Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CNC de 3 boyutlu kazımalar

marblecnc

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar 3D olarak işlem yapmak isteyen arkadaşlar istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz fakat bunun için gerekli eğitimleri almanız gerekiyor yada youtube acıp oradan 1 e bir yapabilirsiniz. Kolay bir işlem değil biliyorum fakat 6 ay boyunca gece gunduz ugrasıp basardım. Basta cok zor gelecek ama işin ince detaylarını gorendıkce iş kolaylasacak. Hıc bırsey yapamıyorsanız istediğiniz çizimleri çizdirir ve STL yada RLF formatı altında istediğiniz gibi makinenizde işleyebilirsiniz. Bir çok yurt dışı sitelerinde çizimler satılmaktadır.

Loper

🌱Yeni Üye🌱
Acil

cnc 3 d işlemeler yapıyorum ve 6 yıllık tecrubem var. isteyen arkadaslara yardımcı olabılırım.

kardeşim cnc atc 2128 makinem var fakat çizim programıda var özelden gel konusalım formatları cızıyorum 3d makineye atıyorum uzantıları tutmuyor galiba kilit mi ne varmış yardımcı olurmusun özelden ekle

Moderatör tarafında düzenlendi:

ismailkeskin

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.motifobje.com
cnc router kullanıyorum. genelde 2boyut calışıyorum. cizimde ve takım yolu vermede artcam verimli. gerekirse farklı dosyaları corelden import yapıp artcam de kullanabilirsiniz. 3 boyut içinde artcam eğitim videolarını izlemeniz faydalı olucağına inanıyorum.
artcam 2008 tavsiye ederim. çalışmıyorsa kürek te problem vardır.

qemalde

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadşlar bana artcam 8 de yardımcı olck varmı
sorunum mach 3 proğramına dosya gönderirken oluşuyo
takım yollarını kaydetdikden sonra dosyayı kayıt ederken mach3 inch.tap uzantısı ile keim yapıyo sadece ama inch için içine girdiği zaman kesimde sıkıntılr yaşıyorum
uzantıcı .........mm.tab yada cncolması gerekir hangisinde kaydetmenm gerekir

ahmetkayur

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadşlar bana artcam 8 de yardımcı olck varmı
sorunum mach 3 proğramına dosya gönderirken oluşuyo
takım yollarını kaydetdikden sonra dosyayı kayıt ederken mach3 inch.tap uzantısı ile keim yapıyo sadece ama inch için içine girdiği zaman kesimde sıkıntılr yaşıyorum
uzantıcı .........mm.tab yada cncolması gerekir hangisinde kaydetmenm gerekir

post çıkışı düzenlemesi gerekiyor. 2012 versiyonunda postb klasörünün içinde mach3 arc mm dosyasını artcam 2008 versiyonundaki postb klasörüne aktamanız gerekiyor. eğer cepten ulaşırsanız yardımcı olurum. anlatması biraz karışık.

537 345 7315

enesevrim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Son düzenleme:

fesmetov

🌱Yeni Üye🌱
cnc icin Klasik masa, sandalye ayaklari, vitrin icin tac ve diger oymali parcalarini 3d tasarimini yapabilecek arkadaslar fiyat teklifi verebilirler mi?

mevlutkaragoz

🌱Yeni Üye🌱
artcam stl

kolay gelsin arkadaslar. 3dmax gibi programlarda 3d olarak yapilmis stl sehpa bacagi modelini artcam de aciyorum. ama merkezini koseleyemiorum. bu konuda yardimci olabilecek, turn isleyebilen yada bu duruma hakim olan arkadaslar varmidir acaba. bakuden selamlar saygilar

Kemal AKSEKİOĞLU

♾️Grafik Gurusu♾️
merkeze doğru gerektiği ölçüde kontur vererek varsa yuvarlak uç takarak yapabilirsiniz gerekirse videolu anlatabilirim

Son düzenleme:

scoob26

🌱Yeni Üye🌱
hocam kaydederken soruyor sana mm cinsindenmi yoksa inch olarakmı aktarayım diye mm calısıp mm kaydedersen sıkıntı kalmaz saygılar