Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Siz neresinde takıldığınızı ederseniz daha hızlı yardımcı olabiliriz...

cotanaknak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gökhan TEKİN;8213' Alıntı:
screen.jpg

tıklayın ve bu programı indirin. programın adı Easy Mosaic V1.2

Burdan..................

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Eski sürümü yüklemişsiniz. Program yenilendi. Aynı linkten tekrar programı dowloand ederek deneyin. Teşekkürler sayenizde programın linkini yeniledim gözümden kaçmış benimde. Bu saate hiç bir ayarını değiştirmeden çalışıyormu diye kontrol ettim. Çalışıyor.

Aşşağıdaki görsel örnektir (Avatarımdaki fotoğrafımı program yardımı ile aşşağıdaki gibi yaptım) ;

cotanaknak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tşkler yenisini yükledim ama ben hala birşey yapamıyorum :sweating:

ve programı kapatıp yeniden açmak isteyince tekrar tekrar yüklemem gerekiyor neden ?

Arkadaşım yapabildim tşkler herşey için. Yardım bölümünden keşfettim. Ama kapatıp açmak isteyince tekrar yüklemek zorunda kalıyorum..Sanırım bu programı böyle kullanıcam.

cyta77

🏅Acemi Tasarımcı🏅
objeleri otomatik nasıl boyutlandırabilirim tek bir sayfa üzerinde bir çok ürün ayrı ayrı layerlarda fakat bu ürünlerin boy ve enlerini eşit yapmak istiyorum nasıl yapabilirim

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
ctrl+R ile cetveli açın oradan istediğiniz ölçüyü belirleyebilirsiniz. cetvelin üzerine gelip mouse ile tıklayın hem yandan hem üsstten ölçü sınırı yapabilirsiniz. bu çizgilerden kurtulak için yerlerine geri taşıyın ya da ctr+R ye yeniden basın :) Ctrl+t ile de layerlardaki resimlerin ölçüsünü değiştirebilirsiniz ancak bunu daima köşeden tutarak yapın.

cyta77

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yani coreldeki gibi numerik sayı vererek ölçülendirme yapamiyormuyuz?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Hayır çok üzgünüm... İsterseniz şöyle olabilir... fotoğraflarınız hangi ölçüde olsun istiyorsunuz? mesala 500*500 mm... bu özellikte dökuman açın yeni... sonra fotoğrafları bu dökumana taşıyın ve ctrl+t ile yine boyutlandırın köşeden tutarak... Daha sonra gerçek çalışmanızı açın ve bu yeni boyut kazanmış fotoğrafları oraya taşıyın... zaten layer layer olacağından sorun çıkmaz...Zaten fotoğraf ölçülendirme vektorel ölçülendirmeye benzemez. Orantısız bir küçültme ya da büyütme bozar fotoğrafı. Bu risk ortadan kalkıyor böylece...

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
"efoja" ilave olarak, şunu belirtebilirim.
resimlerin ilk hallerini açıp actions özelliğini kullanarak bir komut hazırlarsınız, ve tüm resim dosyalarına bunu uygulayabilirsiniz. Ama bu bahsettiğim işlem layer halindeyken olmaz, jpg dosyaları için geçerli... Aslına bakarsanız profesyonelce bir tasarım için, önce fotoğraflar ebatlandırılır resim dosyası üzerinde, sonra tasarım sayfasına aktarılır... Başta bu şekilde başlasaydınız çalışmaya işiniz daha kolay olurdu.

cyta77

🏅Acemi Tasarımcı🏅
üyelik formu hazırlıyordum normal ölçüleri varmı üyelik formlarının?

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar şimdi bu resimde sol tarafda gördüyünüz align özelliyi yanılmıyorsam.Ben ama onu nedense kullanamıyorum.Layerden seçsem bile yine kullanamıyorum.Aktiv oluyorlar ama hiç bir işe yaramıyorlar yada ben kullanamıyorum.Bi göz atsanız.Bu özelliği kullanan arkadaşlar yardımçı olsalar.Önceden teşekkür ediyorum.

resmin üzerine tıklayarak büyüte bilirsiniz.

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar şimdi bu resimde sol tarafda gördüyünüz align özelliyi yanılmıyorsam.Ben ama onu nedense kullanamıyorum.Layerden seçsem bile yine kullanamıyorum.Aktiv oluyorlar ama hiç bir işe yaramıyorlar yada ben kullanamıyorum.Bi göz atsanız.Bu özelliği kullanan arkadaşlar yardımçı olsalar.Önceden teşekkür ediyorum.

resmin üzerine tıklayarak büyüte bilirsiniz.

Yandaki align ikonlarinin aktif olabilmesi icin en az 3 layer tutmalisiniz

ccckezman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
iyi gunler benim sorum bir kabartma yapmak istiyorum su sekilde anlatayım zeminle beraber kabartma yapmak istiyorum yani yol resminde yazı sanki yoldan cıkıyormus gibi umarım anlatabilmisimdir

thesl

🌱Yeni Üye🌱
Bu görselleştirme photoshop ta mı yapılmış?

Slm arkadaşlar
ben 1şey sormak istyrm.
aşağdaki görselleştirme photosop ta mı yapılmış yoksa 3ds max benzeri 1 program mı kullanılmış? (alttan 2.resimden bahsediyorum. c kesitinin üstündeki.)
bilen varsa yanıtlarsa sevinirim...
84035_pafta2.jpg

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
iyi gunler benim sorum bir kabartma yapmak istiyorum su sekilde anlatayım zeminle beraber kabartma yapmak istiyorum yani yol resminde yazı sanki yoldan cıkıyormus gibi umarım anlatabilmisimdir

Eğer resim koyarsanız sorunuzu daha iyi anlayabiliriz.
Kolay gelsin.

tşkl....Bir şey daha bu gün gündüz film aldığım yerderde bir şey daha öğrenmiştim oldu 2 ... :))

süpersin saat 23:33 bu gün öğrenmiş olduğum 2. güzel olay....

Burayı sanırım msn ile karıştırdınız...Ben sizi doğru yola yönlendireyim...hemen...

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84
+Flood yapmak yasak
----
Sayın thesl yüklemiş oldugunuz görsel 3d max de yapılmış gibi duruyor...farklı programlarda kullanmış olabilir.(3d çizim programları...)

thesl

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür

Eğer resim koyarsanız sorunuzu daha iyi anlayabiliriz.
Kolay gelsin.

Burayı sanırım msn ile karıştırdınız...Ben sizi doğru yola yönlendireyim...hemen...

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84
+Flood yapmak yasak
----
Sayın thesl yüklemiş oldugunuz görsel 3d max de yapılmış gibi duruyor...farklı programlarda kullanmış olabilir.(3d çizim programları...)

cevap için teşkkürler blueden
kolay gelsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...