili alan elde edeceksiniz..

Bu işlemleri uyguladığınız halde seçili alanınız çiziminiz bozularak orantısız gelirse mesaj yazınız o konuda da yapmanız gerekeni yazarım.. iyi çalışmalar ;)..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bu çalışmanın tamamen çizim eseri olmadığı aşikar
öncelikle bunu belirtmeniz lazım insanları yanlış yönlendirmemek için
neden böyle bir kanıya vardım derseniz;
yüzve dudaklarda ışığa bu kadar dikkat eden birisi diğer kısımlarda bu demli saçma hatalar yapmaz, yapamaz.
ve hiç olmazsa çalışmanızı buraya eklerken daha anatomik bir burun deliği çizseydiniz.

m3rt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence çok da ağır eleştirmemek lazım yolun henüz başında olduğunu belirten bir arkadaşımızı, ki "paint over" fotoğraf üstüne boyama metodunu kullanıp dünyada isim yapmış çok kişi var, biraz da tüketim toplumu yan etkisi. Ben burda 100% paint over demiyorum ama bariz hatalara rağmen benzerlik iyi. Tavsiyem youtube'daki anatomi boyama tekniklerini biraz incelemen, özellikle stili biraz değişik olsa da Bobby Chiu'nun bu konuda çok nefis videoları mevcut. eline sağlık.

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
yüzve dudaklarda ışığa bu kadar dikkat eden birisi diğer kısımlarda bu demli saçma hatalar yapmaz, yapamaz.
ve hiç olmazsa çalışmanızı buraya eklerken daha anatomik bir burun deliği çizseydiniz.

Afedersiniz ne demek istediğinizi daha net yazar mısınız? Bence emin olmadığınız bir konu hakkında burada açık açık yorum yazmak hiçde doğru değil.Burada gizlenen hiç bişey yok,varda beni göremiyorum.Bilgisayarda ilk çizimlerini yapan henüz öğrenme aşamasında olan kişi oldukça saçma hatalar yapmış olabilir.Ben profesyonel değilim.Photoshopta yaptığım çizim sayısı parmaklarımın sayısını geçmez.Bence siz insanları yanlış yönlendirmeyin..Bu size hiç yakışmıyor.Sizin gibiler malesef yolun başında olanlara geri adım attıramaz bunuda unutmayın.

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
eline sağlık güzel çalışma daha iyilerini yapabilceğine eminim

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Afedersiniz ne demek istediğinizi daha net yazar mısınız? Bence emin olmadığınız bir konu hakkında burada açık açık yorum yazmak hiçde doğru değil.Burada gizlenen hiç bişey yok,varda beni göremiyorum.Bilgisayarda ilk çizimlerini yapan henüz öğrenme aşamasında olan kişi oldukça saçma hatalar yapmış olabilir.Ben profesyonel değilim.Photoshopta yaptığım çizim sayısı parmaklarımın sayısını geçmez.Bence siz insanları yanlış yönlendirmeyin..Bu size hiç yakışmıyor.

Olay objektif bakıyorum ve neticeye varmıyorum.
Çizim aşamalarını eklerseniz, sanırım kafalarda soru işareti kalmaz, değil mi?

Kolay gelsin.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Benim saklayacak hiç bişeyim yok istersen şahsına gönderebilirim "blueden".

Ben zaten size bu konuda yapıca yönde yorumlar yaptım; neler olmamış, nasıl düzeltilir şeklinde...ama Horus bey' in yazdıklarınıda geçemyiz değil mi? Olaya tekil bakmıyorum, şahsım adına emin olmak için inceledim zaten, site de genel kapsamda bir yanlış anlaşılma ve kafalarda soru işareti kalmaması açısından sadece bana değil siteye ekleme yapmanızı öneririm.(En azından yapım aşamalarını;))
Saygılar.

Kolay gelsin.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
İlk önce yorum yapak istiyorum...blueden' in size gösterdigi hatalarda daha dikkatli olmalısınız
. Gördüğüm kadarı ile resim üzerime bir efekt uygulayip daha sonra gri tonları ile boyama yapmışsınız...

Olan çalışma yorum almak amacı ile eklemişsiniz... Bunun için olumsuz yorumlar da olabilir...

