Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Abi...yeni bir sorum var;...

Şimdi abi aşşağıda resimlerle gösterdim..şimdi 1ç resme 2. resimdeyken nasıl dönebilirim ben 1.resme dönmek için 2.resmi çarpı ile kapatıp tekrar başa dönüp o şekilde o alana gidiyorum bunun bir yolu varmı kii ben derslerde var diye hatırlıyorum yanlışsam düzelt lütfen...yardımcı olurmusun abi...

RESİM-1

98583658.jpg

RESİM-2

49581034.jpg

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Abi...yeni bir sorum var;...

Şimdi abi aşşağıda resimlerle gösterdim..şimdi 1ç resme 2. resimdeyken nasıl dönebilirim ben 1.resme dönmek için 2.resmi çarpı ile kapatıp tekrar başa dönüp o şekilde o alana gidiyorum bunun bir yolu varmı kii ben derslerde var diye hatırlıyorum yanlışsam düzelt lütfen...yardımcı olurmusun abi...

RESİM-1

98583658.jpg

RESİM-2

49581034.jpg

eğer var diye hatırlıyorsan dersleri tekrar bir incele çünkü ben cidden ne sorduğunu anlayamadım burda bana nerden nereye döneceksin 2 resim koymuşsun biri projenin başlangıcı diğeri ise projenin içinden bir resim??? bu arada diğer sorduğun soruya cevap yazmıştım halledip halledemediğin konusunda birşey yazmamışsın...

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
abi şimdi edius masaüstünde yer alan kısayoluna tıkladığımız zaman ilk olarak resim 1 geliyorya karşımıza sonra biz burda open proje dediğimizde 2 resim gelmiyormu karşımıza...buraya kadar doğruysa..şimdi ben diyorumki...2.resimden bir kısayol varmı 1 resime geçiş yapmak için...

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
abi şimdi edius masaüstünde yer alan kısayoluna tıkladığımız zaman ilk olarak resim 1 geliyorya karşımıza sonra biz burda open proje dediğimizde 2 resim gelmiyormu karşımıza...buraya kadar doğruysa..şimdi ben diyorumki...2.resimden bir kısayol varmı 1 resime geçiş yapmak için...

böyle bir kısayol yok ama setting menüsünden project setting e tıklarsan sana proje ayarlarının olduğu bir pencere açılacaktır.

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Abi selam..bildiğin gibi edius malesef her formatı kabul emtiyor...ufak videoları sorunsuz resimdekinden farklı bir programla wmv olarak kaydediyorum..ancak elimde film var 1-2 partlı şekilde..bunları o programla convert etmem 4-5 saat sürüyor...bende bu resimde verdiğim alternatif kii sürekli kullandığım proglam ile birde denemk istiyorum belki zaman bakımında kısa sürer...ancak ben burda wmv formatını bulamadım..acaba resimden bakıp hangi seçenekler edius için uyumludur..bana dermisin abi. sana zahmet...

EDİT : Ve abi bu arada ben bu program ile filmi seçip formatı seçip convert dediğim zmaan direk masaüstünü gösteren bir sayfa açıyort bu sürekli böyle en azından bu aralar ve ben işimi halledemiyorum..kızdım buna alternatif bir program indirdim...(xilifsotf video convert) bundada bu farklı bir hata almayua başladım...ama daha düne kadar son verdiğim programla conert yapmaya çalışıyordum en azından ufak dosyaları...acaba sorun hakkında bilgin yoksa bana sizin kullandığınız sağlam bir convert programı varsa benimle paylaşırmısınız...

xilifsoft convert ile aldığım hata ise şu ;

99093597.jpg

aşşağüıdaki resimden ediusa uyanı nereden yani hangisini seçmem gerek...

