Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

garipliklerimiz...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
mesaj olarak gelmiş gülümsetti beni...

Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye`yi bulmaya çalışırız yoksa Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?

Neden birbirimize sarılınca sağa sola sallanırız?

Neden öğrenciler ilkokul 5. sınıfa kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken 6. sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlar?

Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıktığında kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?

Neden dükkanı kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar? Esnafın ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye`deki herkesin izlediğini zanneder? Örneğin; 70 milyon bizi izliyor

Düğünlerde neden "Dom dom kurşunu" ile göbek atılmaktadır? "Bir avcı vurdur beni, bin avcı yedi beni" gibi sözlerle kendinden geçen başka bir millet var mıdır?

Cumartesi ve pazartesinin neden kendi isimleri yoktur? (Cuma-ertesi, pazar-ertesi)

Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde en kısa mesafe neden "indi-bindi" olarak tabir edilmektedir? Önce inilip, sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

Bir programı bilgisayarımıza kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp programı aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen saf kişiler mevcut mudur?

Bulmacalarda neden boru sesinin karşılığı hep "ti" dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" şeklinde yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" diye bir madde mi vardır?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
"Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?"

:)

"Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye`deki herkesin izlediğini zanneder? Örneğin; 70 milyon bizi izliyor"

En büyük ihtimali göz önünde bulunduruyorlar :rofl:
Süper, teşekkürler paylaşım için...

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
:giggle:Hepsi birbirinden komik ve gerçek :rofl::rofl:
çok güldüm :rofl:
paylaşım için teşekkür ederim :rofl:
Harika bir milletimiz var :bigsmile: :angel:

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
" Düğünlerde neden "Dom dom kurşunu" ile göbek atılmaktadır? "Bir avcı vurdur beni, bin avcı yedi beni" gibi sözlerle kendinden geçen başka bir millet var mıdır?"

Düğünlerdeki kazalar sonucu oluşan Hazin sonların asıl cevabını veren ironidir.

çok beğendim paylaşım için teşekkürler deniz.

ZUCKER

♾️Grafik Gurusu♾️
:):) bunu banada yollamıştı sevdiğim bi arkadaşım ve bende çok eğlenmiştim...resimli olarak gelmişti bana hatta...buradada görmek güzel...gerçekten "neden?" detirtiyolar insana...teşekkürler...güzel paylaşım...:)

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

cümle yapısına bayıldım..... süpermiş...

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
saol paylaşım için hepsi doğru ya:D

foreman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
paylaşımın için tşk iyiki okumuşum moral oldu hepsi doğru

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıktığında kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?

Neden dükkanı kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar? Esnafın ne zaman gittiğini nasıl anlarız?(kimisi de açık yazar ama kapalıdır bi ümitle aa açıkmış deip gideriz ama hayal kırıklığı olr:rofl:)

tşk ler paylaşım için :)

cengiz669

♾️Grafik Gurusu♾️
• Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?
• Bir programı bilgisayarımıza kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp programı aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen saf kişiler mevcut mudur?
• Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" şeklinde yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" diye bir madde mi vardır?
:D:D:D:D

paylaşım için teşekkürler Efoja. :)

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gerçekten harikalar,çok güldüm sabah sabah çok iyi geldi
Şimdi müsade ederseniz ben bu mantıksızların bir kaçına mantık yürütmeye çalışacağım

1-Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?
Bir anda otobüs çok kalabalıklaştığı ve nefes almakta güçlük çekilen bir konteynıra dönüştüğü için olabilir mi? :rofl:

2-Neden birbirimize sarılınca sağa sola sallanırız?
türk milletiyiz sıcak kanlıyız ve birbirimizi okadar sıkarız ki sarılırken;fizik kanunları gereği etkiye tepki olarak sallanırız :D
Neden öğrenciler ilkokul 5. sınıfa kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken 6. sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlar?
6.sınıfa geçmiş bir çoçuk kendini çoookkk büyüdü sandığı ve öğretmenlerine duyduğu saygıyı kaybetmeye başladığı için :D
E çünkü hatırlıyorumda malum ergenliğin ilk günleri 6.sınıfa geçince ben kendimi öyle sanmıştım :D

3-Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
Çünkü bu cesareti gösterek sivri zeka öğrencileri okutabilecekleri kadar üniversite olmadığı için olabilr mi? :D Yani tamamen kendi eksikliklerini bizim doğrularımızdan tamamlamaya çalıştıkları ve kendileriniz bizden daha zeki zannettikleri için olabilr mi? :D

4-Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıktığında kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?
Hayır bu tamamen bir reflekstir,birden kafana düşen ne olursa olsun insan bu tepkiyi verecektir yani. :D Benim bu konuda asıl takıldığım nokta şu;
Havadan okadar yükseklikten o hızla kafanıza düşen bir leblebi tanesi bile insanı öldürebilecek ağarlığa ve güce sahip olabilecekken; yağmur taneleri neden bu duruma gelmez? :D :D Allah'ın hikmeti midir bu?Yoksa Newton amcanın bulduğu bir kaç yüz kanundan sadece biri midir? (cidden bunu açıklayabilecek fizikçiler var mı aramızda?Uzun zamandır aklıma takılan bir konu bu)

