Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkExpress sorunları

güverhan

🌱Yeni Üye🌱
qark 7.31 kullanıyorum. madde imleri ve numaralandırmayı nasıl yapabilirim?

güverhan

🌱Yeni Üye🌱
pencere menüsünde glifler var ona tıkla açılan menüden yaparsın..

Benim anlatmak istediğim, word'deki gibi otomatik madde imi ve numaralandırma. yani madde imi veya no'yu kendinin atması.
Aslında benim sorunum bir değil; mesela
index alfabetik atıyor. 800 sayfalık bir kitap çalışmasında epey vaktimi aldı. Bunun bir çözümü vardır diye düşünüyorum.
Bir de şiirlerin bazılarını çift sütun yapmak istedim, ama başaramadım.
cevap için şimdiden teşekkürler

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benim anlatmak istediğim, word'deki gibi otomatik madde imi ve numaralandırma. yani madde imi veya no'yu kendinin atması.
Aslında benim sorunum bir değil; mesela
index alfabetik atıyor. 800 sayfalık bir kitap çalışmasında epey vaktimi aldı. Bunun bir çözümü vardır diye düşünüyorum.
Bir de şiirlerin bazılarını çift sütun yapmak istedim, ama başaramadım.
cevap için şimdiden teşekkürler

quarkın worddeki gibi otomatik madde imi attığını zannetmiyorum.. yani rastlamadım.. manuel olarak yapıyorum ihtiyacım olduğu zaman

quark indexi alfabetik olarak yapıyor..

şiirlerin bazıları çift sutun yapmak istiyorsan. hangi şiiri istiyorsan onun yazı alanına tıkla CTRL + M yap. orda TEXT (metin) e tıkla columns (sütunlar) 1 yazar orayı 2 yap yazı alanı 2 sütün olur dolayısıyla şiirinde iki sütün olmuş olur..

deryaaggun

🌱Yeni Üye🌱
Quark Express 7 Acil Yardım!

Herkese merhaba.
Quark 7'deki bir dökümanda (her dökümanda aynı sorunu yaşamıyorum) yeni yazı alanı açıyorum fakat kayboluyor! Farklı bir dökümanda yazıp yine bu dökümana getirsem, böyle de aynı sonucu veriyor. Yani kopyalama imkanı vermiyor. Var olan yazı alanları içinde değişiklik yapabiliyorum sadece. Bu sorunun sebebi ne olabilir? Acil yardımlarınızı bekliyorum..:worried:

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Herkese merhaba.
Quark 7'deki bir dökümanda (her dökümanda aynı sorunu yaşamıyorum) yeni yazı alanı açıyorum fakat kayboluyor! Farklı bir dökümanda yazıp yine bu dökümana getirsem, böyle de aynı sonucu veriyor. Yani kopyalama imkanı vermiyor. Var olan yazı alanları içinde değişiklik yapabiliyorum sadece. Bu sorunun sebebi ne olabilir? Acil yardımlarınızı bekliyorum..:worried:

bu hata yazı alanlarından birinde sorun olduğunu gösteriyor... biraz sıkıntılı ama şöyle yapabilirsin...

dökümanındaki bütün yazı alanlarını yenileriyle değiştir... tek tek değiştirirsen kaydetmeyi dene... yazı alanlarını değiştirince sorunun çözülecektir...

kolay gelsin...

uurbocee

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaşlar.. QuarkXPress 8 kullanıyorum..

Save'leme yaptığımda linkteki resimde;

https://i.imgur.com/WORVC.png

görülen hatayı veriyor.. Karakter sorunuyla ilgili olduğu ortada ancak çözüme dair bir şey yapamadım.. Her hangi bir fikri ve yardımı olan varsa çok sevinirim.. Kolaylıklar..

ZiyaM

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba. Wordden quark 8-e tablo nasıl aktarılır. Quark 5-de insert obyektle oluyordu. Quark 8-de yapıyorum, ama yazı ve çizgiler kırık-kırık olur.

uurbocee

🌱Yeni Üye🌱
Word'den PDF olarak ya da direkt olarak print screen yöntemiyle tablonuzu photoshopta açacağınız yeni layer a yapıştırın. Görseli TIFF ya da JPEG olarak kaydedip resim alanına çekebilirsiniz..

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Selam arkadaşlar.. QuarkXPress 8 kullanıyorum..