93962955d.jpg

Son düzenleme:

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Abi selam..bildiğin gibi edius malesef her formatı kabul emtiyor...ufak videoları sorunsuz resimdekinden farklı bir programla wmv olarak kaydediyorum..ancak elimde film var 1-2 partlı şekilde..bunları o programla convert etmem 4-5 saat sürüyor...bende bu resimde verdiğim alternatif kii sürekli kullandığım proglam ile birde denemk istiyorum belki zaman bakımında kısa sürer...ancak ben burda wmv formatını bulamadım..acaba resimden bakıp hangi seçenekler edius için uyumludur..bana dermisin abi. sana zahmet...

EDİT : Ve abi bu arada ben bu program ile filmi seçip formatı seçip convert dediğim zmaan direk masaüstünü gösteren bir sayfa açıyort bu sürekli böyle en azından bu aralar ve ben işimi halledemiyorum..kızdım buna alternatif bir program indirdim...(xilifsotf video convert) bundada bu farklı bir hata almayua başladım...ama daha düne kadar son verdiğim programla conert yapmaya çalışıyordum en azından ufak dosyaları...acaba sorun hakkında bilgin yoksa bana sizin kullandığınız sağlam bir convert programı varsa benimle paylaşırmısınız...

xilifsoft convert ile aldığım hata ise şu ;

99093597.jpg

aşşağüıdaki resimden ediusa uyanı nereden yani hangisini seçmem gerek...

93962955d.jpg

ben convert programlarından total video converter programını kullanıyorum sen 2. resimde mpeg seçeneğindeki dvd npeg kutusuna tıkla ve o formatta convert etmeyi bir dene.
kolay gelsin

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Abii selam yine ben..belki yin ezor değil sorduğum ..buraya yazmadan önce 2.derside tekrar izledim ama ya ben atladım ya değinlmemiş..abi mesela bir filmi ordan burdan kesim baya kesilen yerler oldu...geri kalan kısımları s,ildim attım..şimdi kesiğim kısımları kısayol i,le nasıl bir araya getirebilirim varmı böyle bir kısayol tuşu...varsa yardımcı olurmusun..

saygılar...

ayrıca abi..neye bastıysam ekranım bu şekile döndü..resimn çekmeye çalıştım verdiğim resimde mouse imlecinni üzerindeki simgeyi çekemedim ..mouse u ekrana götürdüğüm zmaan sağı solu turuncu renkte bir simge oluşuyor ve kırmızıyla çizdim neden ekranım değişti..nasıl eski haline döner..

123ow.jpg

Son düzenleme:

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
abii selam yine ben..belki yin ezor değil sorduğum ..buraya yazmadan önce 2.derside tekrar izledim ama ya ben atladım ya değinlmemiş..abi mesela bir filmi ordan burdan kesim baya kesilen yerler oldu...geri kalan kısımları s,ildim attım..şimdi kesiğim kısımları kısayol i,le nasıl bir araya getirebilirim varmı böyle bir kısayol tuşu...varsa yardımcı olurmusun..

Saygılar...

Ayrıca abi..neye bastıysam ekranım bu şekile döndü..resimn çekmeye çalıştım verdiğim resimde mouse imlecinni üzerindeki simgeyi çekemedim ..mouse u ekrana götürdüğüm zmaan sağı solu turuncu renkte bir simge oluşuyor ve kırmızıyla çizdim neden ekranım değişti..nasıl eski haline döner..

[ımg]https://img513.imageshack.us/img513/5215/123ow.jpg[/ımg]

sen tek tuşla tüm parçaları birleştirmek istiyorsun yanii :)))))))))))))) ya öyle bi özelliği olan program bulsam edius felan terki diyar ederim :) kusura bakma böyle bir tuş yok,
2. Soruna gelince trim moduna geçmişsin, çıkmak için kısayol tuşu f6 olması gerek,

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tamam abi anladım demek kendim kestiğim parçaları sırayla yanyana getirip birleştiricem anlaşılan :(..neyse sağlıkolsun onuda yaparız:)..

teşekkür ederim...

