Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

MyMrat

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba edius 6 nın deneme sürümünü indirdim ve kurdum timeline attığım dosyalarda ses var ama görüntü yok cesitli formattlarda attım hiç birinde görüntü yok Layouter actığımda orda görüntüyü görebiliyorum ama timeline videoyu yürütürken sadece ses geliyor yardım edebilirmisiniz.

eesm

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,
Formlda baktım ama göremedim. Edius 6 Layouter bölümünü anlatan eğitim dokümanı yada videosu varmıdır?

slmnsonmez

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
t.me
arkadaşlar edius 6 da p2 sorunum var capture de p2 select yok inport kısmında xml dosyasını açmıyor nasıl aktif ederim bunları bir plugini falan mı var. konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.buyuksehirfirmalari.com
Selam arkadaşlar.Edius 5.5 kullanıyorum.Fakat mxf dosyalarımı bu programda açamıyorum.Ama programın mxf dosyalarını desteklediği söyleniyor.Ne yapmalıyım.mxf dosyalarını hangi kurgu programında montajlayabilirim.Veya mxf dosyalarımı kalitesini bozmadan başka bir formata nasıl dönüştürebilirim.Şimdiden teşekkürler.

Çok problemli bir format hangi sürümünü kullanıyorsun EDIUS'un ?

bilgprogeyo

🌱Yeni Üye🌱
ediusta color matte uyguladığım zaman görüntü gidiyor poyrazhan55'in dersinde izledim ama karıştırdım yardımcı olabilecek var mı acaba ?

bilgprogeyo

🌱Yeni Üye🌱
hayır karıştırdım dedim yanlış kelimesini kullanmadım abi orda color matte yi seçince direk videonun üstüne alıyor bir üst bölüme çekmiyor abi anlatabildim mi ?

bilgprogeyo

🌱Yeni Üye🌱
abi ben nerde yanlış yapıyorum bana yardımcı olabilir misin ?

stayultra

🌱Yeni Üye🌱
programa yeni başladım
kısa film hazırlamam gerekiyor ama video telefonla çekildiğinden ters şekilde gösteriliyor.
görüntünün yönünü değiştirme imkanım var mı?

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
programa yeni başladım
kısa film hazırlamam gerekiyor ama video telefonla çekildiğinden ters şekilde gösteriliyor.
görüntünün yönünü değiştirme imkanım var mı?

video bandına attığın görüntüye efeckt paletinde keyers bölümünden 3d pip uygula sonra açılan diyalog penceresinden ters olan görüntüyü çevir eğer yapamazsan bana yaz ben sana resimli olarak anlatırım

basin24

🌱Yeni Üye🌱
İyi günler. Edius programı kullanıyorum hd kamera görüntülerini montajladıktan sonra aynı kalite de görüntü alamıyorum. Video boyutunda da sorun yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

renard

🌱Yeni Üye🌱
iyi günler. Edius 5 kullanıyorum. Boris RED i kurdum ancak effect paletinin içinde göremiyorum. Ne önerirsiniz bana ?

elvinn

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar. henüz ediusta çok yeni olmakla birlikte yaklaşık 3 gündür bir proje üzerinde çalışıyordum. şöyle ki dün akşam kaydettim hiç bir problem yoktu ancak bugün açtığımda bin penceresi yoktu geri getirmek adına "B" kısayolunu denedim ancak gelmedi. bir kaç yol daha denedim ama bir türlü gelmiyor. nedeni ve çözümü hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim.şimdidien teşekkürler.

mutlakyazar

🌱Yeni Üye🌱
merhaba. edius 5'i kurdum ama 30 günlük trial süresinin bitmesine birkaç gün kaldı. bu nedenle bilgisayardan kaldırmaya çalıştım. ancak, usb key istiyor. bu nasıl bir sorundur. ne yapılabilir? önerisi olan yardımcı olursa sevinirim...

Grafisayar

🌱Yeni Üye🌱
İyi günler. Edius programı kullanıyorum hd kamera görüntülerini montajladıktan sonra aynı kalite de görüntü alamıyorum. Video boyutunda da sorun yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Şunu anlamalıyızki montaj işlemi yaptıktan sonra çekilen görüntü ile bire bir aynı netlikte görüntü alamayız..

Ama sorununuz şunlardanda kaynaklı olabilir ;

1.Projeyi video boyutunuzla eş değerde açtınızmı ? Buda ne demektir, Hd görüntünüz var ama proje hd değil , veya görüntü 1920*1080 ama siz 720*576 projede montajlamayı yaptığınız zaman hem montajda sıkıntı çekersiniz edius'un kasması gibi hemde render attığınızda görüntü projede açıldığı boyutlarda render alır.

2.Projeyi kontrol ettiniz sıkıntı yok ama yine render'ın ardından görüntü bozuk ; render alırken görüntü en az kaybı avi formatında yaşarsınız , boyut yüksek olmasına rağmen az bir kayıpla kurtarabilirsiniz. Genelde mpeg boyutu düşük olması ve kasma olayları yapmamasından dolayı.

3.Mpeg,Avi veyaa Mp4 Çıktı alıcaksınız farketmez , Render Alt kısmında ayarlar mevcut , eğer yanlışlıkla değiştirme yaparsanız , görüntüde kayıp yaşarsınız..

Sorunuza bunun gibi pek çok yanıt verilebilir , deneme yanılma yöntemiyle cevabınızı bulmanızı öneririm , her bir formattan 5 saniye render atarak aradaki farklı gözle görebilirsiniz.

Umarım açıklayıcı olmuştur :)