Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Edıus ile ilgili sorularınız

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Edius ile ilgili sorunlarınızda elimden geldiğince yardımcı olmak isterim

Benzer konular

cenkkkk81

🌱Yeni Üye🌱
iyi günler ben capture ayarlarını nerden yapıldıgını birtürlü bulamadım.capture yaptıgımda 10sn parcalanmıs bölümler halınde veriyor görüntüyü.... birde varmıdır bilmiyorum kamerada kayda girme ve stop yerlerini ayırma giibi bir ayar mevcutmudur simdiden tesekkurler iyi calısmalar....

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ediusun hangi sürümünü kullandığını yazmamıssın ama 5 serisini baz alarak cevaplıyayım. üstte settings menüsünde application settings var ona tıkla.açılan pencerede deck settings e tıkla. orada "skip errors and continue seçeneğini isaretle. edius özellikle 4 serisinden sonra capture ye bu hassasiyeti koydu. en ufak bi drop yada kayda giriş çıkışta dosyayı kesip bir diğerinden devam ettiyor. oradaki seçenekleri dene

mannis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
edius programı lazım.ilacda olursa işe yarar :))
teşekkür ederim

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
edius un kendi sitesinden trial indirebilirsin

kaccak29

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar edius la ilgili bir sonunum var normal ediusla capture aldığım görüntünün sesini ediustan alamıyorum ama normal media playerla çalıştırdığımda görüntüden ses alabiliyorum şimdi ediustaki sorunumu nasıl çözebilirim

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
timeline a capture ettiğin dosyayı koyduğunda ses kısmını görüyor musun.ctrl+g dediğinde çıkış vumetresinde sesleri görüyor musun. eğer orada görüyorda sesleri duyamıyorsan video kartının çıkış kablolarını kontrol et derim.(video kartı kullandığını baz alıyorum).

a_baros

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar benım export sorunum var..cıktıyı aldıgımda videonun sagında ve solunda sıyah bosluklar oluo..tam ekrana sıgdırmak istiyorum görüntüyü..yardımcı olursanız sevınırım..cok acıl..pazartesıye kadar almam lazım cıktıyı..bu arada edıus 6 kullanıorum..

veyakarsu

🌱Yeni Üye🌱
edius mpeg 2 formatını destekliyor mu? Destekliyorsa hangi serisi? Mpeg olarak export edebilirmiyim? Desteklemiyorsa hangi montaj programı destekliyor?

pederx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba ben video kasetten cd ye çekilmiş bir görüntüyü ki görüntü avseq01.dat dosyası olarak kaydedilmiş bunu ediusa atamıyorum dosyayı çevirmek için yada ediusa atmak için ne yapabilirim teşekkürler...

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
edius mpeg 2 formatını destekliyor mu? Destekliyorsa hangi serisi? Mpeg olarak export edebilirmiyim? Desteklemiyorsa hangi montaj programı destekliyor?

edius un 4 ten sonraki seri mpg2 yi destekliyor. 3 te destekler ancak procoder yardımcı programını kurman lazım. 4 ve sonrası mpg2 de gayet güzel çalışır. çıkış seçenekleri de (mpg2 de) boldur

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba ben video kasetten cd ye çekilmiş bir görüntüyü ki görüntü avseq01.dat dosyası olarak kaydedilmiş bunu ediusa atamıyorum dosyayı çevirmek için yada ediusa atmak için ne yapabilirim teşekkürler...

nero da dosyayı dışarı çıktı alman lazım

veyakarsu

🌱Yeni Üye🌱
edius un 4 ten sonraki seri mpg2 yi destekliyor. 3 te destekler ancak procoder yardımcı programını kurman lazım. 4 ve sonrası mpg2 de gayet güzel çalışır. çıkış seçenekleri de (mpg2 de) boldur

peki hd (.mts) formatını destekler mi? hangi sürümü destekler?

favci64

🌱Yeni Üye🌱
Selam .edius 5 kullanıyorum.Elimde mxf formatında dosyalar var ama unları edius a atamıyorum.Halbuki edius un özzelliklerinde mxf formatını desteklediği yazıyor.Ne yapmalıyım.şimdiden teşekkürler.

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
conopus procoder yada total video ile convert et.o zaman edius açar. edius 5.5 açıyor ama bazen codec sorunu oluyor. sen convert işlemini uygula

esen0868

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar edius 6 merak sardım fakat export ederken nedense işaretlediğim yerleri değilde tümünü export ediyor yardımcı olursanız sevinirim

aednr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
export menüsüne girdiğinde sol altta EXPORT BETWEEN IN AND OUT var. onu işaretle

mrt.a

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cift kamera yani cift kanal calisirken Multi Cam ozelligini kullanarak iki kanali da ayni anda seyredebiliyoruz fakat goruntu cizgisini alt goruntuye aldıgımız da bunu Master ekranın da goremiyoruz yani goruntu gecisini bunun bir ayari varmi yardimci olursaniz sevinirim