Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator soru ve sorunlarınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
biraz tuhaf bir sorum olacak
elimdeki Ai CS3 tamamen Türkçe
nasıl İng. yapabilirim bunu ?

evren

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba, bir nesneyi bir yuvarlağa dağınık durmayacak şekilde nasıl yerleştirebiliriz?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba, bir nesneyi bir yuvarlağa dağınık durmayacak şekilde nasıl yerleştirebiliriz?

Cevabı daha önce verilmiş bir soru

Bir şekil çizdikten sonra, window'dan symbol paletini açarız. Bu palete çizdiğimiz şekli sürüyerek bırakırız, karşımza gelen panelde isteğe bağlı olarak çizimimize bir isim veririz. Böylelikle bir symbol elde etmiş oluruz. Sonra bir alan açarız ve Tools panelinden "Symbol Sprayer Tool" aracımızı alıp alanın içinde sürükleri, çizipte symbol paneline attığımız şekil homojen olarak dağılır.

İkinci bir yol ise; yine bir şekil çizeriz bu çizdiğimiz şekli window'dan swatch panelini açıp oraya sürükleyip bırakırız. Böylelikle çizdiğimiz şekli bir renk gibi elde ederiz. sonra bir alan açarız ve alanın içine çizdiğimiz şekli renkmiş gibi veririz.

evren

🏅Acemi Tasarımcı🏅
daireetrafndanesneyuvarjm9.jpg

İlgin için teşekkr ederim; ama ben bu şekilde nasıl yapabiliriz diye merak ediyom?

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
daireetrafndanesneyuvarjm9.jpg

İlgin için teşekkr ederim; ama ben bu şekilde nasıl yapabiliriz diye merak ediyom?

nesnenizi rotate tool ile seçtiğinizde ortasında bir nokta çıkacaktır, o noktanın ekseni etrafında dönebilir nesne... en iyisi bir yuvarlak açın, nesnenizi kenara koyun rotate toolu seçin, ortada çıkan imgeyi yaptığınız klavuz yuvarlağının tam ortasına koyup çoğaltarak döndürebilirsiniz bu yuvarlağın içinde. corel drawda da böyle yapılabiliyor.

evren

🏅Acemi Tasarımcı🏅
enstantane53, teşekkür ederim. Acaba bunu daha pratik bir yolu var mı?

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
enstantane53, teşekkür ederim. Acaba bunu daha pratik bir yolu var mı?

objenizi çizin,

picture2zp6.png

alta kopyalayın ve 180 derece çevirin,

picture3nt5.png

iki objeyi seçili hale getirip yine Rotate Tools ile 20 derece'ye copy butonuna basarak kopyalayın,

picture4xc9.png

picture5ya1.png

sonra da CTRL+D ile çoğaltın ve sonuç.

picture6cz7.png

kolay gelsin.

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
daha kolay bir yöntemde anlatım yapmış arkadaşımız, eline sağlık.

mylover199

🌱Yeni Üye🌱
adobe illüstrasyon 0,8 kullanıyorum acaba gif yapabilirmiyim onda ve ne gibi özellikleri var?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
adobe illüstrasyon 0,8 kullanıyorum acaba gif yapabilirmiyim onda ve ne gibi özellikleri var?

Öncelikle Adobe Illustrasyon 8(veya 0,8) nedir? flash 8 olmasın bahsettiğiniz?

Illustrator çizim programıdır.Gıf yapmak istiyorsanız en uygun program flashdır...onun dışında Adobe Imageready, fireworks, photoshop kullanabilirsiniz.
Forumda bu konuda bilgi mevcut arama yapmanızı öneririm.

arkadaşlar mesh tool a stroke uygulayamıyorum neden?

Uyguladığınız Çizgi seçili mi? ve
X kısa yolunu denediniz mi?

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar mesh tool a stroke uygulayamıyorum neden?

Mesh tool'a derken, Mesh (kafes) yöntemiyle yapılmış nesneyemi kontür uygulayamıyorum demek istiyorsunuz?

Eğer öyleyse bunun bir kaç yolu var.

1. Nesneyi seçin, object/flatten tranparency yapın (alfa transparanlığı seçili olmak zorunda) sonra nesneyi beyaz okla kare içine alarak seçin çizginizi verin.

2. Nesneyi rasterize yapın. Ardından masklayın ve çizginizi verin.

3. Ya da nesne ve kafeslemenin korunarak kalmasını istiyorsanız, nesneye Clipping mask uygulayın.

Çizgi vermek için bu aşamaları yapmak zorundasınız çünkü meshli nesneye direkt çizgi veremezsiniz.

Life66

🌱Yeni Üye🌱
Illustrator 'ü yüklemeye çalışıyorum (yüklemeye devam etmek için lütfen adobe illüstratör ortamını takın) diye bir soru soruyor yardımcı olabilirmisiniz :S

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Illustrator 'ü yüklemeye çalışıyorum (yüklemeye devam etmek için lütfen adobe illüstratör ortamını takın) diye bir soru soruyor yardımcı olabilirmisiniz :S
Özellikle cs3 den sonra adobe programları çok nazlı olmaya başladı. Şu adımları takip edin sorununuz çözülür.

1-İnternetten tamamen çıkın
2-İnternetle alakalı tüm programları kapatın (msn, mozilla)
3- Firewall'ınuz varsa kapatın.
4-Setup dosyasını kendi hd'nize atın ve oradan çalıştırın.
5- Yine olmuyorsa bilgisayarınızda o sürüme ait ne kadar adobe prog. varsa hepsini kaldırın.

6- Yine olmuyorsa formattan sonra deneyin.:)

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟

Programı CD-DVD'den install etmeyin. CD-DVD'yi bilgisayarınıza kopyalayıp ordan install edin...

fillix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
illustrator de resmi alan içine gömmek nasıl oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...