Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Bahsettiğiniz alandaki renk değerlerini C:0 M:0 Y:0 K:0 olarak değiştirdiğinizde beyazı elde edeceksiniz.
Beyaz adındaki renk değiştirilmiş de olabilir.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
selamlar Photoshopta bir objeye gölge vereceğim. Bunun için bir çember çizip içini doldurduktan sonra gaussian blur ile gölge verdim.

Fakat gölgede tam bir sıklık olmuyor. Aralarda izler oluyor. Bu da dijital baskıda kesik kesik
çıkıyor. Alttaki resimden daha iyi görebilirsiniz. Corelde f11 ile stepsten ayarladığımız sıklığı
photoshopta nasıl halledebiliriz?

Sorunuzu yeni fark ettim. Bazen efektler ve yazılar sorun olabiliyor. Digital bile olsa çalışmanızı yüksek çözünürlükte yapın. O da olmazsa gölgeleri kendiniz çizin.

greeman

🌱Yeni Üye🌱
cevap için teşekkürler efoja zaten 300 pixel/inch çalışıyorum. Sanırım boşlukları blur toolla doldurmam gerekecek...

KoOzz

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar cok acil yardıma ihtiyacım var eminim yardımcı olabilirsiniz bana mesela kendi resmim var benim birde askeri üniforma var kendi resmimin kafa kısmını o üniformaya eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim resimli olarak anlatabilecek varsa cok sevinirim . yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin herkese ..

KoOzz

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle yardımın tesekkürler arkadasım ben bi arastırma yaptım ama tam olarak istediğimi bulamadım resimli olarak bahsettigim şekilde bi montaj bulmam gerekiyor .. varsa yardım edebilecek arkadaslar lütfen yardımcı olun bana

_EGE_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Resmi Yükledim Lütfen yardım..!

https://www.grafikerler.net/uyelere-ozel-forum-kullanim-kilavuzu-t4724.html#post36108 resminizi yükler misiniz? beyaz rengin kodu " #ffffff "dir. Ekranda renk paletinde " # " işareti zaten var; kutucuğa kodu girebilirsiniz. Ancak ekran görüntüsünü lütfen yükleyin.

graphic1rx7.jpg

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
HSB veya LAB seçili olsun. O zaman görüntünüz değişecek... paletteki renkler paleti hangi renkten (arka veya ön renk kutusu) seçtiğinize de bakıyor bu görüntüyü belirlerken.

cyta77

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Zeytinyağı firmasına bi katalog çalışması yapıyordum yazı çeşidi olarak hangi fontu kullanmalıyım? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Arkadaşlar Zeytinyağı firmasına bi katalog çalışması yapıyordum yazı çeşidi olarak hangi fontu kullanmalıyım? Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Bu sorunun yeri burada değil logo kısmında topik açmalısınız... Önce logonuzu yapın sonra logo topiğine yükleyin orada yorum alır yol bulursunuz. Ama herşeyden önce burayı okuyun. https://www.grafikerler.net/uyelere-ozel-forum-kullanim-kilavuzu-t4724.html#post35595

plastikcerrahi

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle böyle yararlı bir site açtığınız için sizlere teşekkür ederim. Ben bir plastik cerrahıyım,burun,kulak gibi vucudun görünür yerlerine estetik ameliyat ve aynı zamanda travmatik durumların düzeltilmesi için meslektaşlarımla birlikte çaba gösteriyoruz. Hastalara operasyondan önce nasıl olacaklarını gösteriyoruz fakat uzuv transferlerinde photoshop ile ilk denemelerimizde renk farklılıkları ortaya çıkıyor. Yani bir parmak naklinde o parmak farklı insanlara ait olacağından ten uyumsuzlukları ortaya çıkıyor. bu konuda ten uyumsuzluklarını gidermek için hangi yolu izlememiz gerekiyor.
Teşekkür ederiz

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanırım iki farklı nesneyi birleştirince renklerde bozukluklar oluyor bunun için image Adjusment macth color ile renkleri uyumlu hale getire bilirsiniz eger bu yetersiz gelir ise
Layer>new Adjustment layer Gradient map ile istediginiz gibi renklendire bilirsiniz

sol_ak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ps de yapılan bir siteyi save for web olarak kayıt ediyorum. ancak renklerinde bozulmalar oluyor. bunu nasıl çözebilirim ?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ps de yapılan bir siteyi save for web olarak kayıt ediyorum. ancak renklerinde bozulmalar oluyor. bunu nasıl çözebilirim ?
File-save for web seçeneği;

Quality:80 değerini kullanırsanız görüntüde bozulma olmaz ve boyut küçülür...Boyutları küçük görseller için ".gif", büyük görseleri için ".Jpeg" kullanmanızı öneririm.

Resim ve fotoğraflarınızı webde kullanmak için optimize etmek gerekir, yani olabilecek en küçük dosya boyutuna getirmek... Bunun için en pratik kullanılabilecek yol, "Save for web" seçeneğini kullanmaktır...Çizgisel resimlerde ve ekran resimlerinde ise en iyi sonucu gif'le alırsınız... Jpeg olarak kaydederseniz pixel görüntüde sıkıştırma fazla olacagından doğal olarak görüntüde bozulmalar olacaktır...Jpeg kaydedecekseniz bile "Quality":50 hem dosya boyutu için uygun hem sıkıştıma için bozulmayı en aza indirgeme için sabit bir miktar olacaktır.(64 Color' da da en az kayıpsız görüntü kayıt sağlanabilir)

Ben 4-UP ı (Original-Optimized-2 up-4 up yazan -sol üstte) kullanıyorum....Böylece değişik boyutlardaki
dosyaların 4 değişik boyuttaki görüntü kalitesini daha iyi anlayabileceksiniz.Aşağıdaki görüntü gibi...

En üstteki ilk görüntü orjinalidir...Burdan da ayarlamaları görebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Son düzenleme:

sol_ak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şimdi gif lemi jpeg lemi kayıt edersem kayıp 0 olur ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...