Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kurs Çalışması (S. Ünv. Bahar Şenliği)

dual_head_eagle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Grafik Tasarım kursumda üstteki afişi yeniden tasarlıyoruz. Değerli yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Not : Üstteki orjinal afiş. Alttaki benim çalışmam.

baharj.jpg

jpeg.jpg

Benzer konular

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Mukayese etmek ne kadar doğru bilemiyorum.
İkisinde de hata oranı oldukça yüksek ama sizin çalışmanız diğerine göre daha karmaşık bir vaziyette. Çarşı pazar haline getirilmek için tüm veriler ne yazık ki yüklenmiş ve buda inanılmaz bir göz yanılgısan düşürülmüş Göz nereye bakması gerektiğini inanın algılayamıyor!

En azından üst kısımdaki binayı çıkartıp beyaz boş bir alan bırakırsanız göze biraz dinlenme payı bırakabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

dual_head_eagle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Mukayese etmek ne kadar doğru bilemiyorum.
İkisinde de hata oranı oldukça yüksek ama sizin çalışmanız diğerine göre daha karmaşık bir vaziyette. Çarşı pazar haline getirilmek için tüm veriler ne yazık ki yüklenmiş ve buda inanılmaz bir göz yanılgısan düşürülmüş Göz nereye bakması gerektiğini inanın algılayamıyor!

En azından üst kısımdaki binayı çıkartıp beyaz boş bir alan bırakırsanız göze biraz dinlenme payı bırakabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Haklısınız fakat sanatçı miktarı fazla olduğu için hepsini afişte kullanmak zorunda kaldım. Birde çok sade olsun istemedim sonuçta şenlik afişi ve biraz renkli durmasında fayda var sanırım.

Kullandığım font ve yazı efektleri hakkında bir yorumuz var mı ?

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Haklısınız fakat sanatçı miktarı fazla olduğu için hepsini afişte kullanmak zorunda kaldım. Birde çok sade olsun istemedim sonuçta şenlik afişi ve biraz renkli durmasında fayda var sanırım.

Kullandığım font ve yazı efektleri hakkında bir yorumuz var mı ?

Ben teşekkür ediyorum.
Sanatçı miktarı ve içeriği zaten belirtmiştim. Tezat bir durum daha gördüm. Tüm sanatçılar eşit haklara sahip olması adına arka kısımda kalanlar flu olmuş. Bunlar tic. amaca döküldüğü andan itibaren sorun teşkil edebilecek küçük ayrıntılardır.:wink:

Sade olmasını istememeniz de haklısınız ama karmaşa şenliği yansıtır anlamınada gelmemelidir.
Fontlar okunaklı sıkıntı sorun teşkil etmiyor. 2009 bahar şenliği yazı rengini değiştirirseniz okunaklılığı artacaktır. (o renkte alan yaygınlığı fazla çünkü)

dual_head_eagle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben teşekkür ediyorum.
Sanatçı miktarı ve içeriği zaten belirtmiştim. Tezat bir durum daha gördüm. Tüm sanatçılar eşit haklara sahip olması adına arka kısımda kalanlar flu olmuş. Bunlar tic. amaca döküldüğü andan itibaren sorun teşkil edebilecek küçük ayrıntılardır.:wink:

Sade olmasını istememeniz de haklısınız ama karmaşa şenliği yansıtır anlamınada gelmemelidir.
Fontlar okunaklı sıkıntı sorun teşkil etmiyor. 2009 bahar şenliği yazı rengini değiştirirseniz okunaklılığı artacaktır. (o renkte alan yaygınlığı fazla çünkü)

Arka plandaki malum sanatçının kaliteli bir fotoğrafını maalesef bulamadım. Hatta resim o kadar kötü durumdaydı ki biraz fluluk vererek ancak bu kadar düzeltebildim.

Düzenleme yapmak için diğer yorumlarıda bekleyeyim.

