Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator soru ve sorunlarınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
window - stroke açın. Dashed line seçili olsun. Dash çizgi uzunluğu gap aradaki boşluk için verilmesi gereken değerlerdir.

naxemtly

🌱Yeni Üye🌱
selam Ben Illustratore yeni başladım resimleri iç içe geçirmek istiyorum kılınçın içinde türk bayrağı olsun istiyorum
Yaptığım Adımlar: kılıc resminin etrafını cizdikden sonra içini boşalttım resimleri üst üste getirdim sonra Object + Arrange +Send To Back Yaptim daha sonra Object Clipping mask + Make yaptım istediğim olmadı ve resimdeki hatayı verdi fikri olan varmı nerde yanlış yapiyorum ben veya nasıl doğrusunu yapabilirim şimdiden teşekkür ederim üstadlar.

purple

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
selam Ben Illustratore yeni başladım resimleri iç içe geçirmek istiyorum kılınçın içinde türk bayrağı olsun istiyorum
Yaptığım Adımlar: kılıc resminin etrafını cizdikden sonra içini boşalttım resimleri üst üste getirdim sonra Object + Arrange +Send To Back Yaptim daha sonra Object Clipping mask + Make yaptım istediğim olmadı ve resimdeki hatayı verdi fikri olan varmı nerde yanlış yapiyorum ben veya nasıl doğrusunu yapabilirim şimdiden teşekkür ederim üstadlar.

kılıc üstte resim altta kalmalı o şekildemi yaptın?

Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Gerçi benim yönlendirdiğim konuda kılıç ay içiçe geçecek... yalnız kılıçta bayrak yeterince bayrak gibi duracak mı, şüpheliyim kılıç çizimi üstteyken ve iki obje de seçiliyken clipping mask demelisiniz.

naxemtly

🌱Yeni Üye🌱
ben cok yeniyim daha yeni başladım o kadar karışık yapacak bilgiye sahip değilim
güzel olup olmamasıda önemli değil sadece nasıl yapıldıqını öğrenmek istiyorum
iki resmi aynı anda nasıl şeçerim eğer zahmet olmassa işlemleri adım adım öğretirmisiniz

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
58756815ym4.jpg

Önce resmimizi ve maskelemek istediğimiz şekli belirliyoruz.

62846234ti3.jpg

Eğer şeklimiz üstte değilse selection tool ile üzerine ters tıklayıp arrange - bring to front diyebiliriz. Bu onu en üste taşıyacaktır.

43647625zr3.jpg

Daha sonra shift tuşu ve selection tool yardımıyla hem şekli hem fotorafı seçili hale getiriyoruz.

69413897fg7.jpg

... ve ters tıklayıp make clipping mask diyoruz....

Son düzenleme:

naxemtly

🌱Yeni Üye🌱
Efoja saol
Daha sonra shift tuşu ve selection tool yardımıyla hem şekli hem fotorafı seçili hale getiriyoruz.
yapmadıqım şey buymuş :)

racoon_tr

🌟Usta Tasarımcı🌟
illustratorde iki ucu açık misal iki c harfi gibi ama aralarında biraz mesafe var aradaki boşluğu nasıl yok edip sadece dış hatlarını kullanarak yeni bir c elde ederiz?

fielmann

🌱Yeni Üye🌱
Ben Corelde bir tabela calismasi yaptim ( yaptim dedigime bakmayin cok ama cok acemiyim bu islerde ) Yaptigim calismayi Tabelaciya götürüp baskisini yapmasini istedim. Kendisinde Corel olmadigi icin (AI var) bunu illustratora cevirmemi istedi. Bunun üzerine Corelden hem .ai hemde .eps uzantili export yaptim. Her ikisinide actigimda coreldeki gibi olmuyor. Ya gölgeler yok oluyor, ya da background rengi kayboluyor. Bu konu hakkinda yardim edebilirmisiniz ? Ayrica Coreldeki calismami PDF olarak kaydetmem mümkün mü ? Sayet mümkünse bu da benim icin yeterli.

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Corelden ai uzantılı değil de PSD usantılı export edersen ai si olan tabelacı o dosyayı da açabilir

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Corel'deki çalişmanizi, File > Publish to PDF komutu ile PDF dökümanina çevirebilirsiniz..

18252255rt7.jpg

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
illustratorde iki ucu açık misal iki c harfi gibi ama aralarında biraz mesafe var aradaki boşluğu nasıl yok edip sadece dış hatlarını kullanarak yeni bir c elde ederiz?

Ben bu soruyu net olarak anlayamadım...

Ben Corelde bir tabela calismasi yaptim ( yaptim dedigime bakmayin cok ama cok acemiyim bu islerde ) Yaptigim calismayi Tabelaciya götürüp baskisini yapmasini istedim. Kendisinde Corel olmadigi icin (AI var) bunu illustratora cevirmemi istedi. Bunun üzerine Corelden hem .ai hemde .eps uzantili export yaptim. Her ikisinide actigimda coreldeki gibi olmuyor. Ya gölgeler yok oluyor, ya da background rengi kayboluyor. Bu konu hakkinda yardim edebilirmisiniz ? Ayrica Coreldeki calismami PDF olarak kaydetmem mümkün mü ? Sayet mümkünse bu da benim icin yeterli.

Bu sorunuz Corell kullanmasını bilenler için geçerli bence ilgili topikte sorun daha iyi cevaplar gelir...

fielmann

🌱Yeni Üye🌱
Corel'deki çalişmanizi, File > Publish to PDF komutu ile PDF dökümanina çevirebilirsiniz..

18252255rt7.jpg

Cok tesekkür ederim beni büyük bir dertten kurtardin. Cözüm gözümüzün önündeymis de haberimiz yokmus :D

Ilgilenen diger arkadaslarada tesekkürler.

ETUDIANT

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilstratordeki degradeli geçişler freehande gelince kayboluyor
bunun için her çalışma için yeniden degrade yaratmaya çalışıyorum bunun bir kolayı varmıdır arkadaşlar fhde teşekkürler

cikolatacadii

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb

benim çözemediğim bişi var şekilde görülen siyah yuvarlakla zeminin içinde iken beyaz oluyor maske falan uyugulanıyor sanırım. ama çözemedim bilen arakdaş varmı acaba...

flowerboxbeautyis0.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...