Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CNC de 3 boyutlu kazımalar

bilgink

🌱Yeni Üye🌱
bir örnek te benden herkese iyi çalışmalar
hkvEq.jpg

enesevrim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
artcam relief tasarımlarınız örnekteki gibi yapılır.

Nur74

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Merhaba, TYPE3 de 3 boyutlu BMP resme takım yolu tanımlayıp NC dosyasına nasıl çevirebilirim. Yardımcı olusanız çok sevinirim. ACİL !

Nur74

🌱Yeni Üye🌱
Type3

Arkadaşlar Merhaba, TYPE3 de 3 boyutlu BMP resme takım yolu tanımlayıp NC dosyasına nasıl çevirebilirim. Yardımcı olusanız çok sevinirim. ACİL !

crmmakina

🌱Yeni Üye🌱
Cnc router

cnc router ile 3boyutlu işler yapmak için çizimini yaptığınız vektörü en basit olan proğram artcam dir eger sorunuz olursa crmmakina hotmail adresine iletişim bilgilerinizi mail atınız elimizden geldiğince dilinimizin döndüğünce anlatmaya çalırım.

Riethian

🌱Yeni Üye🌱
Artcam ile çözüm sağlayabilrim.İletişime geçerseniz yardımcı olayım.

Uludaz46

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar mezun olduğum okula özel yaptığım saat rölyefi
3dsaatrlyef.jpg

bu da CNC de işlenmiş hali
3dsaat.jpg

papel35

🌱Yeni Üye🌱
bana bu tarz bir işi 2 cm 4 cm grafite işleyebilirmisiniz

tamertt

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ayşeğül hanım bizimde bir cnc miz var program ve bilgi paylaşımı için birbirimize destek olursak sevinirim

turizt

🌱Yeni Üye🌱
ben de amatörüm. hatta sizden bile sonra başlamışımdır . 10 gün oldu alıp başlayalı. 5 tane uç ve bir sürü ahşap malzeme harcadım ama tecrübe edindim.bunları aktarayım ama dediğim gibi profesyonel değilim.
1. artcam ile vertric arasında kullanım yönünden pek bir fark yok. Ancak vertric programının , cut 3d programları 3d rölyef içinideal.
2. vectör magic programı vektör elde etmekte faydalı olabilir.
3. vektör çizim...vs işin esası olsa da işin bitirici kısmı cnc ucu. cnc ucu ne kadar ince ise o kadar fazla detay elde ediyorsunuz ancak finiş bölümü 5 -10 kat uzuyor. yani 3 mm uç yerine 1 mm kullanırsanız detaylar düzeliyor ama ürünün son hali 5 kere fazla finiş işlemi istiyor. yatay düzlemdeki dönüşlere göre uç seçmek gerkiyor. (x y düzleminde 3 mm lik giriş çıkış varsa uç 1 mm olmalı.yoksa orayı dağıtıp geçiyor.
uç konusunda büyük sıkıntı var sanırım. pens takımı alarak 3-6-8 mm saplı tüm uçlardan ve çeşitlerinden almak gerekiyor sanırım. en küçük bütçe ile 1000 tl (iyi malzemelerle) sadece uç takımı.
Ahşap seçimindede sıkıntı var. istediğiniz ahşabı bulmak zor oluyor. ya özlü , yaş kereste denk geliyor ya da çok pahalı malzemeler oluyor. çin ürünlerinin 10 tanesini alacak paraya 1 malzemelik kereste bulunuyor.
bu yazı birşey öğretmekden çok benim nerede hata yaptığımı öğrenmem amacıyla yazıldı. umarım sizede faydası olur.
gürgen kayın en iyi sonuç veren ahşap oldu .

CNCYK

🌱Yeni Üye🌱
s

arkadaşlar Aspire 3.5 hakkında bilgisi olan varmı ?

tamerttt

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba bizdeki cnc 3ds çizimlerilni yata eksende kabul ediyor paylaşıma hazırım

tamertt

🌱Yeni Üye🌱
Vektörel çizimleri 3 boyutlu işlemenin tek yolu uç la olur oda 2.5 boyuttur çakma 3 boyut sagılar

tamertt

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba bizimde bir cnc tezgahımız var fakat resimler üzerine çizimler yapıp bn çizimleri makinada işleme husunda problem leryaşıyoruz hangi programı önerirsiniz?

marblecnc

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar yaklaşık olraak 2 yıldır cnc makinesinde çalışıyorum 3 aydır 3d olarak işleme yapıyorum. İşimiz gereği mermer üzerine işleme yapıyorum. Şu ana kadar Meryem ana - İsa - Atatürk ve hayvan figürleri yaptık.Resim eklemek isterdim fakat url olarak kayıtlı değil isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.