Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Üniversite projemiz için ambalaj tasarımı nasıl yaparız,yada nerden yaptırırız?

yuef1

🌱Yeni Üye🌱
Herkese iyi günler.ben eczacılık fakültesi öğrencisiyim ve bizim bir projemiz var. hayali bir kozmetik ürünü düşünüp dizayn edip sunum şeklinde jüriye sunup not alıyoruz.

bu proje çerçevesinde bizim ambalaj, ürün kutusu tasarımı ve afiş hazırlamamız gerekiyor. ama bu tarz konularda bilgimiz olmadıgı icin yardım alma ihtiyacı duyduk.

https://imgur.com/rlmOS,jeABI,5itYb,TRtvI,CmryU#1
bu adreste geçen yıl yapılan bir projenin örneği var.bu tarz bir şey yapmak istiyoruz tabi konular farklı biz dip boya özelliği olan bir şampuan tasarlıyoruz.yani tasarım fikirlerine de ihtiyacımız var.

böyle bir tasarımı biz office programlarıyla yapabilir miyiz,nasıl yapabiliriz?
yok office ile olmaz ise bunu dışardan kime yaptırabiliriz? (anadolu yakasında,tercihen yeditepe üniversitesi civarında)
bu işlem ne kadar sürer bir günde tamamlanabilir mi?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim cünkü zamanımız cok az kaldı ve acıkcası tıkandık.

Son düzenleme:

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Eczacılık fakültesinde okuyorsunuz, sizden ambalaj tasarımı, afiş vs. yapmanız isteniyor.

Doğru mu anladım?

yuef1

🌱Yeni Üye🌱
evet kesinlikle doğru anladınız.
biz de başlarda şoktaydık ancak şu an o kadar normal geliyor ki ..

yuef1

🌱Yeni Üye🌱
yardımcı olabilecek birisi yok mudur acaba?

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
Gerçekten hayli enteresan bir durum, bu mesleğe el atmayan kalmayacak anlaşılan...

İstediğiniz tasarımları Office programlarından biriyle yapmak neredeyse imkansız.
Grafik programları aracılığıyla yapmalısınız. Örn; Freehand, Corel, İllustratör ve elbetteki Photoshop.

Bu programları öğrenmek hayli vaktinizi alabilir. Özel ders alabilir, Kursa gidebilir yada forumdaki eğitimlerden öğrenebilirsiniz.

Okadar vaktim yok derseniz -ki bu süre hayli uzun sürecektir- sitede freelance çalışan arkadaşlarımızın ilanlarını inceleyip, biriyle anlaşarak işinizi yaptırabilirsiniz yada bir ajansla anlaşabilirsiniz.

İşinizi başkasına yaptırarak not almanız elbetteki etik olmayacaktır ama eczacılık öğrencisinden grafik tasarım isteyenlere müstehak olduğunu kanaatindeyim.