Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Marmara Üniversitesi Yenilikçi Fikirler Kulübü

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Marmara Üniversitesinde açılan bir kulüp için yaptığım logo çalışması, yorumlarınıza.

etA4q.jpg

Son düzenleme:

Semih Taneri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
graffi3D, düşünce olarak güzel bir logo.
Uygulamaya dökerken de bazı noktalara özen gösterseydin dört dörtlük olabilirdi.
Senin çalışmanı grafikerlerin bilgisayardan önceki dönem çalışmalarına benzettim. Gerçi o dönemlerde de belki bilgisayar yoktu ama pergel vardı.
Pergel deyince sözü nereye getirmek istediğim anlaşılıyor sanırım. Dairesel formlarda sıkıntı var öncelikle. Ampulün üst dairesel hatlarını elle çizmiş gibi duruyor. Halbuki kullandığımız programlarda daire çizen toollar var. Çizdiğin daireyi gerekli yerlerden kestiğinde yine aynı çizimlere daha düzgün olarak ulaşabilirsin. Bu çizim hatalarından dolayı yaptığın logo sanki sola doğru çekiyor.
Yine ampulün dişlerinde de çizim hataları görülmekte. Dişleri çizerken çizgi kalınlıklarının farklı olması yine görsel algıda rahatsızlık hissi veriyor.
Yani düşünce olarak gayet güzel olan çalışman yeniden bu bahsettiğim noktalar dikkate alınarak çizildiğinde çok hoş bir çalışma ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.
Bir konu daha var değinmem gereken; Marmara Üniversitesi yazısını keşke miniskül değil de majiskül olarak yazsaydın. Çünkü bu haliyle yazıda da bir denge sorunu gözüküyor.
Çok daha güzel çalışmalarını göreceğimiz ümidiyle, eline koluna, zihnine sağlık kardeşim.
Selamlar...

Son düzenleme:

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Semih abi öncelikle bilgilendirici yorumunuz için ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
Evet önerileriniz dikkate alındığında çok daha güzel bir logo ortaya çıkacaktır doğrusu.
Yuvarlak formu aslında ben bilerek elle çizdim doğru tahmin etmişsiniz, tam yuvarlak olmasın istedim o yüzden ama tam yuvarlak olmasın derken bayağı yamultmuşum sanırım :)
Ampülün dişleri konusunda da evet haklısınız sıkıntılar var, bayağı bir uğraştım ama genede o kadar düzeltebildim en fazla, daha da uğraşabilirdim.
Majiskül yazmak benim hiç aklıma gelmemişti alternatif olarak deneseydim iyi olacakmış.
Tekrar teşekkür ederim abi, değerli yorumlarınızın devamını bekleriz kolay gelsin :)