Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Edıus ile ilgili sorularınız

zaraoglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hocam benimde bir sorum olacak hdv bir goruntuyu montajladim bitti hazir suanda ciktisini da ladim mpeg2 olarak fakat 35 gb olarak aldim daha dusugunu almam mumkun degil secenek yok normal bir dvd ye sigacak sekilde cikti alabilmem icin bir oneriniz varmi yoksa ayni ciktiyi convert programlariyla cozmzm daha mantiklimi geliyor yapacagininz yorum ve yardimlar icin simdiden tesekkurler saygilar

rbsnl

🌱Yeni Üye🌱
Yok onlara bakmıştım etkin ... Cevabınız için teşekkür ederim.

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hocam benimde bir sorum olacak hdv bir goruntuyu montajladim bitti hazir suanda ciktisini da ladim mpeg2 olarak fakat 35 gb olarak aldim daha dusugunu almam mumkun degil secenek yok normal bir dvd ye sigacak sekilde cikti alabilmem icin bir oneriniz varmi yoksa ayni ciktiyi convert programlariyla cozmzm daha mantiklimi geliyor yapacagininz yorum ve yardimlar icin simdiden tesekkurler saygilar
eğer dvd ye çıktı alırsan direkt olarak edius'tan kayıpsız bir şekilde işini görür.yok mpeg 2 çıktı istiyorum dersen MPEG (Generic) seçeneğinden Bitrate değerini 8000'in altına indirmeden hangi değer senin işini görürse o şekilde çıktı alabilirsin. 3.seçenek ise avi olarak sıkıştırmasız çıktı alıp bir convert programı ile sıkıstırabilirsin

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yok onlara bakmıştım etkin ... Cevabınız için teşekkür ederim.
video kartı vasıtası ile çıkıs monitörüne mi çıkış alıyorsun yoksa bilgisayar ekranından mı. eğer bilgisayar ekranı ise ekran kartı ayarlarını bir kontrol etmeyi dene

aronfeller0

🌱Yeni Üye🌱
Edius ta NHX-E1 SD Pal

İyi günler hocam ilk defa edius kullanacağım Edius-5 i bilgisayarıma kurdum ama edius derslerinde Edius ta NHX-E1 SD Pal özelliğini seçmemi istiyorlar ama böyle bir seçeneği bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İyi günler hocam ilk defa edius kullanacağım Edius-5 i bilgisayarıma kurdum ama edius derslerinde Edius ta NHX-E1 SD Pal özelliğini seçmemi istiyorlar ama böyle bir seçeneği bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

NHX-E1 kartın varsa o seçeneği seçersin. Eğer kartsız çalışıyorsan "Generix OHCI SD PAL" i seç

efecanfiliz

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,
Edius 6'da P2 Kamera ile çekilmiş görüntülerimin CLİP dosyasında bulunan xml uzantılı video'larımı Kanal 1VA ile gayet iyi kullanıyordum. Fakat şimdi xml uzantıları açmıyor program bu sebeple mxf uzantıları kanala yerleştirip tek tek altına seslerini yerleştirmekle uğraşıyorum velhasıl kelam xlm uzantıları neden açamıyorum tekrar eskisi gibi ses yerleştirmekle uğraşmadan görüntü ve ses'in bir arada olduğu xml uzantıları nasıl açabilirim ? Acil yardımcı olursanız çok sevinirim...

krshr40

🌱Yeni Üye🌱
acilllll cvpp

Edıustaki görünüyü montajladıktan sonra vcd de izlemek için hangi formata çevirmem gerekyrr??

krshr40

🌱Yeni Üye🌱
Edıustaki görünüyü montajladıktan sonra vcd de izlemek için hangi formata çevirmem gerekyrr??

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
edius un önceki sürümlerinde vardı ama şu anda vcd diye bir format yok. zaten o çözünürlülükte video pek işlenmiyor.avi yada mpg çıkış alıp neroda encode edebilirsin

Ysf86

🌱Yeni Üye🌱
Edius EDL Problemi

Benim Sorunum Edl alma . Sequance'da in-out verip Export Edl dediğim zaman makine ya donuyor - yada kapanıyor Ekran görüntüsü bu şekilde ?

FlKn6.jpg
[/url][/IMG]

FWJ0.jpg
[/url][/IMG]

BeyazNark

🌱Yeni Üye🌱
Edius 6.0 süre sayacı

Arkadaslar cıldırmak uzereyim edius kullanmaya yenı basladım fakat her butonu ınceledım sorunumu cozemedım bu sorun ıcın bana detaylı bır anlatım yapabılırmısınız cok acıl : (
Sorun : Ekrandaki sure sayacı nasıl kaldırılır ?

hectorbulut

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşım öncelikle şimdiden teşekkür.Konu olarak da açtım aa birde buraya yazayım.1920x1080 50i'de çekmiş olduğum görüntüyü dvd'ye yazarken kayıp yaşıyorum bunu en aza indirme yöntemi varmıdır ? Biliyorum dvd'ye atarken sıkıştırıyor ama bunun bilmediğim bir yolu varmı yoksa hayatıma böyle devam mı edeceğim ? =)

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaslar cıldırmak uzereyim edius kullanmaya yenı basladım fakat her butonu ınceledım sorunumu cozemedım bu sorun ıcın bana detaylı bır anlatım yapabılırmısınız cok acıl : (
Sorun : Ekrandaki sure sayacı nasıl kaldırılır ?

ctrl G kısayolu ile kaldırabilirsin :))

KRAL1453

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar Edius 6 da 1gb boyutunda vob formatında bir videom var programı açııp file+add clip vob2 video dosyamı seçiyorum herşey normal play yapııyorum 15.sn yede ses gidiyor neyaptıysam olmadı hangi ayarı yapmam gerekiyor?2.sorum ise partiküller ayrıcamplagin olarakmı yükleniyor yoksa edius6 nın içinde partikül seçeneklerimiz varmı yardımınız için şimdiden teşekkürler cevabınızı sabırsızlıkla bekleyeceğim...

Cyfts

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaşlar;
anlatmakda bile biraz zorlanıcam sanırım ama, iki farklı video arasına geçiş efekti olarak yanlış hatırlamıyorsam alfalı videolar atılıyordu.
mesela uzaktan bir kalp geliyor yavas yavas ekranı tamamen kaplıyor ve kalp gittiğinde timelineda yeni görüntüye geçilmiş oluyor.
bunun gibi veya konuşmacının adını yazıcam "Prof.Dr.Faruk Balcı" bu texti koymak için altına hareketli bir altlık konuluyordu. Bu tarz efektli videoları nereden bulabilirim
umarım anlatabilmişimdir 3 yıldır edius kullanmıyorum ve cok paslanmışım.

Moderatör tarafında düzenlendi: