Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yarışma hakkında sormak istedikleriniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Genelde CMYK çalışılır ama bu web için olacağı için RGB mi çalışmalıyız? İkincisi .psd uzantısı kabul edilmiyor mu path paletinde vektör olmak kaydıyla?

Vektörel olarak çalışmanızı hazırlayıp cmyk renkler de tasarım yapabilirsiniz. Dosyaların belirtilen formatlarda olması şartı var.

Admin neden hala bizim sorunumuzu çözmediniz, yaptığımız çalışmayı vektörel olarak(fh) yükleyemiyoruz, buna bir çözüm bulup bizi aydınlatırmızınız!

Sorun hallolmuştur.

merhaba ben yeni katıldım bu siteye, yarışma dikkatimi çekti bir sorum olacaktı gönderdiğimiz belgelerin elinize ulaşıp ulaşmadığını nasıl teyit edeceğiz?

Sistem dosyalarınız yüklendiğinde size bunu bildiriyor. Eğer dosyalarınız yüklediğiniz halde bir sorun ile karşılaşılırsa görevli arkadaşlar sizlere bunu haber vererek dosyayı tekrar istiyorlar.

ay_hux

🌱Yeni Üye🌱
Yüklemedeki sorun hallolmuştur, teşekkürler Sayın Yönetici Arkadaşlar.

ejder katirci

🌱Yeni Üye🌱
buda bir nevi kul hakkına girer bir çalışma yolladım emek hırsızlığı yapılmayacağını umarım ve grafikerler.net in güvenilir bir forum oldupunu inanıyorum

goki

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben bi logo daha gönderdim fakat logoyu kaydetmeden gönderdim sanırım yani çalışma yarım gelmiş olması lazım onu tekrar gönderme imkanım varmı acaba.

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba...
dosyayı illustrator eps yollasam sorun olurmu ai kaydederken sorun yaşıyorumda...???

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Yarışmanın Yürütülüşü hakkında.

Yarışmaya gönderilen çalışmadaki dosyaları inceledim, ayrıca buradaki tartışmalarda bir nevi alıntı olabileceği, kullanılabileceği gibi imalara ve yorumlara rastladığım için aşağıda ek maddeler halinde açıklama yapma ihtiyacını duydum.

1-Gönderilen çalışmaların bir çoğu istenenen uygulama formatına sahip değil.
Örneğin şartnamede denilmişki:
d)Sayfanın sağ alt köşesine, yine kenarlardan 15 mm boşluk bırakarak, uzun kenarı 30 mm olan siyah-beyaz küçültülmüş biçimi yerleştirilmelidir.
Fakat buna rağmen ya hiç bir şekilde siyah-beyaz görünümü eklenmemiş, yada ekli olanların bir kısmında gradient geçiş veya gri renk var. Bu kural gayet net ve açık arkadaşlar siyah-beyaz deniyor şartnamede, gri eklemenin bir mantığı yok. Sadece siyah-beyaz.

2-Bu ve buna benzer bir kaç yorum dikkatimi çekti:
buda bir nevi kul hakkına girer bir çalışma yolladım emek hırsızlığı yapılmayacağını umarım ve grafikerler.net in güvenilir bir forum oldupunu inanıyorum
Tüm grafik yarışmaları veya görsel sanatlarla ilgili yarışmalar buna benzer formatlarda yapılır. Şimdi arkadaşlarımızın endişeleri vektör istenen çalışmaların kullanabileceği yönündeyse boş bir endişe, çünkü bir çalışmayı kullanmak isteyen birisi 2kblık basit bir resmi bile kullanabilir. Burada aslolan biçimin kendisi değil, fikirdir. Yani kullanmak isteyen her şekilde çalışmalarınızı kopye edebilir. Yani vektör veya jpeg çıktının bir farkı yok. Güvenilirlik konusunu tartışmaya bile gerek görmüyorum. Forumumuz kaliteli yayıncılık anlayışı ve uzman ekibiyle kendini ispatlamıştır.

Yarışmacıların sonradan bir sıkıntıyla karşılaşmaması için şartnamede belirtilen şartlara hassasiyetle uymalarını rica ediyorum. (özellikle 1. maddede belirttiğim siyah-beyaz maddesi çokça ihlal edilmiş)

İyi çalışmalar dilerim.

amonyumnitrat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu durumda; siyah-beyaz özelliği ihlal edenler, çalışmalarını yeniden yükleyebilirler mi?..

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
sevgili admin üstte bir soru sordum herkese cevap verirken bana cevap vermeme sebebinizi sorabilirmiyim

hikmetizm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Cahit bey bende yarışmaya katılan bir üye olarak yazılarınızdaki satır aralarını üzerime alınmak durumundayım gradient geçiş kullanılmış diyorsunuz, bu efekt siyah beyaz renk kombinasyonuna uygulandığında griden başka sonuç çıkmasını bana nasıl izah edebilirsiniz..Eğer efekt kullanılmasın diye birşey söz konusuysa bu neden şart namede belirtilmemiş bunuda sormak isterim.

Son düzenleme:

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
merhaba...
dosyayı illustrator eps yollasam sorun olurmu ai kaydederken sorun yaşıyorumda...???

Eps. dosya formatı kabul edilmemektedir. İstenilen dosya formatları şartnamede açıklanan gibidir. Ai kayıt ederken sorun yaşıyorum demişsiniz. Probleminizi çözemiyorsanız siteye konu olarak açarsanız mutlaka size yardımcı olacak birisi yada birileri çıkacaktır...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
bu durumda; siyah-beyaz özelliği ihlal edenler, çalışmalarını yeniden yükleyebilirler mi?..

