Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elveda543

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sürüm cs3'e kadar yapacağınız şey swatches panelinden renk sürükleyip gradient paneline bu rengi bırakmaktır. Ya da swatches panelinin kulakçığından new graident swatches deyip istediğiniz türde bir degradeyi swatchese atayabilirsiniz.

kardeşim başka bir yerden öğrendim saol. şimdilik denemedeyim hala, şu programı öğreneyim, çıkartacağım ilçede dergiyi kafaya koydum.saol ilginize

elveda543

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilmemek ayıp değil, acemiyim. bir türlü yazdıklarımı kalın yapamıyorum, acaba yazı sitiline göremi kalınlık oluyor, yoksa resimde gösterdiğim yerden mi yapılıyor (ordan pek belirgin olmuyor) yada başka bir ikonmu var?
soru2sd9.png

mim

🌱Yeni Üye🌱
ındesıgn da lınk ve button nasıl yapılıyor yardımcı olabılırsenız sevınırım

mteforum

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

- Yazıyı ve şekli yazı alanına ve şekil alanına göre aşağıdan-yukarıdan, sağdan-soldan ortalama nasıl oluyor?

Teşekkürler...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ındesıgn da lınk ve button nasıl yapılıyor yardımcı olabılırsenız sevınırım

link ve buton nasıl yapılır? Link yapılır ilgili sorunuz tama anlayamadım... buton çizmek mı isitoyorsunuz tama olarak ne yapmak istiyorsunuz anlamadım....

Buton çizimi Corel, Freehand, Photoshop, İllustrator programlar kullanarak çizebilirsiniz..... İndesign programmı aslında daha çok kitab, dergi, katalog, bröşür mizanpaj, dizgi için kullanılır

Merhaba,

- Yazıyı ve şekli yazı alanına ve şekil alanına göre aşağıdan-yukarıdan, sağdan-soldan ortalama nasıl oluyor?

Teşekkürler...

daha net sorunuzu açıklarmısınız... tama olarak ne yapmak istiyorsunuz

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
indesign'da button yapmak için bir tool var görmüşsünüzdür. O tool ile şeklinizi çizin, daha sonra ortasına çift tıklayın.Çıkan ekranda ayarlarınızı yapabilirsiniz.

meyilci

🌱Yeni Üye🌱
ID CS4 Türkçe eğitimini nerden indirebiliriz?Teşekkürler...

Aykut

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
lectronic.deviantart.com
worksp4.jpg

Merhabalar,

Asıl çalışacağım alan siyahla gösterdiğim alan ancak arkadaki beyaz kısımı onun boyutlarına çekemiyorum. Nasıl olacak bir fikri olan var mı acaba? Yoksa her sayfa açtığımızda bu şekilde mi açılıyor yani sorun yok mu? :)

Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
worksp4.jpg

Merhabalar,

Asıl çalışacağım alan siyahla gösterdiğim alan ancak arkadaki beyaz kısımı onun boyutlarına çekemiyorum. Nasıl olacak bir fikri olan var mı acaba? Yoksa her sayfa açtığımızda bu şekilde mi açılıyor yani sorun yok mu? :)

View-screen mode'dan istediğiniz görüntüyüü seçebilirsiniz.

Aykut

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
lectronic.deviantart.com
efoja,

Yani tam olarak bahsettiğim o değildi aslında. O beyaz alanı temelli çalıştığın alan boyutuna getirme şansımız yok mu? :)

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
efoja,

Yani tam olarak bahsettiğim o değildi aslında. O beyaz alanı temelli çalıştığın alan boyutuna getirme şansımız yok mu? :)

hayir yok... ama '' W '' tuşu bastığınız zaman baskıda gidecek görüntu görebilirsiniz

qisem

🌱Yeni Üye🌱
İndesignde yaptığım işleri baskıya yollarken pdf yapıyorum fakat verdiğim effects lerden dolayı ve illsutratorden kopyaladığım çizimler pdfte çizgi çizgi çıkıyor.Bu neden olabilir acaba.Her seferinde photoshopta açıp o şekilde pdf yapmam gerekiyor.O zaman düzeliyor. :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...