Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
zahmet olucak lütfen

kusura bakma abi sanada zahmet oluyo ama.çok teşekkürler

evren

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Paylaşım için teşekkürler, devamını bekliyoruz.

mygraphic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür ederim kendi adıma hocam foruma üye olalı bir kaç dakika oldu,derslerinize göz attım hepsini uygulamaktan keyif alıcam.Teşekkürler.

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
abi sen bu freehand i aşmışsın yaa nerden öğrendin bunları :)
eline emeğine sağlık çok teşekür ediyorum ve devamını bekliyorum ;)

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Freehand- Gece ve ay çizimi - Bölüm 2

Kaldığımız yerden devam edelim...

picture14hq7.png

1. Ayışığının göle yansımalarını yapalım... Tools - Pencil aracını seçip aşağıda göründügü gibi bir şekil çizelim ve object panelinden Closed ile path'i kapatalım...

picture1nnq.png

2. Dolgusunu beyaz - çizgi kalınlığını none yapalım... Grup yaptıktan sonra şekle çift tıklayıp transform tutamaçlarını çıkartalım ve yansıma şeklini sağa sola genişleterek şekildeki gibi büyütelim...

picture3roo.png

3. Xtra operations paletinden Bend aracını seçip şeklin üzerinde biraz gezdirelim... Yansıma biraz daha doğal olacak ve göldeki küçük dalgalanmalardan etkilenmiş gibi olacak...

picture5yrc.png

4. Daha sonra bu şekli birkaç kez çoğaltıp yanlara da ekleyelim ve bunların renklerini koyu lacivert ve siyah tonlarda yapalım... Yansıma gölün kenarlarına doğru koyulaşacaktır....

picture6.png

5. Şimdi de uzaktaki sıradağları suya yansıtalım... Clone ile çoğaltıp transform penceresinden Reflect kısmını seçip 180 ° açı verelim ve dağın altına hizalayalım...

picture7s.png

6. Object penceresinden Dolgu (Basic) kısmını Lens konumuna getirelim ve 75 değerini girelim...

picture8.png

7. Ayın üzerine birkaç bulut yerleştirelim.. bunun için aşağıda görüldüğü gibi şekiller yapıp siyah - sarı karışımı bir renkle boyayalım...

picture9slj.png

8. Lens 15 değerini verip ayın üzerine yerleştirelim...

picture10w.png

9. Şimdi ağaç çizelim... Önce pen tool ile kabaca bir ağaç gövdesi çizelim ve siyah dolgu verelim....

picture11z.png

10. Pencil tool (kalem) ile küçük dal ve yaprak gibi karışık şekiller çizelim...Ağacın gövdesine yerleştirelim...

picture12q.png

11. Bunlara siyah dolgu verip çoğaltalım.. Çam meşe karışımı bir ağaca benzedi bu biraz :) Çok önemli değil çünkü gece karanlığında anlaşılmaz bu... Sadece silüetinden faydalanacağız...

picture13sml.png

12. Resmimizin sol ve sağ tarafına birer tane yerleştirelim...

picture14v.png

13. Soldaki ağacı göle yansıtalım... Yine çoğaltıp transform Reflect ile 180° çevirelim...

picture15q.png

14. Şekilde görüldüğü gibi Kırmızı çerçeveli bir dikdörtgen oluşturalım.. Diğer tüm objeleri seçip kestikten sonra (Cut) bu dikdörtgenin içine yapıştıralım (Paste Inside)

picture16t.png

15. Şeklimiz tamamlandı...

picture17rwn.png

Kolay gelsin...

brtstyle

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet elinize sağlık basit ama güzel çalışmalar

melek77

🌱Yeni Üye🌱
gerçekten harikaaaa! Yorum gelmiyor demişsiniz ya ben yeni üyeyim o nedenle yazayım istedim. Freehand aşığı biri olarak:)
Angel

evren_deniz

🌱Yeni Üye🌱
çok güzel çalışmalar elinize sağlık freehandı biliyorum sanıyordum ama bilmediğim birçok şeyi sayenizde öğrenmiş oldum teşekkürler emeklerinize

ozozlem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anlatımlar çok sade ve anlasılır emeğinize sağlık:emo1:

matmazel

🌱Yeni Üye🌱
Çoook teşekkür ederim. Gerçekten çok faydalı oldu benim için. Klavyenize ve mausunuza sağlık :)))

menes

🌱Yeni Üye🌱
:)

hepsi çok güzel ve çok pratik teşekkür ederim:)

özlemüstün

🌱Yeni Üye🌱
Bende freehandi yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. Çok işime yarayacak teşekkürler

gamze nil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben hep böyle çalışmaları freehand kullanıcısı olaarak photosopta ayarlardım o kadar güzel anlatmışsınızki anlamamak mümkün değil çok sagolun paylaşımlarınız için

artgrafik

🌱Yeni Üye🌱
Lütfen anlatmaya devam edin. Ve bir ara %20 yazısına o gölgeyi nasıl verdiğinizi de anlatır mısınız? Dalga yapmayı başaramadığımı da söylemek isterim:-( Benim dalgalarımın uçları birleşmedi bir türlü.

neva

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gercekten süper dersler, süper anlatım tabi. freehandde bir türlü ısınamamıştım sayenizde artık kaynaşmış durumdayız ne kadarda zevkliymiş aslında cok teşekkürler emeğinize sağlık!!!

neriman1_8

🌱Yeni Üye🌱
paylaşımınız için teşşekürler . hepsini denedim biraz kurcalayınca çok farklı şeyler çıkıyor:):)