Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator soru ve sorunlarınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
kare dediğimiz...her 4 taraf eşit olacak... text yazdık. Text ve Kare Group yaptık. Drop Shadov verdık... Group yaptığımız zaman sadece kare nasıl Rotate ediyorsunuz? Kare 180 derece Rotate etmek için ungroup dememiz lazım... Ungroup dediğimiz zaman da Drop Shadow yok oluyor... birde anlamadığım nokta şu...eğer kare diyorsunuz tün taraflar eşit ne için lazım 180 derece çevirmek?

sorunuzu tam anlamadım:S

Sanırım bu anlatır?
soruzq2.jpg

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
şimdi anladım.. peki drop shadow ayarlarıı X ve Y pozisyonları pozitiv değil, negatif yaparsınız acaba sorunuz çözülür mu? Window - Appearance paletinde drop shadow yazı üzerine tıkladığınızda ayarları değiştirebilirsiniz

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
x ve y den tamam açılarını veriyorsunuz ok ama diyelimki çok fazla bu şekilde effectten uygulamalarınız var..Tek tek açıları -0,25 pozisyona getirmeden veya bunu actionlamadan bir yolu yokmu? Önde 10 kare shadolu, arkada 10 kare shadowlu varsa ölmede yanında yat durumu mu olmalı illaki?.
Neyse söylemek istediğimi başka bir yolla baskıdan sonraki haliyle şoke olmuş durumumla Yarın bir baskı sonrası iş olarak göstereyim..

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
montaj aşamasına geçmeden önce kare ve içindeki yazıyı grupladıktan sonra Object/Expand Appereance komutunu vererek dene...

measa

♾️Grafik Gurusu♾️
İllüstratör Cs3 serial numarası lazım yardım ederseniz sevinirim. :)
Şimdiden tesekkürler..

madarin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.medyamutfak.com
renklendirdiğim resmin gölgelerini tram olarak vermek tramlamak istiyorum bunu illustratode nasıl yapabilirim he bu arada bahsettiğim tralama şöyle bişi oluşturduğunuz path i ufak noktalara bölmek diyebilirim kısaca genelde tektilde kullanılıyor yöntem ps de channels de yeni bi channel açılıp onu kopyalayıp kopyayı bitmap a çevirerek yapılıyor ama illustratorde benzer bişi bulamadım bilen varsa yardımcı olursa süper olucak

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
renklendirdiğim resmin gölgelerini tram olarak vermek tramlamak istiyorum bunu illustratode nasıl yapabilirim he bu arada bahsettiğim tralama şöyle bişi oluşturduğunuz path i ufak noktalara bölmek diyebilirim kısaca genelde tektilde kullanılıyor yöntem ps de channels de yeni bi channel açılıp onu kopyalayıp kopyayı bitmap a çevirerek yapılıyor ama illustratorde benzer bişi bulamadım bilen varsa yardımcı olursa süper olucak

Resmi ai ye çağırdıktan sonra Object>Live Trace>Tracing Options menüsünü açarak renk seçeneklerini Black and white ye getirip Threshold u istediğin nokta sayısına ayarlayarak yapabilirsin. En azından bi dene sanırım en iyi sonucu burdan alabilirsin.

purple

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar ben illüstratorde yaptığım bir şekli (mesela yıldız) çalştığım sayfaya büyüklü küçüklü bir şekilde homojen olarak dağıtmak istiorum birnevi döşemek background oluştrmak diyelim. tek bir şekli bu şekilde dağıtmanın yöntemi varmıdır

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir şekil çizdikten sonra, window'dan symbol paletini açarız. Bu palete çizdiğimiz şekli sürüyerek bırakırız, karşımza gelen panelde isteğe bağlı olarak çizimimize bir isim veririz. Böylelikle bir symbol elde etmiş oluruz. Sonra bir alan açarız ve Tools panelinden "Symbol Sprayer Tool" aracımızı alıp alanın içinde sürükleri, çizipte symbol paneline attığımız şekil homojen olarak dağılır.

İkinci bir yol ise; yine bir şekil çizeriz bu çizdiğimiz şekli window'dan swatch panelini açıp oraya sürükleyip bırakırız. Böylelikle çizdiğimiz şekli bir renk gibi elde ederiz. sonra bir alan açarız ve alanın içine çizdiğimiz şekli renkmiş gibi veririz.

racoon_tr

🌟Usta Tasarımcı🌟
contur sorunu

arkadaşlar yazılarıma illustratorde contur atıp bunlarıda yazıdan ayırmak istiyorum beceremedim bana bir yardım etseniz...aşrı program kullanımı sonucu hepsi birbirine karışıyor unutuyorum yaaa.

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar yazılarıma illustratorde contur atıp bunlarıda yazıdan ayırmak istiyorum beceremedim bana bir yardım etseniz...aşrı program kullanımı sonucu hepsi birbirine karışıyor unutuyorum yaaa.

Tam olarak ne demek istediğini anlayamadım.
Biraz daha ayrıntılı yazarsan bir cevap bulabiliriz sanırım.
Yani hem yazıya stroke verip hem de yazıdan ayırmak ne demek anlamadım :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com

yazınızı yazın konvertleyin stroke çizgisi veri istediğiniz kalınlıkta. Daha sonra yazınızı seçin; object sekmesinden path-outline stroke yapın. Daha sonra grubu bozun. artık yazınız ve konturunuz ayrı. Her ikisi de istenilen şekilde renklenebilir.

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
Efoja'nın söylediğine ek olarak;

Yazınızı yazın, kontör renginizi verin, strokten istediğiniz bir kontör kalınlığı belirleyin. Sonra yazı seçili haldeyken, Object menüsünden "Flatten Transparency" diyin... direk okeyleyin. Sonra grubu bozun. Yazı ile kontör ayrılmış olur. Her ikiside hala text formatında kalır. Yani sonradan yazıya müdahale edilebilir... Umarım doğru anlayıp, doğru cevaplamışızdır...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Efoja'nın söylediğine ek olarak;

Yazınızı yazın, kontör renginizi verin, strokten istediğiniz bir kontör kalınlığı belirleyin. Sonra yazı seçili haldeyken, Object menüsünden "Flatten Transparency" diyin... direk okeyleyin. Sonra grubu bozun. Yazı ile kontör ayrılmış olur. Her ikiside hala text formatında kalır. Yani sonradan yazıya müdahale edilebilir... Umarım doğru anlayıp, doğru cevaplamışızdır...

Bu çok güzel çok teşekkürler...

beysa

🌱Yeni Üye🌱
merhaba illustrator da yazılarımı nasıl convertleyebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
yazıları seç.....ctrl + shift + o (OSMANIN o SU)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...