Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand kullanıcılarına Çok Önemli Soru..

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Freehand'i uzun yıllardır kullanıyorum ve çok seviyorum lakin çok acı olmasına rağmen biliyorum ki artık sonu geldi
bundan dolayı çok üzgünüm ... Eski dostum emekli oldu...

Freehand 'ten farklı bir yazılıma geçme çabanız oldu mu ..?

Eğer olduysa hangisi ?

Sonuçlarını da paylaşırsanız sevinirim .

Tüm Freehand kullanıcılarına ışık tutması ümidi ile...

Saygılar.

Benzer konular

enkidu

🌱Yeni Üye🌱
Corel iyi bir alternatif gibi duruyor.

uysaltimsah

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence Illustrator. hem alışmanız kolay olur corele oranla hemde corelden çok daha kapsamlı.aynı sorunu yaşayan biri olarak ben ısrarcı davranıyorum freehand'de gerçi :D

enkidu

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop tam olarak vectörel tabanli bir yazilim degil, yani cok sayfali is yapmak öyle kolay olmaz. Ama illüstratör konusunda size katiliyorum.

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben hala freehand kullanıyorum ama illustrotör'e geçmek daha mantıklı diye düşünüyorum.

doan

🌱Yeni Üye🌱
suanda pıyasada yerıne tek alternatıf olarak gosterılen ve kullanılan program ıllustrotor

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
corel le işim olmaz :) illustrator

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
tek kelime illustrator diyorum. bende bu işe ilk başladığımda freehandle başlamıştım. hatta 10 vardı daha adobe almamıştı. ama artık bütün işlerimi fantastik dörtlü ile yapıyorum. Photoshop, illustrator, indesign ve kendim:D tavsiyem illustratore yönelmen

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler..

illustrator iyi hoş hem photoshop , hemde Freehand kullanıcılarının aşina olduğu özelliklere sahip lakin multipage (çoklu sayfa ) destağinde ki zorluklar bunlarla nasıl başa çıkıyorsunuz...?

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Illustrator freehand gibi kolay değil ama. İnanılmaz zor bir program olmuş. Yani kullanımı zor. Freehand gibi rahat değil.

Bence bir grafik tasarımcının, tüm çıkan programları takip etmesi ve öğrenmesi, bilgi edinmesi gerekir. Ben hayatımda corel Draw kullanmadım çalıştığım yerlerde, ama Corel Draw'ı biliyorum.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Illustrator freehand gibi kolay değil ama. İnanılmaz zor bir program olmuş. Yani kullanımı zor. Freehand gibi rahat değil.

Bence bir grafik tasarımcının, tüm çıkan programları takip etmesi ve öğrenmesi, bilgi edinmesi gerekir. Ben hayatımda corel Draw kullanmadım çalıştığım yerlerde, ama Corel Draw'ı biliyorum.

doğru söze nedemeli gerçekten zor bir program olmuş

symailz

🌱Yeni Üye🌱
illustrator diyorum...
hem vektorel hemde efekt seçenekleri geniş...

setgrafik

🌱Yeni Üye🌱
Adobe neden macromedyayı aldı zannediyorsunuz freehand yüzünden bence hala 1 numara her işimi görüyor Photoshop+Freehand yapamıyacağım bi şey yok İllustratöre gelince bir şey secmek istediğimde ekranı karınca yuvası gibi bi yığın noktaların kaplaması asabımı bozuyor çok zorda kaldığım zamanlarada yani döküman bana illüstartörde gelirse açıp düzeltmeleri ve kontrolunu yapıyorum yoksa işim olmaz:)) o aptal adobe hala gururunu kırıp freehand gibi bi programı adobe isminde x program adı altında bile geliştirmiyor.
aradaki fark illüstratörü 2 ayda freehandı 2 günde öğrenisin mantık düzenlemesi berbat kulağını göster diyorsun sol elinle sağ kulağına uzanıyor bu farkı freehand kullanıp illüstratöre geçenler çok iyi bilir... Corelin bile program düzenleme mantığı illüstratörden çok iyi. bu işe illüstratörle başlayan arkadaşlara sözüm yok freehand kullanmadıkları için sözlerim onları kapsamamaktadır. herkeze saygılar..

setgrafik

🌱Yeni Üye🌱
slm. arkadaşlar bana (UPC A-UPC 12) aktif bir barkod programı lazım mac kullanıcısıyım teşekkürler..

whampir19

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence sonunun gelmesi okadar kolay değil corel gerek yok düsüncem ama illustratorü öğrenmek lazım

Berlaquettin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Freehand'i Aldus oldugu zamanlardan bilirim, bence Freehand'in asla sonu gelmez. O butun vektorel programlardan cok farkli bir program. Su an Illustrator CS4 var coklu sayfa ozelligini de destekliyor artik, fakat everytime Freehand diyorum ve noktayi koyuyorum :angel:

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tek alternatıf gosterebileceğim ve kullanmaya başladığım program ıllustrator'dür.

postaki

👑Efsanevi Grafiker👑
Eminim aranızda Design Studio programını bilen çok azdır.
Bende Freehand kullanıyordum ancak bu hızlı gelişimde yani en fazla 2 ya da 3 yıl sonra Design Studio gibi tarihe karışacak bilginize..