Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sorix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.bilbortcu.net
icontech tw3308-hd 4 kafa makinem var 1 kafası arızalandı seiko 510 35 pl şöyle bir sıkıntı var bu kafanın 2 modeli varmış eski modeli üretimi firma bırakmış benim makinede yeni karta uyulu değilmiş bu konuda bir bilginiz varmı eski model kafa pek bulunmuyor piyasada getirenlerde yeni model getiriyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

muratkaplan68

🌱Yeni Üye🌱
selam ATAMEC ben roland SP 300 kullanıyorum bu cyan la derdim var. baskı kenarları keskinliğini yitirdi. Biraz noktacıklar halinde taşmalar var. Birde sanki düz değil de tozlu gibi. Bu arada makinem 2 kafa siyah ve mavi bir sarı ile kırmızı da ikinci kafadan geliyor. Ayrıca test print aldığımda siyah dolu gibi gösterirken mavi de yer yer boşluklar oluyor havasını hortumdan boya çekerek alınca gideriliyor. Bu sorunlar birbiri ile bağlantılı mı. Siz ne dersiniz

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Atamec kolay gelsin 2, el 320 dijital baskı almak istiyoruz sen teknik servisolarak kangi markayı yada kafayı öneririrsin konicamı,spectramı yoksa dx7 mi

DX7 kalite olarak diğerlerinden iyidir fakat yavaştır. diğer kafalar daha seridir fakat kalite olarak düşüktür. öncelik sen nerede kullanacaksın? tabela vs işler içinse seiko spt-510 12pl ve ya spectra 15 pl öneririm

selam ATAMEC ben roland SP 300 kullanıyorum bu cyan la derdim var. baskı kenarları keskinliğini yitirdi. Biraz noktacıklar halinde taşmalar var. Birde sanki düz değil de tozlu gibi. Bu arada makinem 2 kafa siyah ve mavi bir sarı ile kırmızı da ikinci kafadan geliyor. Ayrıca test print aldığımda siyah dolu gibi gösterirken mavi de yer yer boşluklar oluyor havasını hortumdan boya çekerek alınca gideriliyor. Bu sorunlar birbiri ile bağlantılı mı. Siz ne dersiniz

damper değişimi yaptınız mı?

icontech tw3308-hd 4 kafa makinem var 1 kafası arızalandı seiko 510 35 pl şöyle bir sıkıntı var bu kafanın 2 modeli varmış eski modeli üretimi firma bırakmış benim makinede yeni karta uyulu değilmiş bu konuda bir bilginiz varmı eski model kafa pek bulunmuyor piyasada getirenlerde yeni model getiriyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

yeni kafa dedikleri kafadan FLORA makina üstünde denedik pc ve makinaya ait kabloları fişten çekip taktık. şu an makina hala çalışıyor !

sadece versiyon değişikliği mevcut. çalışmaz diye net birşey yok !

bir çok renk profili denedik. mürekkepde değiştirdik sorun aynı. poster print kullanıyoruz. bir türlü çözemedik yardımcı olursanız çok seviniriz.
ek olarak kuruluma gelen servis kafanın yükseklik ayar mandalını iptal etti ve sürekli en yüksekte kullanıyoruz. bu kafa temizlemede filan sorun oluşturur mu ?

Gelen arkadaş neden mandalı iptal etti anlamadım. kafa malzeme yokken zeminden 2.6mm yüksekte olmalı ! tabiki baskı netliğini bozar yüksekten basınç yaptıkça xaar kafalar gibi basar :) cap istasyonunda havada kalma riskide mevcut tabi bu durum cap ile kafanın buluşmasına engel olur ve temizlik tam anlamıyla gerçekleşmez. 2 mm dekota 7 adet a4 kağıdı ile kafanın yüksekliğini ayarlayıp cap ıstasyonuna yakınlığına bakın. cap lastiklerini kontrol edin ezilme varsa değişmesi gerekebilir.