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Peki abi..ben bunu daha öncede sormuş ve cevap almışitım vede yapmıştım..ancak şimdi nerde hata yapıyorum bilmiyorum resimde işaretlediğim yerde ben filmde istediğim yerde sesi azaltıp arttırabilyor yada tamamen istediğim yeri kısabiliyordum..ancak şu anda o ayarda filmdeki kısmak istediğim yeri ya siayahlaştırıyor yada beyazlaştırıyor sesi ayarlamıyor ..nerde hatam sizce abi..

123xq.jpg

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
peki abi..ben bunu daha öncede sormuş ve cevap almışitım vede yapmıştım..ancak şimdi nerde hata yapıyorum bilmiyorum resimde işaretlediğim yerde ben filmde istediğim yerde sesi azaltıp arttırabilyor yada tamamen istediğim yeri kısabiliyordum..ancak şu anda o ayarda filmdeki kısmak istediğim yeri ya siayahlaştırıyor yada beyazlaştırıyor sesi ayarlamıyor ..nerde hatam sizce abi..

[ımg]https://img203.imageshack.us/img203/3988/123xq.jpg[/ımg]

1 va yazan yerin solundaki okuda tıklayıp yönünü aşşağı getirebiliyormusun peki

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hımmm akşam eve gidince deniyeym o zman abi...peki o ok aşşağı inerse olucakmı dersin?

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Abi..ben o sorduğum ara kapatma olayı ile ilgili olarak bizim şirketten birine sordum ve bu sonuca ulaştım...dediğin gibi tek tuş ile kesikleri bir araya getiremiyorz ancak...iki kesilmiş film arasına tımeline alanına gelerek DELETE GAP dediğimiz zaman birleştirme yapıyor ve bunu tüm birleştirmek istediğimiz alanlar için uyguluyoruz...belki biliyorsundur bunu..ama belkide bilmiyorsun yazmak istedim abi....Bu arada ben kesme biçme işlemini yapıyorum...sizin sansür derslerinizi sabırsızlıkla beklemekteyim...

saygılar...

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
abi..ben o sorduğum ara kapatma olayı ile ilgili olarak bizim şirketten birine sordum ve bu sonuca ulaştım...dediğin gibi tek tuş ile kesikleri bir araya getiremiyorz ancak...iki kesilmiş film arasına tımeline alanına gelerek delete gap dediğimiz zaman birleştirme yapıyor ve bunu tüm birleştirmek istediğimiz alanlar için uyguluyoruz...belki biliyorsundur bunu..ama belkide bilmiyorsun yazmak istedim abi....bu arada ben kesme biçme işlemini yapıyorum...sizin sansür derslerinizi sabırsızlıkla beklemekteyim...

Saygılar...

evet delete gap olayını biliyordum ama senin sorduğun soru tek tuş olduğundan bunu söyleme gereği hissetmedim

demircan256

🏅Acemi Tasarımcı🏅
abi ara ara açtığımda karşılaşıyorum bu nedir ne yapıyor bu anda...

11527923.jpg

kaanozsayiner

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba benim şöyle bir sorunum var (daha önce Ulead uzun süre kullandım. 50 p olması başta olmak üzere profesyonel program kullanmak üzere Edius'a geçtim) Edius 6 kullanıyorum. Videolar arası geçiş efecti olarak fade kullanıyorum ama ilk bi kaç clip arasına bunu koyduktan sonra diğerlerine koyamıyorum. Video'nun altındaki bölüme koyuyor o zamanda cross fade olmuyor. Cliplerden birinin sonuna yada başına ekliyor. Black Out oluyor sonra diğer video açılıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Çizmek gerekirse

İlk bir kaç clip
----------ıı--------
----------ıı--------
----------ıı--------
1. clip.........2. clip

Sonrasında

---------- -----------
---------- -----------
---------- ıı-----------
1. clip..........2. clip

Sonrasında olduğu gibi efect verincede iki clip arasında geçiş sağlamıyor clip kendi içinde black out olup sonra diğer clibe geçeiyor.

Bu sorunun 1 haftadır üstesinden gelemedim yardımcı olursanız çok sevinrim.