Tekrar teşekkürler, iyi çalışmalar.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşım öncelikle emeğine sağlık...
Karmaşa konusunda bende aynı düşüncedeyim.
Fakat senin çalışmandaki yeşillikler ve renkler daha uygun olmuş gibi...
Yalnız benim takıldığım başka bir noktada; kullandığın resimler sanatçıların çok eski resimleri; yani pek uygun durmuyorlar.
Özellikle kenan doğulu ve müslüm baba çok sırıtıyor.Bulamadığı söylemişsin şaşırdım ama hepsinin kendi sitesi yada en azından fun clupları var :wink:
Birde öyle arama yapmayı dene illaki; yeni resimlerini bulursun.
Sağ üst köşede kullandığın güneş çok sevimli; bütün afişteki karmaşayı azaltıp; o tarz şekiller ve ona yatkın bir yazı fontu kullansan çok daha güzel olur bence; ama mutlaka karmaşayı azaltmalısın.
Ayrıca en aşağıda kullandığın sponsorlara ait logoları daha küçük kullanmanı tavsiye ediyorum.
Başarılarının devamını dilerim
Saygılar

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanatcı resimleri kullanmak mecburi değildir heralde
40 tane sanatcı gelse kırkının da resmini kullancak değilsin herhalde
bence resimleri çıkar madem kurs öğrencisisiniz
kendiniz bir takım grafiksel görseller hazırlayın sanatcılarında isimlerini yazarsınız
yerdeki otlarda sanatcılar kadar ön plana çıkmış afişinizde.
şenlik afişlerini incelemenizi tavsiye ederim ellerinize sağlık

hazem

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle şöyle söliyim benim işim üç boyut çizim.
orjinal resimle başlamak istiyorum.sanatçılar net seçilemiyor.gözünüzle tek tek ayırt etmek lazım.kullanılan renkler inanılmaz göz yoruyor.Afişin ilk amacı ilgiyi bir noktaya hemen odaklayıp içeriğine yöneltmeli.orjinalini bana sokakta verseler haa evet şenlik varmış şu tarihte der yırtar atarım.Sonra biri bana sorsa kimler var die hatırlamıyorum derim.Büyük eksik bence.Diyelim ki vatandaş bu hususları kaçırdı göz arka fona kaydı arka fonda yalnızca gökyüzü var.yani ne olduğu tam meraklı birine denk gelmediği sürece anlaşılan bir afiş değil.Ancak tabiikide güzel yanı var mesela Türk bayrağının dalgalanma şekli ve kırmızı tülün şekli gibi.

ikinci resme gelince arkadaş yorum yapmış.tabiikide bakana göre değişir ama profesyonel gözle bakmak lazım.arkadaş arka fonu sade kullanılsa göz yormaz demiş.Bence yanlış çünkü arka fondaki sadece bina değil o üniversitenin resmi sanırım.bence gayet hoş olmuş.Sanatçılar yukarıda örneğin kıraç hiç belli değil.ikinci resimde bu daha net.Amcamlar müslüm babayı kocaman belli etmişler.Buraya gençler gelecek genç ve popüler yüzler afişte belli edilmeliydi.ikinci resimde bu net görülüyor.Zemin rengi nota görünümü ve en üstteki yazı fondu gayet cıvıl cıvıl olmuş.
eksikleride yok değil ordaki balonlar ve güneş bence şenliği lunaparkta yapıyoruz gibi duruyor.
Bunu yolda verseler bana ilk dikkatimi tarihler çekiyor.sonra sanatçılar ve nerdeymiş bu selçuk üniversitesi.olay bitmiştir.Gerisi zaten kişinin merakına bakar.
Sonuç olarak seç deseler hiç sorgusuz arkadaşın yaptığı alttaki afiş derim.Ama işte o güneş ve balonlar olmamış şahsi görüşüm.

dual_head_eagle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım öncelikle emeğine sağlık...
Karmaşa konusunda bende aynı düşüncedeyim.
Fakat senin çalışmandaki yeşillikler ve renkler daha uygun olmuş gibi...
Yalnız benim takıldığım başka bir noktada; kullandığın resimler sanatçıların çok eski resimleri; yani pek uygun durmuyorlar.
Özellikle kenan doğulu ve müslüm baba çok sırıtıyor.Bulamadığı söylemişsin şaşırdım ama hepsinin kendi sitesi yada en azından fun clupları var :wink:
Birde öyle arama yapmayı dene illaki; yeni resimlerini bulursun.
Sağ üst köşede kullandığın güneş çok sevimli; bütün afişteki karmaşayı azaltıp; o tarz şekiller ve ona yatkın bir yazı fontu kullansan çok daha güzel olur bence; ama mutlaka karmaşayı azaltmalısın.
Ayrıca en aşağıda kullandığın sponsorlara ait logoları daha küçük kullanmanı tavsiye ediyorum.
Başarılarının devamını dilerim
Saygılar