Her yarışmacıya 3(üç) adet çalışma ile katılım hakkı verilmiştir. Yanlış yükleme veya kurala uymayan yüklemeler durumunda kullanıcı bu hakkını kullanmış sayılır. Aynı logoyu elbette yükleyebilirsiniz ama bu durumda bir sonraki hakkınızı kullanmış olursunuz.

Cahit bey bende yarışmaya katılan bir üye olarak yazılarınızdaki satır aralarını üzerime alınmak durumundayım gradient geçiş kullanılmış diyorsunuz, bu efekt siyah beyaz renk kombinasyonuna uygulandığında griden başka sonuç çıkmasını bana nasıl izah edebilirsiniz..Eğer efekt kullanılmasın diye birşey söz konusuysa bu neden şart namede belirtilmemiş bunuda sormak isterim.

Bu bir yarışma ve bu durumda katılımcılardan en iyi sonucu beklemek hakkımız. Jüri olarak iyi bir logonun siyah-beyaz etkisininde güçlü olması gerektiği düşüncesindeyiz. Buradaki kısıtlama zaten bizim bir kısıtlamamızda değil, logo tasarım kurallarının olmazsa olmazlarındandır. Logo tasarımı ile ilgili sitemizde bir çok bilgi var, araştırırsanız daha ayrıntılı bilgilere ulaşırsınız. Efektleri ve gradientleri logo tasarım kuralları dahilinde elbette kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

https://www.grafikerler.net/logo-tasariminda-temel-dinamikler-t85700.html
https://www.grafikerler.net/harfler-ile-logo-tasarlama-dersleri-taktikleri-t20124.html
https://www.grafikerler.net/tasarimci-bilmelidir-t85702.html
https://www.grafikerler.net/logotype-pufleri-t367.html

workmedya

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eps. dosya formatı kabul edilmemektedir. İstenilen dosya formatları şartnamede açıklanan gibidir. Ai kayıt ederken sorun yaşıyorum demişsiniz. Probleminizi çözemiyorsanız siteye konu olarak açarsanız mutlaka size yardımcı olacak birisi yada birileri çıkacaktır...

öncelikle dikkate alıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ben ai kaydetmesine kaydederimde siz orda açamazsanız diye çekincem.bikaç defa başıma geldide ondan diyorum.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Yüklenilen her logo yetkili kişiler tarafından inceleniyor ve herhangi bir problemde size mail veya telefon yoluyla ulaşıyorlar...

JeoleX

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.serbestis.net
"Çalışmalar yalnızca dijital teknikle vektörel olarak gerçekleştirilebilir."

Maddesine göre çalışmamızı kağıda kalemle yapıp daha sonra digital ortama vektör olarak aktaramıyacağımız anlamına mı geliyor ?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
"Çalışmalar yalnızca dijital teknikle vektörel olarak gerçekleştirilebilir."

Maddesine göre çalışmamızı kağıda kalemle yapıp daha sonra digital ortama vektör olarak aktaramıyacağımız anlamına mı geliyor ?

Hayır o anlama gelmiyor. Tabiki daha öncesinde kağıt kalem le çalışarak onu daha sonra bilgisayar ortamına aktararak vektörel haline getirebilirsiniz. Bu işlemler çok normal ve kurallara aykırı değil... Orada denilmek istenilen şu. Bir kağıt a kalem ile bir logo çizerek bilgisayar ortamında sadece taranarak bize gönderilmemesini belirtiliyor...

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Benim tek eleştirim sunum yapılırken logoda vermek istenilen mesajı, kullanılan renklerin anlamı, font vs. ile ilgili bir açıklama kutucuğununda olmayışı. Böyle bir açıklama bölümü olsaydı, seçici kurul gönderilen logoları daha iyi yorumlayabilirdi diye düşünüyorum.
Örneğin bir kişi hazır bir font kullanmıştır diğer bir kişi fontu kendi çizmiştir, diğer bir kişide fontu bozarak bir logo yapmıştır. Değerlendirme yapan kişiler yeryüzündeki bütün fontları bilemeyeceklerine göre bu açıklama farklıyı bulma açısından çok daha yararlı olabilirdi.
Yarışma organizasyonun bu söyledğim dışında gayet planlı olduğunu düşünüyorum.

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kendi hatamdan kaynaklanan bir sorunum var, çalışmamı gerekli adrese başarılı bir şekilde yolladım fakat sonradan fark ettimki yaptığım logonun siyah olanını tam yerine yerleştirmemişim acaba düzeltip tekrarmı atıyım yoksa tarafınızdan düzeltiliyomu.

Saygılarımla.

Aardvark

🌱Yeni Üye🌱
Konu kurumsallasmaysa sadece logo degilde tum kurumsal materyalin olusturulmasi daha mantikli olur diye dusunuyorum.
Sonucta ciddi bir ticari ogeden bahsediyoruz.
Bu konu hakkinda bilgi alabilirsem sevinirim.
Calismami bu yonde ilerletmem gerekir mi?
Butunuyle kurumsal bir calisma yapmak gerekir mi?

selam,

modigliani27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
A4 kağıdına solda küçültülmüş logo siyah-beyaz olacak sadece değil mi gri olamaz mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...