Save'leme yaptığımda linkteki resimde;

https://i.imgur.com/WORVC.png

görülen hatayı veriyor.. Karakter sorunuyla ilgili olduğu ortada ancak çözüme dair bir şey yapamadım.. Her hangi bir fikri ve yardımı olan varsa çok sevinirim.. Kolaylıklar..

bu sorun benimde de oluyor bazen.. ne olduğunu çözemedim ama bilgisayara reset atınca sorun kalkıyor... aradan bir kaç gün geçiyor tekrar oluyor:)) yine reset atıyorum gidiyor... bu böyle sürüp gidiyor... :))

uurbocee

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür ederim.. kesinlikle PC ile alakalı bi durum.. Zira ben de lap top a kurdum 8 i şu ana kadar bi sıkıntı yok çok şükür :)

kasa

🌱Yeni Üye🌱
quark 7.3'ten quark 6.1 veya 6.5'in açabileceği şekilde Türkçe kitap export etmeye çalışıyorum, 6.0 multilanguage olarak export ediyor ancak I, i, ş gibi Türkçe karakterleri görmüyor ve tümünü ? karakteriyle replace ediyor
yardımcı olabilecek olan var mı

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
quark 7.3'ten quark 6.1 veya 6.5'in açabileceği şekilde Türkçe kitap export etmeye çalışıyorum, 6.0 multilanguage olarak export ediyor ancak I, i, ş gibi Türkçe karakterleri görmüyor ve tümünü ? karakteriyle replace ediyor
yardımcı olabilecek olan var mı

dosyayı aldığın bilgisayarda fontları değiştirmeyi dene...

veya kuark 7,3 ün türkçe mi ingilizcemi türkçe ise eksportllamadan önce ingilizce yap... sonra eksportla... geçen ayrı sorun bende olmuştu :)

fatte_29

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben yeni üye oldum siteye hp lazerjet 5200 yazıcı var gazetebaskısı için aydıngere çıktı alıyoruz ama yazıcının ayarlarından fazla anlamıyorum sorunum yazıcı yazdırırken resimlere travm vermiyor quarktada yazıcı ayarlarında bu yazıcıyı seçince travm açısını felan ayarlanan yerler pasif oluyor kısacası düzgün bir aydınger çıktısı almak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirimteşekkürler şimdiden

birimivar

🌱Yeni Üye🌱
quark xpres'te yazıyı aşağıdan yukarıya doğru nasıl yazarım... mesela bir sayfa hazırlıyorum sırt bölümüne bişey yazıcam aşağıdan yukarı olması gerekiyor... yardım lütfeen...

mnyilmaz73

🌱Yeni Üye🌱
QuarkXpress 6 ve freehand 10 u kullanıyorum. Quark 8 i kurdum. Birinci sorunum quark 6 da hazırladığım yazılar düzgün görünmüyor. İkincisi ise freehand de çizdiğim şekilller quark 8 de bozuluyor. yardımcı olursanız sevinirim.

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
QuarkXpress 6 ve freehand 10 u kullanıyorum. Quark 8 i kurdum. Birinci sorunum quark 6 da hazırladığım yazılar düzgün görünmüyor. İkincisi ise freehand de çizdiğim şekilller quark 8 de bozuluyor. yardımcı olursanız sevinirim.

yazıların düzgün görünmemesinin sebebi fontlarla alakalı... quark 8 open typ fontları ön planda çalıştırıyor.. bundan kaynaklı olabilir.. ama şahsen bende böyle bir sorun olmadı....

ekran görüntüsü quarkta düşük çözünürlülüktedir.. ondan kırık görünür... şekilin üzerine sağ tıklayıp priev resulationa gelip fill resulation dersen netleşir... fakat o zaman da çalışman baya yavaşlar.. çıktıda veya pdf de şekil net görünür.. onun için canını sıkma

ins faydalı olabilmişimdir..

iyi calismalar

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
quark xpres'te yazıyı aşağıdan yukarıya doğru nasıl yazarım... mesela bir sayfa hazırlıyorum sırt bölümüne bişey yazıcam aşağıdan yukarı olması gerekiyor... yardım lütfeen...

yazıyı düz yaz sonra 90 derece çevir alanını veya - 90 derece yap o zaman dik olur..

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba ben yeni üye oldum siteye hp lazerjet 5200 yazıcı var gazetebaskısı için aydıngere çıktı alıyoruz ama yazıcının ayarlarından fazla anlamıyorum sorunum yazıcı yazdırırken resimlere travm vermiyor quarktada yazıcı ayarlarında bu yazıcıyı seçince travm açısını felan ayarlanan yerler pasif oluyor kısacası düzgün bir aydınger çıktısı almak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirimteşekkürler şimdiden

bunun bir kaç yolu var... yazıya dökemem resimli anlatmaya çalışırım ama o kadar vaktim olur mu bilmiyorum... benimle iletişime geçersen yardımcı olmaya calırım... iyi calismalar

birimivar

🌱Yeni Üye🌱
yazıyı düz yaz sonra 90 derece çevir alanını veya - 90 derece yap o zaman dik olur..

teşekkür ederim oldu... birde başlığa yada yazıya gölge nasıl vericem şimdiden teşekkürler... benim problemimi çözdüğünüz için Allahta sizin bütün maddi ve manevi problemlerinizi çözsün... çok teşekkürler...