Afedersiniz ne demek istediğinizi daha net yazar mısınız? Bence emin olmadığınız bir konu hakkında burada açık açık yorum yazmak hiçde doğru değil.Burada gizlenen hiç bişey yok,varda beni göremiyorum.Bilgisayarda ilk çizimlerini yapan henüz öğrenme aşamasında olan kişi oldukça saçma hatalar yapmış olabilir.Ben profesyonel değilim.Photoshopta yaptığım çizim sayısı parmaklarımın sayısını geçmez.Bence siz insanları yanlış yönlendirmeyin..Bu size hiç yakışmıyor.Sizin gibiler malesef yolun başında olanlara geri adım attıramaz bunuda unutmayın.

Bence siz insanları yanlış yönlendirmeyin..Bu size hiç yakışmıyor.Sizin gibiler malesef yolun başında olanlara geri adım attıramaz bunuda unutmayın - demişsiniz...

Grafikerler.net - kasta095's Album: İllüstrasyon çalışmalarım - Picture

https://www.grafikerler.net/son-nefes-last-breath-t32708.html - resmi daha büyük görebilmek için

Eklediğim link bu benim ilk illustrasyon çalışmam diyebilirim... yalnış kompozisyon kurduğum olabilir... ama Horus Bey bana o konuda çok yardımcı oldu, yönlendırdı... Bu tip suçlama yazana kadar bence ilk önce kendiniz araştırma yapmalısınız, illustrasyon ne demek, nasıl çizilir, çalışmalarında olan hataları nasıl düzeltebilirim diye...

Son düzenleme:

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️

ilknur çizimin daha başındasın. önceki çalışmalarını da incelemiştim. onlara göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. ama arkadaşın ne demek istediğini açıklayayım ben sana. biraz sert çıkışmış ama..
demek istediği;
sen bu çalışmayı sıfırdan boş bir sayda açıp açıları yüz hatlarını belirleyip ışığını gölgesini ayarlayıp yapmamışsın fotoğraf üzerinden çizim yapmışsın..
diyor bence.
kısmen haklı da.
ama bunun söylenmesi emek vermediğin hile yaptığın gibi bir anlama asla gelmez..
unutma ki en iyi öğrenme yöntemlerinden biri de yapılmış bir eseri veya gerçek bir objeyi kopya etmektir.
bunu birçok illüstratör tarz olarak bile edinmiştir..
mesela mona lisa'nın tıpkısını çizenler var.. bunlar sanatçı değilmidir? tabiki sanatçıdır..
özgün olmak farklı birşey tabi ama bu da bir öğrenme yöntemidir.
arkadaş sadece biraz sert ve utanılması gereken bir durummuş gibi yorumda bulunmuş..
hatalarını arkadaşlar söylemişler zaten.
ben sadece sana küçük bir tutorial vermek istiyorum.
burda çizimi pen tool kullanarak ve istenilen tarzı yakalayabilmenin kolay bir tekniği anlatılıyor. umarım faydalı olur. ki olacağına da inanıyorum.
bence çok fazla çizmeli ve azmini yitirmemelisin ;)
"umarım yorumumu da yanlış anlamazsın :blush:"

Pop Art Inspired by Lichtenstein - Online Tutorial at Melissa Clifton page 1

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Öncelikle demekki o kadar güzel bişey yapmışımki orjinaline çok benzemiş :) Buradan kötü bi sonuç çıkarmıcam.Bi arkadaşa psd halini gönderdim,Her noktasını kendim çizdim ,farklı layerlarda.Ayrıcada bana bu ytorumları yazan bi kaç arkadaş çizim konusunda benden çok daha iyiler onlar bile kopya olduğunu düşünyorsa demekki ben baya iyiyim.

Ayrıca Kasta ((Gördüğüm kadarı ile resim üzerime bir efekt uygulayip daha sonra gri tonları ile boyama yapmışsınız...)) İnan beni hayal kırıklığına uğrattın,sanırım yaparken yanımdaydın.Neyse herkes istediğine inanabilir,ben resme kabiliyeti olan biriyim,ama bilgisayar ortamında denememiştim,görüyorumki devam etmeliyi. İnanan arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim..Bu arada Kastadan iyi bir yöntem öğretnmiş olduk,resme efekt verin ve biraz boyayın...