Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CNC de 3 boyutlu kazımalar

halukyunlu

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar coreldraw da 3 boyutlu yaptığımız bi çizimi Type3 e hangi eklentide atmamız lazım

canser

🌱Yeni Üye🌱
sitenin yeni üyesiyim sizden istediğim artcamde mesela 20 mm malzemeyi 3 boyutlu kesime hazırlarken kademeli kesime hazırlama işlemleri konusunda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

burak.precix

🌱Yeni Üye🌱
bunun için bi sürü faktör var makinen ne kullandığın cam programı ne işleyeceğin malzeme ne

prkazi

🌱Yeni Üye🌱
ben bu konuda yardım isterim. mailim *** müsait olduğun bi ara bu konuda döküman ve mail adresini verirsen sevinirim. tşkler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

schller

🌱Yeni Üye🌱
herkese merhaba type3 program kullanıcısıyım.. 2 boyutlu herşey yapıyorum yanlız 3 boyutlarda sıkıntım var.Solidworks bilgimde var.Yardımcı olabilirmisiniz.

paflok196

🌱Yeni Üye🌱
izmire gelicek durumum yok malesef arkadaşım bide ben artcam biliyorum typ3 bilmiyorum ama sorunların olursa artcamde yaz bana yardımcı olmaya çalışıyım sıfırdan bazı arkadaşlar soruyor ben sanal ortamda sadece takıldığınız yerlerde yardımcı olabilirim

paflok196

🌱Yeni Üye🌱
canser artcam demi işleme yapıcaksın iki boyutta mı 3 boyuttamı ?

ozanmhz

🌱Yeni Üye🌱
solidworks kullanın
solidde yaptığınız çalışmayı CNC router inizin import edeceği formatta solidde export edin
ve bunun için CNC nizi aldığınız yerden destek alın

byyf

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar 3d kesimler için makina, program, çizim ve bunların alt başlıklarında bir çok detay mevcut kendi formatlarınıza uyanları yapmalısınız ...

ben kendi makinamı kendim yaptım çalıştırdım
örnekler yaptım
sitemden bakabilirsiniz

bilgi ve yardım edebilirim

başarılar..

Kaan Sinecikli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yahu bu cnc leri satan arkadaşların eğitmeni yok mu herkeste aynı dert var :D

Westlife_Cnc

🌱Yeni Üye🌱
selam

Ben USA malı techno Cnc kullanıyorum:))

Corelden çizip Enroute a ai formatında gönderip order,bıçak derinlik, iç dış vs vs...ayarlayıp makinaya gönderiyorum
3d için ise enroute 4 kullanıyorum kesinlikle çok etkili bir program:))
Techno isel kullanan arkadaslara yardımcı olabilirim.....

halukyunlu

🌱Yeni Üye🌱
3d yardım

uçankuş kardeşim geçen aylarda da yazmıştım biz 3d yardım istiyoruz ben 53 yaşındayım ama çok meraklıyım tel: 0533 474 14 24

halukyunlu

🌱Yeni Üye🌱
elinde 3d hazırlanmış işleri olan arkadaşlardan bu işleri satın alabilirim

ferudun26

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bende jpeg formatındaki bir resmi artcamda 3 d haline getirmek istiyorum.3 eksen 150mm x 300 mm mach 3 le çalışan makinam var.yardımlarınızı bekliyorum.

sedatcyt

🌱Yeni Üye🌱
ben cnc de genesis evolation diye bi program kullanıyom...bitazda kullandığınız programla alakalı bişey.aynı programı kullanan arkadaşlarla bilgi paylaşımı yaparım.

asmans

🌱Yeni Üye🌱
haluk bey sizinle çalışabiliriz.ben kabartma yapma ve cnc routerlara post vermede çok iyiyim mail adresinizi verin veya onurlu75hotmail

Son düzenleme:

Crackerjack

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar ben makina teknikeri olarak sadece şunu diyebilirim size neden mastercam denemediniz sizin grafikle uzaktan yakından alakanız yok sizinki modelleme
Autocad de deneyebilirsiniz Kolay gelsin

Eger iyi bir 3dmax bileniniz varsa daha kolay tabiki

cncvector

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar.bende yeni üyeyim yaklaşık 20 gün önce ben de bir cnc router satın aldım.sıfır bilgi ile şuan da artcam ile 2d 3d çizimleri kısmen işliyorum.ancak kendi çabamla ve sınırlı bir ingilizce ile takıldığım bazı noktalar var.
mesela:
*3d kabartma yaparken makine önce 1mm gibi derinlikte malzemeyi siliyor sonra işleme geçiyor.bunu nasıl önleriz?
*yine 3d işlemede toplam 5mm bir derinliği 1'er mm olarak kademeli nasıl işleyebiliriz.
*artcam de kendim çizdiğim vectörlerde takım yolu oluşturamıyorum.ya vectör olarak görmüyor ya da hatalı vectör uyarısına benzer bir uyarı alıyorum.aynı şey bir jpeg resim üzerinden yaptığım çizimlerde de oluyor.bu sorunu nasıl aşabilirim

arkadaşlar yukarıda sıraladığım konularda bana yardımcı olacak bir arkadaş varsa çok mutlu olurum.zira küçük bir yerde yaşıyorum burada kimsede cnc olmadığı gibi anlayanı bulmak mümkün değil.saygılarımla.

byyf

🌱Yeni Üye🌱
ARADIĞINIZ BİLGİLER AŞĞIDA MEVCUT

**
Forum kurallarını okuyunuz.