Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması

hasi007

🌱Yeni Üye🌱
bende katıldım buna ama hayırlısı bakalım. çok dandik bi simge seçmezler umarım

acquaway

🏅Acemi Tasarımcı🏅
neyse, bende elimde kalanı atayım.. euro'ya benzemeseydi bu "çuk" otururdu..
yazarlarken de artık, yukarı eğik "C" yazarlar ve üstüne de iki ya da tek çizgi çekerler olur biterdi...

scaled.php

Çok güzel yapmışsınız elinize sağlık aynı benzer şeyi bende yapmıştım bende euro ya benzettiğim için yollamamıştım, zaten yapıyoruz ya euro ya ya sterlin e benziyor. Hem çizimi kolay hem akılda olacak diyorlar zannedersem birbirine benzer çok fazla iş çıkacak.

Saygılarımla

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
işin açıkcası; tcmb'nin türk lirası simge yarışması için vereceği ödüllerden daha çok diğer
getirecekleriyle ilgilenerek yarışmaya katıldım..

türkiye nin bütün logoları senin.. ve artık bir logoyu öyle üçe beşe tasarlayıp çizmezsin..

her önüme gelen yarışmaya pek katılmıyorum..
işimizi gücümüzü bırakıp milletin şikeli yarışmalarıyla uğraşacak vaktimiz yok..

mustafa9999

🌱Yeni Üye🌱
TEMELİNDE, OSMANLI TUĞRASI OLAN BİR SİMGEDİR. OSMANLI TUĞRASININ İLK TUĞ’UN BELİRGİNLEŞTİRİLMİŞ HALİYLE, ÜZERİNE KAPAK GİBİ ÖRTÜLMÜŞ “T” HARFİNİN BİRLEŞİMİNDEN MEYDANA GELMİŞTİR. AMAÇ HEM ŞANLI GEÇMİŞİMİZİ TÜM DÜNYAYA TEKRAR HATIRLATMAK, HEM DE DAHA AKILDA KALICI BİR BİÇİMDE VE KOLAY YAZIMIYLA “TL” Yİ TANITMAKTIR.... ? basit oldu ama... şans....
https://i.imgur.com/JuBgF.jpg

dual_head_eagle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Arkadaşlar çoğu arkadaşımız "ŞANS" diyerek çalışma yollamış sanırım. Benim anlamadığım milli piyango bileti almıyoruz, veya bir kuraya katılmıyoruz, bunun şansla alakası nedir.

Sırf katılmış olmak için gelişigüzel çalışmalar yollayıp ardından şans denmesi, bilet alıp ya çıkarsa demekten farksızlaştırıyor olayı. Belki de bu tip organizasyonların güvenilirliğini etkileyen etkenlerden biri budur.

Gerçi seçkin ve iddalı, (profesyonel ellerden çıkmış çalışmalar) hariç diğerleri ilk bakışta elenecektir. Ama dediğim gibi iddalı bir çalışma olmadıktan sonra katılmaya karşıyım. Mesela kafamda güzel bir konsept kuramadığım için Atasay'ın 75. Yıl Logosu çalışmasına katılmadım şahsen.

hzrfn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dual_head_eagle
Düşüncelerinize katılmıyorum. Sonuçta jürinin hangi tarzda bir çalışma seçeceğini kestirmek zor. Tamam arkadaşın çalışması amatörce görülebilir fakat gönderdiğimiz çalışmaların jürilerin kafasındaki düşünceye uyması biraz şansa kalmış bir şey diye düşünüyorum. Jürinin aklına yattıktan sonra çok basit bir çalışma bile seçilebilir.

dual_head_eagle

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Haklısınız ama jürinin takdirini şans diye nitelemek yinede tuhaf gelmiyor mu ? Jüri arasında grafikerlerde olduğuna göre diğer jüri üyelerine çalışmanın doğrularını yanlışlarını, uygun olup olmadıklarını anlatacaklardır. Yani iş tamamen şans işi değil.