5-Neden dükkanı kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar? Esnafın ne zaman gittiğini nasıl anlarız?
Zaten ne zman gittiğini anlamana gerek yokki.Çünkü hiç bir esnaf bu 10 dk işine uymaz;kesin geç kalır yani sen ne zaman gidersen git, esnaf her halukarda 10 dk sonra gelecektir :rofl: :rofl: Yani Türkçe açısından doğru ama Türk milleti açısından yanlış bir cümledir :D En iyisi oyle yazılar görünce hiç boşuna beklemeyin, alışveriş merkezine gidin :D Orası kapanmaz hiç :D

6-Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye`deki herkesin izlediğini zanneder? Örneğin; 70 milyon bizi izliyor
Bu TRT den kalma bir alışkanlıktır :D O zamanlar tek Tv olduğu ve herkes Sabah İstiklal Marşıyla açılıp akşam aynı şekilde kapanmasına kadar onu izlediği için,insanların aklında öyle kalan bir cümle olmuştur.Ama günümüzde artık tek eğlencemiz ne yazıkki Tv olmadığı için 70 milyonun aynı anda aynı programı izlemesi imkansızdır.2 istisna vardır tabii;
1. milli maçlar tamamen 70 milyona ulaşmasa bile yakınından bir sayı görülebildiği kanıtlanmıştır
2. yaprak dökümü :rofl: Bu da yanı şekilde çarşamba günleri yayınlandığı saatlerde; hemen hemen herkes TV başındadır alışveriş merkezlerine gidin bakın bomboştur hatta o saatte trafik rahatlar :) Hatta geçen sezon ki bölümlerinden birinde ve peşi sıra bir kaçında 70 milyonu bulamasa bile aynı maçlar gibi yanına yaklaştığı hatta bir seferinde maçı bile solladığı görülmüştür :D

7-Cumartesi ve pazartesinin neden kendi isimleri yoktur? (Cuma-ertesi, pazar-ertesi)
Çünkü cuma haftasonunun geldiğini haber veren harikulada bir gündür ve ondan sonra gelen gün ancak onun ertesi olabilir :rofl: E pazarteside aynı şeklide ama ters mantık olarak; pazar tatilin bittiğini haber verdiği ve peşinden deli gibi trafik ve iş sitresi başlayacağı için; ancak pazarın ertesi olabilir :D

8-Bir programı bilgisayarımıza kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp programı aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen saf kişiler mevcut mudur?
Canım Türkiye' mde kesin mevcuttur :rofl:
Hatta kaçımız o sözleşmeyi okuyup kabul ediyor olabilir ki?Yani program yüklensin diye kabul ediyorum diyoruz ama aranızda okuyan var mı? :rofl: Belki okusak kabul etmeyeceğiz :rofl: Belki sözleşmenin bozulması durumunda neyimiz var neyimiz yok alanıcak elimizden okuyupta bilen var mı? :rofl:

9-Bulmacalarda neden boru sesinin karşılığı hep "ti" dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?
Hayır görmemişlerdir çünkü bu ses ortaya atıldığında bizim plastik pimaşların mevcut olduğunu sanmıyorum Ki onlar ti diye değil; booaaa diye bir ses çıkarır.Onlar bunu derken eminim sadece kaval vardı buda aslında kavalın sesi :D

10-Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" şeklinde yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" diye bir madde mi vardır?
Çünkü doktor amcalar çok ettikleri yeminden dolayı sanırlarki; bütün hayatları dürüstlük üzerine kurulu :rofl: Ha tabi birde doktorların çok temiz ve sağlıklı olduğunun sanılması sanırım arabalarınında öyle sanılmasına yol açıyor :D
Tıpki bayandan temiz araba denmesi gibi :D Ama doktora da güven olmaz kardeşim.Bana sigara içme diyip; sigara odasında fosur fosur tüttüren kim? :rofl:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Evet bir çok pus altında kalan konu artık gün ışığına çıktı... g.ecglr sayesinde :D teşekkürler çok güzel olmuş.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde en kısa mesafe neden "indi-bindi" olarak tabir edilmektedir? Önce inilip sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

bunu hep merak etmişimdir....cevabını bulan banada söyleesin:S

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok keyifli bir paylaşım olmuş :D
Ben yeni fark ettim canım teşekkürler

Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıktığında kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır yoksa ondan tırstığımız için midir?

Bir programı bilgisayarımıza kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp programı aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen saf kişiler mevcut mudur?

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde en kısa mesafe neden "indi-bindi" olarak tabir edilmektedir? Önce inilip sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

insan 60 metre yukseklıkten suya çakılınca su beton etkisi yapar ve insanı öldürür......
ama 600000 bilmem kaç metreden düşen su tanesi pamuk etkisi yapıyor olmalı.......

yani birinde insan suya düşüyor .....diğerinde su insana ....tabiki bu bir hikmettt..

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
ikinize de teşekkürler canlar... indi-bindi ye ben de gıcığımdır... :D bir de toplu taşımalarda neden hep "beyler arkaya ilerleyelim" olur ya da "beyler arkayı dörtleyelim lütfen" biz bayanlar yer tutmayız mı araçta yeni bineni engellemeyiz mi? yok muyuz mu? :)
Ama benim de en sevdiğim programla ilgili oldu, aynı fikirdeyiz Yasemin.