Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OnurAltınkaynak

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
yazarnino.blogcu.com
efoya, teşekkürler. Ancak zor olan kısım burdan sonra,yani ben yapamıyorum : )

Dediğin gibi amblemi alıp, diğer resmin üzerine koydum. İstediğim yere de getirdim.

4513103splashrekabetin1tm6.jpg

Gördüğün gibi resmin arkaplanı kırmızı , benimkisi ise mavimsi bir ton.

1- Zemine amblemi nasıl kaydedebilirim ?
2-Yönünü nasıl değiştirebilirim ?

Tekrar zamanını ayırdığın için teşekkür ederim .

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
"Diğer resimin üzerinde koydum" . Bu işlemden sonra altında bir layer varsa layerin rengini istediğiniz renge dönüştürebilirsiniz. Yönünü nasıl değiştirebilirim sorusuna. Eğer Transform etmeyi diyorsanız üst taraftaki sembolun olduğu layer i seçerek ctrl + t tuşuna basarak mouse nızın sağ tuşuna tıklayarak oradaki seçenekleri deneyerek istediğiniz yöne çevirebilirsiniz...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
photoshop toolların içinde nokta nokta yuvarlak şekilli seçim aracı vardır.olması gereken pencerede kare olabilir ona biraz uzun tıklayın ya da m ye basın çıkmazsa shit+m yapın. sonra logonuzun etrafına kırmızı dışta kalacak şeklide sınır çizin. Noktalarla logonuzun etrafı çevrilecek. ters tıklayın select inverse diyin ve deleteye basın. kırmızı yer gitmiş olmalı. ctr-t ye basın isterseniz kenarlardan çevirebilirsiniz. daha sonra iki şekilde kaydedin hiç birşey yapmada direkt kaydet-psd formatı ile yapın. daha sonra alttaki layera ters tıklayın flatten image yapın. ve farklı kaydet yapın jpeg seçin. alttaki formatlardan.

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Filter gallery aktif olmuyor bi türlü. NAsıl düzelir???

meveöz

🌱Yeni Üye🌱
cs4 için serial number olan arkadslardan bekliyorum yardımcı olan arkadslara şimdiden cok teşekkür ederim

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir firma var baya bir ünlü..Adobe.com sana yardımcı olur..

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
BENIM ÇOK ACİL bı sorum olacak degerli arkadaşlar.. yarın fınal e yetiştirmem gerekiyor. sayfa duzenını corel de yapacagım. fakat photoshop ta yaptıgım çalışmayı corel e arkaplanısız nasıl atılıyor. lutfen bılen varsa cok acil..
corel e attıgımda arkaya dıkdortgen sayfayla beraber getiriyor.

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"Png" olarak kaydedin çalışmanızı.

malesef olmuyor.... save as- dan png kaydettim ve import ile açtım aynı sekılde arkaplan ıle beraber gelıyor. yapmam gereken başka bişey yada işaretlemem gereken biryermı var acaba...

birde png kaydederken - interlince- dıye bı pencere de (none) ve (interlaced) seceneklerı cıkıyor hangısını işaretlemem gerekiyor acaba...

Son düzenleme:

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkaplanı silip transparan şekilde psd kaydedip corele import edebilirsin.
yalnız layerlere efekt vermişsen arka planı sildikten sonra "MArge Visible" yapıp tek layer haline getirip corele import edebilirsin sorunsuz bir şekilde, bir hatırlatma daha görünmeyen alan dışına taşmış öğeler olabilir diye kaydetmeden önce sayfayı croplarsan işini sağlama bağlamış olursun.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
enstantene çok doğru anlatmış... yine de sorun yaşarsanız çalışmanızı yükleyin... yardımcı olmaya çalışırız. Bu arada bir pdf deneyin olur mu?

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
enstantene çok doğru anlatmış... yine de sorun yaşarsanız çalışmanızı yükleyin... yardımcı olmaya çalışırız. Bu arada bir pdf deneyin olur mu?

enstantane53 ve efoja
cok tesekkur ederım ılgınız ıcın... su anda denıyrorum.. insallah olur..

arkaplanı silip transparan şekilde psd kaydedip corele import edebilirsin.
yalnız layerlere efekt vermişsen arka planı sildikten sonra "MArge Visible" yapıp tek layer haline getirip corele import edebilirsin sorunsuz bir şekilde, bir hatırlatma daha görünmeyen alan dışına taşmış öğeler olabilir diye kaydetmeden önce sayfayı croplarsan işini sağlama bağlamış olursun.

sizin dediginiz gıbı yaptım fakat yıne olmuyor. burayada ekleyemedım calısmamı.. bılgısayarımdan nasıl eklıcem anlamadım. ilginize teşekkur ederım tekrardan.. :(

arkadaşlar sorun çözüldü dediğiniz gibi arka plan trans paran olunca oldu şükür..
çok teşekkür ediyorum tekraradan...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
BENIM ÇOK ACİL bı sorum olacak degerli arkadaşlar.. yarın fınal e yetiştirmem gerekiyor. sayfa duzenını corel de yapacagım. fakat photoshop ta yaptıgım çalışmayı corel e arkaplanısız nasıl atılıyor. lutfen bılen varsa cok acil..
corel e attıgımda arkaya dıkdortgen sayfayla beraber getiriyor.

Path yapmanı öneriyorum. Adımları uygularsan sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Corelde sayfana da import ederek alabilirsin.

picture1pu3.png

picture2sn0.png

picture3sx5.png

picture4cs8.png

picture5bf1.png

picture6kw3.png

picture7vx7.png

greeman

🌱Yeni Üye🌱
Gaussian problemi

selamlar Photoshopta bir objeye gölge vereceğim. Bunun için bir çember çizip içini doldurduktan sonra gaussian blur ile gölge verdim.

Fakat gölgede tam bir sıklık olmuyor. Aralarda izler oluyor. Bu da dijital baskıda kesik kesik
çıkıyor. Alttaki resimden daha iyi görebilirsiniz. Corelde f11 ile stepsten ayarladığımız sıklığı
photoshopta nasıl halledebiliriz?

Son düzenleme:

vandykebrown

🌱Yeni Üye🌱
photoshopta cross processing efekti uygulamayı öğrenmek istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çizdigin ovala göre az blur veriyosundur ovali küçült

_EGE_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Paletimde Beyaz renk Yok..(

ilk defa karşılaştığım bi sorun ekran görüntüsünü aldım ama ekleyemedim beyaz yerine sarımsı bi renk var ve benimde beyaza çok ihtiyacım var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...