İnanın sanatçıların fan clublerini tek tek gezdim hatta wallpaper olarakda aradım ama özellikle Müslüm Gürses'in yeni ve çözünürlüğü yüksek kaliteli bir fotoğrafını bulamadım. En azından afişe uygun bir fotoğrafını bulamadım. Kenan Doğulu'nun fotoğrafınıda Fan Clubunden aldım, evet biraz eski bir fotoğrafı ama bunu uygun gördüm.
Siz daha uygun fotoğraflar önerebilirseniz onlar ile değiştireyim.
Alttaki logolar için biraz işin kolayına kaçtım, ilk afişten kopyala/yapıştır yaptım. O yüzden biraz deforme görünüyorlar.

sanatcı resimleri kullanmak mecburi değildir heralde
40 tane sanatcı gelse kırkının da resmini kullancak değilsin herhalde
bence resimleri çıkar madem kurs öğrencisisiniz
kendiniz bir takım grafiksel görseller hazırlayın sanatcılarında isimlerini yazarsınız
yerdeki otlarda sanatcılar kadar ön plana çıkmış afişinizde.
şenlik afişlerini incelemenizi tavsiye ederim ellerinize sağlık

Haklısınız dediğiniz gibi sanatçı resimlerini kullanmadan da bir tasarım yapılabilirdi ama orjinal afişe yakın bir çalışma olsun istedim. Orjinal afişi eleştirip ben olsaydım şöyle yapardım demek istedim yaptığım aşifte.
Yerdeki otlar genel olarak beğenildi. Fakat dediğiniz gibi biraz ön plana çıktı çünkü sanatçı resimlerinin kalitesine oranla oldukça kaliteli bir katman bu ot katmanı.

Öncelikle şöyle söliyim benim işim üç boyut çizim.
orjinal resimle başlamak istiyorum.sanatçılar net seçilemiyor.gözünüzle tek tek ayırt etmek lazım.kullanılan renkler inanılmaz göz yoruyor.Afişin ilk amacı ilgiyi bir noktaya hemen odaklayıp içeriğine yöneltmeli.orjinalini bana sokakta verseler haa evet şenlik varmış şu tarihte der yırtar atarım.Sonra biri bana sorsa kimler var die hatırlamıyorum derim.Büyük eksik bence.Diyelim ki vatandaş bu hususları kaçırdı göz arka fona kaydı arka fonda yalnızca gökyüzü var.yani ne olduğu tam meraklı birine denk gelmediği sürece anlaşılan bir afiş değil.Ancak tabiikide güzel yanı var mesela Türk bayrağının dalgalanma şekli ve kırmızı tülün şekli gibi.

ikinci resme gelince arkadaş yorum yapmış.tabiikide bakana göre değişir ama profesyonel gözle bakmak lazım.arkadaş arka fonu sade kullanılsa göz yormaz demiş.Bence yanlış çünkü arka fondaki sadece bina değil o üniversitenin resmi sanırım.bence gayet hoş olmuş.Sanatçılar yukarıda örneğin kıraç hiç belli değil.ikinci resimde bu daha net.Amcamlar müslüm babayı kocaman belli etmişler.Buraya gençler gelecek genç ve popüler yüzler afişte belli edilmeliydi.ikinci resimde bu net görülüyor.Zemin rengi nota görünümü ve en üstteki yazı fondu gayet cıvıl cıvıl olmuş.
eksikleride yok değil ordaki balonlar ve güneş bence şenliği lunaparkta yapıyoruz gibi duruyor.
Bunu yolda verseler bana ilk dikkatimi tarihler çekiyor.sonra sanatçılar ve nerdeymiş bu selçuk üniversitesi.olay bitmiştir.Gerisi zaten kişinin merakına bakar.
Sonuç olarak seç deseler hiç sorgusuz arkadaşın yaptığı alttaki afiş derim.Ama işte o güneş ve balonlar olmamış şahsi görüşüm.

Değerli yorumunuz için teşekkürler, sonuçta bir deneme çalışması ve eleştirileri dikkate alacağım.

Dediğiniz gibi o bina üniversite binası.
Binanın transparan olarak arkaplanda bir silüyet gibi görünmesini istedim.

Uyarıları dikkate alacağım karmaşayı biraz daha azaltmaya çalışacağım.

Sanatçılara ait yüksek kalitede fotoğraflar bulabileceğim yerler biliyorsanız tavsiyelerinizi bekliyorum. Fan Club sitelerinde çok kaliteli imajlar yok.

lovies

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.ilkeroztuna.com
Sevgili arkadaşım öncelikle görsellerindeki çözünürlük problemıni aşman lazım iyi ve kaliteli resimler kullanman gerekmektedır:)
Başlık için kullanılan font seçimi iyi gözükmemekte emeğinize sağlık şahsım adıma fikirlerimi sundum başarılar...