Merhaba
Bizde de İnfinity YF1232 B Plus makina var.
Kafalarda sorun var. Bu sebepten atıl duruyor.
Hortumların da değişmesi gerekebilir.
Başka bir sorun yok.
Servis için görüşebilir miyiz.

tabi özelden msj atabilirsiniz

Merhaba Atamec
Mimaki CJV30 160 baskes makinamız var.
Kafasını değiştireceğiz.
İlgilenir misiniz

tabi bilgilerinizi özelden atabilirsiniz

2. el aldığımız makinede kırmızı renk alamıyoruz onun yerine krem-sarı karışımı bir renk geliyor. boya değişimide yaptık fakat sonuç aynı.

test alıp yüklermisin ?

%50 ihtimalle MAGENTA boya yerinde Light Magenta var !

deepflue34

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba allwin marka 320 direk kumaşa baskı yapan 4 kafa epson dx5 bi makinamız var bu makınayı uv yapabilirmiyiz tesekkürler

hhkoc

🌱Yeni Üye🌱
stork zircon 2 kurlumu ve kullnımı

merhaba, storkun zircon 2 model makinesini aldım.
bu işte çok yeniyim. 15 gündür internette dolaşıyorum hiç bişey bulamadım. kurlumu ve kullanımı hakkında yardımcı olabilirmisiniz?
bu arada makine bursada.

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba, storkun zircon 2 model makinesini aldım.
bu işte çok yeniyim. 15 gündür internette dolaşıyorum hiç bişey bulamadım. kurlumu ve kullanımı hakkında yardımcı olabilirmisiniz?
bu arada makine bursada.

merhaba bursada ikametgah ediyorsanız folpa reklam var aynı şehirde arayıp irtibat edebilirsiniz internetten yazın numarası çıkıyor teknik servisten hasan bey ya da furkan bey yardımcı olabilir size ben makinamı onlardan aldım yardımlarını da eksik etmiyorlar arayın bence.

Merhaba allwin marka 320 direk kumaşa baskı yapan 4 kafa epson dx5 bi makinamız var bu makınayı uv yapabilirmiyiz tesekkürler

merhaba öncelikle hayırlı işler dilerim teknik servis değilim tecrübelerime dayanaraktan yazıyorum kumaşa işlediğiniz boya ile uv makina boya uyum sağlaması gerekli o makinanın işleyişi ve kurutmasının farklı olduğunu biliyorum uv ile sadece kumaş yapmayacaksınız dekota, plaka , kalemlik, hediyelik eşya vb...... aklıma gelenler sizin kumaşa basan makinanız bunları yapabilecek mi bir düzenek var mı makina aksamları da farklı yine de siz aldığınız yere danışın bence.

hhkoc

🌱Yeni Üye🌱
Pınar Hanım, teşekkürler.
irtibata geçeceğim.

Serhat16

🌱Yeni Üye🌱
Yardim

nica 512/14 pl kafali makinemde siyah tozlama yapiyor onceden hic yoktu boyle bir sey bi kac gun once birden yogun bi sekilde ypmaya basladi bunu . Voltaj ayarlarinla oynadim degismedi . Kafayi denedm baska bir boyayla kafada da bi sorun yok . Boyayi degistirdim smdi biraz daha aza indi . Ama tamamen kesilmedi . Ne yapmam gerekiyor ?

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
nica 512/14 pl kafali makinemde siyah tozlama yapiyor onceden hic yoktu boyle bir sey bi kac gun once birden yogun bi sekilde ypmaya basladi bunu . Voltaj ayarlarinla oynadim degismedi . Kafayi denedm baska bir boyayla kafada da bi sorun yok . Boyayi degistirdim smdi biraz daha aza indi . Ama tamamen kesilmedi . Ne yapmam gerekiyor ?

bir önceki kullandığınız boya bozuk olabilir. kafaya murekkep veren hortumdan başlayarak murekkep girişinin olduğu yere kadar tüm aksamı temizlemeni tavsiye ederim.

hortum aksamın bir yerden hava alıor ve boyan geri kaçıyor. hortumu kontrol ettikten sonra sağlam olduğuna emin isen damperı direk değiştir sorunun düzelir

2. el aldığımız makinede kırmızı renk alamıyoruz onun yerine krem-sarı karışımı bir renk geliyor. boya değişimide yaptık fakat sonuç aynı.