Benim anlatmak istediğim yanlış anlaşıldı sanırım.

Herkes hazırladığı çalışması için iddaalı olsun dereceye girer gözüyle baksın öyle göndersin demek istiyorum. "Jürinin gaflet anına gelir de seçerler, ŞANS" gibisinden bakılmasına karşıyım. Sonuçta çalışmayı önce sahibi beğenmeli ve iddalı olmalı, sonrası jürinin takdiri.

hzrfn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşın çalışması bence de idaalı değil ama arkadaş hazırlayıp gönderdiyse zaten beğenmiştir. Bende 3 tane gönderdim günlerce uğraştım ama logoları hazırlarken gönderdiğim kadar yorulmadım. Çok zahmetli bir işti :)

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
birde bana sorun siz onu?.. çok iddalı olmama rağmen, eşşek gibi çalışıp mal gibi gönderdim..
şartları iyice okumadan simge gönderilir mi? beğenirlerse belki rumuzdaki fazlalıkları görmezler.. birde tasarımcı diye geçiniyoruz..

shoresh

🌱Yeni Üye🌱
:)

TEMELİNDE, OSMANLI TUĞRASI OLAN BİR SİMGEDİR. OSMANLI TUĞRASININ İLK TUĞ’UN BELİRGİNLEŞTİRİLMİŞ HALİYLE, ÜZERİNE KAPAK GİBİ ÖRTÜLMÜŞ “T” HARFİNİN BİRLEŞİMİNDEN MEYDANA GELMİŞTİR. AMAÇ HEM ŞANLI GEÇMİŞİMİZİ TÜM DÜNYAYA TEKRAR HATIRLATMAK, HEM DE DAHA AKILDA KALICI BİR BİÇİMDE VE KOLAY YAZIMIYLA “TL” Yİ TANITMAKTIR.... ? basit oldu ama... şans....
https://i.imgur.com/JuBgF.jpg

Yahu mustafa kardeş demek istediğin bu olabilir mi? https://666kb.com/i/byo57gethaafgttb1.jpg

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
simge yapmak her tasarımcının işi değildir.. logodan farklı bir konsept ve tasarımların en zorudur.. kendinize özgüven duyup bu yarışmaya katılmanız bile takdire şayandır..
bu çok güzel..

z1a2g3l4i

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar sizlere birşey sormak istiyorum.Ben de Tl yarışması için simge gönderdim fakat ben photoshop da veya diğer programlarda yapmadım.Fakat hazırlamış olduğum simgeyi jpeg formatında cd ye kaydettim ve gönderdim.Acaba sizce photoshop veya diğer programlarda hazırladığım için değerlendirme dışı olabilir mi?fikri olan arkadaşlardan bekliyorum.

mustafa9999

🌱Yeni Üye🌱
anlamadığım nokta, ben gunlerimi bu simgeye verdim, illiki iddialıyım ,ki gönderdim... sizler gibi belki pro değilim o yüzden sizinkine nazaran basit dedim... en azından bir caba...
şansa gelince... yuzlerce simgeme benzeyen olacağı icin secilmesi şans dedim... kusuru bakmayın. olay olacağını bilseydim şans demezdim. saygılarla...

gp ahsi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hacı baba şartları tam okumadınız mı siz ya elle yazımı kolay olsun istiyorlar ... bence bunun yazımı zor ...

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz

Ejqws.jpg

yOXBu.jpg

043iv.jpg

jva9W.jpg

yarışmaya gönderdim bakalım 8 gün sonra öğreneceğiz kim kazanmış...şimdiden hayırlısı olsun vatana millete ve de kazanana :)

Son düzenleme:

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Gönderen arkadaşlar lütfen paylaşın...

Son düzenleme:

planthome

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kazanana yarışmadan önce haber verirler diye düşünüyorum..

arenciarey

🌱Yeni Üye🌱
yarışmayı geç farketsem de yine de bir tasarımım olsun istedim ve benden bu çıktı.

11g3g.jpg