1 kafaya 2 renk girişi varsa o kafanın ara zarı patlamış olabilir.

Merhaba
Bizde de İnfinity YF1232 B Plus makina var.
Kafalarda sorun var. Bu sebepten atıl duruyor.
Hortumların da değişmesi gerekebilir.
Başka bir sorun yok.
Servis için görüşebilir miyiz.

Merhaba Atamec
Mimaki CJV30 160 baskes makinamız var.
Kafasını değiştireceğiz.
İlgilenir misiniz
er

2 makina içinde servis verebiliriz.

INFINITI için; 20MT HORTUM - 4 ADET 330ML POMPA - 4 ADET FILTRE

MIMAKI için; ORJ MIMAKI KAFA

cyber29

🌱Yeni Üye🌱
ustam biz hala sorunu çözemedik. kafanın yerinide değiştik fakat yine aynı.bazen geliyo bazen gidiyo kırmızı. ama şöyle bir şey farkettik nozzle test aldığımızda kırmızı sıkıntılı olduğunda testte normalden daha silik çıkıyo bazen yarısı bazen kırmızının tamamı silik çıkıyo.
saygılarımla

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
ustam biz hala sorunu çözemedik. kafanın yerinide değiştik fakat yine aynı.bazen geliyo bazen gidiyo kırmızı. ama şöyle bir şey farkettik nozzle test aldığımızda kırmızı sıkıntılı olduğunda testte normalden daha silik çıkıyo bazen yarısı bazen kırmızının tamamı silik çıkıyo.
saygılarımla

sorunu tek satırda yazarmısınız. msjlardan bulamadım :( tekrar yardımcı olmaya çalışacagım

StephaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.otosticker.com
bilgi ve tecrübe olması açısından bir çok sorunu ve çözümlerini okudum benim bir sorunum yok fakat aklıma bir şey takıldı. orijinal boya ile kullanılan roland cihazın mürekkep ve atık borularını değiştirmeye ihtiyaç varmı kaç yıl sonra sorun yaratır. kendi kendine bir zaman sonra akıtıp damlatma gibi bir şey yapıp başımıza masraf açmasın.

cyber29

🌱Yeni Üye🌱
sorunu tek satırda yazarmısınız. msjlardan bulamadım :( tekrar yardımcı olmaya çalışacagım

mimaki jv3 makinemiz kırmızı rengi bazen alıyoruz. çoğu zaman kırmızı yerine turuncumsu bir renk oluyor. kafadaki diğer bir kafaya taktık rengi fakat yine sonuç aynı. mürekkep değişimi/profil değişimi/rip yazılımı değişimi/hız değiştik/ gibi birçok şeyi değiştik olmadı yine :( son olarak kırmızıyı aldığımız anda nozzle testte kırmızı daha koyu olduğunu farkettik

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
mimaki jv3 makinemiz kırmızı rengi bazen alıyoruz. çoğu zaman kırmızı yerine turuncumsu bir renk oluyor. Kafadaki diğer bir kafaya taktık rengi fakat yine sonuç aynı. Mürekkep değişimi/profil değişimi/rip yazılımı değişimi/hız değiştik/ gibi birçok şeyi değiştik olmadı yine :( son olarak kırmızıyı aldığımız anda nozzle testte kırmızı daha koyu olduğunu farkettik

kullandıgınız mürekkep sorunlu olabilir. Her zaman aynı kullanıyorum diyorsanız o partide sorun olmuş olabilir. Renk sorunu çok karşılaştıgımız bir olaydır. Size ozelden msj attım. Dönüş yaparsanız yardımcı olmaya calışacagım.

bergman25

🌱Yeni Üye🌱
allwin konica 512 14 pl

Allwin Konica 512 14 pl makinam için kullanacğım icc profillerine ihtiyacım. rip programı ultra print. Baskılar çok boğuk görünüyor. photo print rip içinde icc olabilir. yardımcı olursanız sevinirim. selamlar

asimkayaa

🌱Yeni Üye🌱
kafaları akıtmak için bastığın c düğmesinin yanında kırmızı renkte ateşleme düğmesi olması lazım mutlaka onu basılı durumdan çıkarttınız ona tekrar basıp deneyin

DesigNordic

🌱Yeni Üye🌱
baski alamiyorum

Arkadaşlar merhaba
Geçen hafta makinenin kartuşu bitti, bugün yeni boyan geldi makineye takıp
Baskı almak istedim ama sanki baskı yapar gibi çalışıyor ama hiçbirşey yazmıyor.
Bu sure zarfında hiç bir değişik şey yapmadım daha öncede bundan daha uzun çalışmadan beklediği de oldu.
Ne yapabileceğim konusunda birkaç alternatif verirmisiniz.
Teşekkür ederim

ersin68

🌱Yeni Üye🌱
merhaba roland sp540 makinemin kafalarını 2 ay önce değiştirdim fakat siyaha mavi karıştırmaya başladı sebebi neddir yardımcı olurmusunuz

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
bilgi ve tecrübe olması açısından bir çok sorunu ve çözümlerini okudum benim bir sorunum yok fakat aklıma bir şey takıldı. orijinal boya ile kullanılan roland cihazın mürekkep ve atık borularını değiştirmeye ihtiyaç varmı kaç yıl sonra sorun yaratır. kendi kendine bir zaman sonra akıtıp damlatma gibi bir şey yapıp başımıza masraf açmasın.

normal şartlarda makinanızın ve tüm makinaların 2 yılda bir bakıma ihtiyacı vardır. lakin biz türk insanı olarak bunu gittiği yere kadar tabiri ile kullanıyoruz ve sonrasında başımıza daha büyük dertler çıkıyor. Sizin makinanızı örnek alacak olursak 1 yılda cap değişimi 2 yılda damper ve ek hortum değişimi gerekmekte. umarım bunu yaparsınız...

Allwin Konica 512 14 pl makinam için kullanacğım icc profillerine ihtiyacım. rip programı ultra print. Baskılar çok boğuk görünüyor. photo print rip içinde icc olabilir. yardımcı olursanız sevinirim. selamlar

bana PM atarak mail adresinizi ve telefonunuzu bırakın. size ICC profillerini yollayım. teşekkürler

Arkadaşlar merhaba
Geçen hafta makinenin kartuşu bitti, bugün yeni boyan geldi makineye takıp
Baskı almak istedim ama sanki baskı yapar gibi çalışıyor ama hiçbirşey yazmıyor.
Bu sure zarfında hiç bir değişik şey yapmadım daha öncede bundan daha uzun çalışmadan beklediği de oldu.
Ne yapabileceğim konusunda birkaç alternatif verirmisiniz.
Teşekkür ederim

bekleme süresi ne kadar ?
makinanızın marka ve modeli nedir ?

2 sorun olabilir.
1- Uzun süre beklemiş makinalarda hortum-damper-kafa-cap tıkalı olabilir.
2- Hortumlardaki boyanın geri kaçmasıyla alakalı olabilir.

merhaba roland sp540 makinemin kafalarını 2 ay önce değiştirdim fakat siyaha mavi karıştırmaya başladı sebebi neddir yardımcı olurmusunuz

Sıfır kafa ile değiştirdiğinizi varsayıyorum. Her kafa değişiminde mutlaka damper değişimide yapmak zorundasınız. Ayrıca kullanacağınız renkle alakalı hortum temizliği bile yapmanızı öneririm. Gelelim probleminize kafa 2 rengi karıştırarakk atıyorsa;

1- Cap lastikleri vakum yapmıyor olabilir
2- Kafayı temizlemeye çalıştıysanız basınçtan dolayı ara zarı yıtmış olabilirsiniz.
3- Wiper lastiklerinizin süresi dolmuş olabilir.

FATIH_999

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar biz yeni 320 allwin dx5 kafa baskı makinası aldık makinayı istanbuldan kastamonuya getirdik orada sıkıntı yoktu buraya gerdiğimizde kafa 1 kırmızı rengi bazen basıyor bazen basmıyor düzelmişti dumperı çıktı tekrar taktık komple gitti kırmızı sebebi ne olabilir acaba hava falan yaparmı yardımcı olursanız çok sevinirim