Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL Simge Yarışması

falqon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
birinde orkun tamgalarından "R" ( ^ı^ ) harfini kullandım
dedim ya az üstte

benim ki şöyle bişi
çift başlı selçuklu kartalı gibi doğu-batı merkez ülke türkiye ve.. (gerisini sen kafanda dikey olarak aynı hizaya koy ortala ve birleştir ı'ları vede eşittir işaretini)

^ı^
=
ı

Son düzenleme:

falqon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi şöyle düsün diyelim ki burdaki tasarımlardan birisi birinci oldu ve ben burdaki tasarımların çizimlerini patent enstutusunden kayıt ettirdim o zaman malesef yarısma bırıncısı ben olurum burda yayınlamak sakıncalı tabıki tasarımızınız yaptıktan sonra gıdıp kayıt ettırdıysenız kendı adınıza o zaman hıc bısey olmaz ama sanmıyorum burdakı herkes aklına gelenı gonderdıgı ıcın ınsanlara guvenmemek lazım...

yarışma 1.'si olamazsın

ama

mahkemelik olursun
ve
buradaki yayın tarih-saat delil olur

ben birde her çizimimi hot******* gönderiririm
bu yüzdende sen yarışmadan önce vede benden daha eski tarih-saat gösteremeyeceğin için sen kaybedersin

ayrıca

patent hakkı, copyright vs.. ben ne alcam ki
kazananınkini TCMB alır ve ona ait olur

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Abartmayın arkadaşlar...daha önceden yayınlanmamış olması gerek diyor. Yani yarışmaya katılma son gün tarihinden önce :D fazla paranoyaksiniz :) ayrıca daha önce hiç patent başvurusunda bulunmamışsinz belli :D neyse özetle birşey olmaz korkmayın bu konu da ehli konuşuyo burada korkmayın :)

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yarışmaya katılma tarihiniz en büyük delildir hiç merak etmeyin :) ayrıca patent öyle pat diye alınan birşey değil :) diyelim ki aldı davayı ilk celsede kazanırsın :) ayrıca patent bedeli o sahtekara ait olur ve yine ayrıca karşı dava olan tazminat davasından da emin olun en az 20bin tl daha kazanırsınz :D
canım insanın bu kadar da avukat hakim savcı dostu akrabası olmaz ki ama :D neyse hadi . . . Madem korkuyorsunuz siz bilirsiniz :) ama birinci bu siteden hiç merak etmeyin :D

falqon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
neyini bilcen
sonuçta
iş oraya dayanırsa
mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi kim ispatlarsa onundur hehe

senin patent dediğini türkiye düne kadar bilmezdi
türkçe bile değil

kafandaki tasarladığın fikirler dahi girer bu işe

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hatta "keşke akıllı geçinen bi saftirik çıksada tasarımi mi çalsa" diye dua etseniz yeridir :D ödül 25 ken 50 olur bi anda :D ah nerde bizde o şans :p

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimde ben bir video kayıt edim ve tarihini 1 yıl oncesıne ayarlım sızın tasarımlardan bırısnı yapım teknolojıde boyle cok sey var o yuzden en guzel tasarımlarınızı gostermemenız daha hayırlı olur bence...

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merak etmeyin arkadaşlar birşey olmaz. . . Ben her türlü yardımda bulunabilirim bu konuda . . Patent işiyle 2007 yılından beri uğraşıyorum.devlet iyi destek veriyo ha :D tavsiye ederim yani :D neyse hukukçu dostum akrabam çoktur her türlü davayı alırız korkmayın. . . Neyse ya size kalmış ama korkuyor olmanız normal tabi. . .
Saygılar . . . Başarılar arkadaşlar

HSNBLR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.venoo.net
Böyle saçmalık mı olur =) Videoyu çekersin bilgisayarının tarihini değiştirirsinde videonun oluşturulma tarihini nasıl değiştireceksin? Kesinlikle senin bilgisayarın delil olamaz. Ama burası delil olur, çünkü herşey veritabanına kaydediliyor.

falqon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başka yarışmalar farklı belki AMA bu yarışmada ben ödülden ziyade memleketimi temsil edecek simgenin ülkeme layık olmasını isterim

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
şimde ben bir video kayıt edim ve tarihini 1 yıl oncesıne ayarlım sızın tasarımlardan bırısnı yapım teknolojıde boyle cok sey var o yuzden en guzel tasarımlarınızı gostermemenız daha hayırlı olur bence...
internet tarihini değiştiremezsiniz merak etmeyin. . .ayrıca patent davaları konusunda kesinlikle kapalı devre kişisel dokümanlar kabul edilmez. uzman heyet tarafından tarihi değiştirildiği farkedilmese bile ki bu nerdeyse imkansızdır,hukuki olarak birşey ifade etmez dediğim gibi. . . .internet hariç tabi Kapalı devre değil sonuçta çünkü. . . Neyse . . .

Saygılar

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
internet tarihini değiştiremezsiniz merak etmeyin. . .ayrıca patent davaları konusunda kesinlikle kapalı devre kişisel dokümanlar kabul edilmez. uzman heyet tarafından tarihi değiştirildiği farkedilmese bile ki bu nerdeyse imkansızdır,hukuki olarak birşey ifade etmez dediğim gibi. . . .internet hariç tabi Kapalı devre değil sonuçta çünkü. . . Neyse . . .

Saygılar
anladık anladık sen tasarımlarını gosterdın dıye bısey olmaz zannedıyosun bence bır kontrol et tasarımların baskasının adına gecmıs olabılır :D:D:D:D

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şimdi şöyle düsün diyelim ki burdaki tasarımlardan birisi birinci oldu ve ben burdaki tasarımların çizimlerini patent enstutusunden kayıt ettirdim o zaman malesef yarısma bırıncısı ben olurum burda yayınlamak sakıncalı tabıki tasarımızınız yaptıktan sonra gıdıp kayıt ettırdıysenız kendı adınıza o zaman hıc bısey olmaz ama sanmıyorum burdakı herkes aklına gelenı gonderdıgı ıcın ınsanlara guvenmemek lazım...
Patent Tarihin ne olacak? 8 Eylül 2011' mi :D

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yaw ben olsam buraya koymam koyanlarında cesaretine hayran oldum doğrusu herhalde insanların doğru olduğu hukuksuz işlerin olmadığı bir ülkede olduklarını düsündüklerinden dolayı gercekten cesaretlerine hayran kaldım tebrikler...:ÇD:D:D:D

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben tasarımlarımı yarışmaya göndermeden önce noterde şahsim adına onaylattım patent işlemleri uzun ve mesakkatli olduğu için. . Ama bunun tek nedeni malesef jüri üyelerinin içinden birisine güvenememem. . . Hatta sırf bu yüzden son gün son saatlere doğru teslim ettim çalışmalarimi da merkez bankasina. . . Neyse işte , dediğin gibi biri umarım böyle bi iyilik yapıp tasarımlarimi çalmaya kalkar da paramıza para katarız :D

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çılgınin biri kalkıp sitede ki tüm paylasimlari üzerine patentlemeye kalksa ,ki bunu başaramaz, ama diyelim başarabilecek şekilde olmuş olsaydı patent kuralları yani mesela tarih 1800ler falan olsaydı, o zaman kaç para harcaması gerekli olurdu biliyor musun siz ? Anadoluda akı b.kunu paklamaz diye bi laf var hani :D aynen o hesap hatta b.k içinde yüzerdi desek daha doğru olur :D iki türlü korkma vardır biri akıllılığından biri cahilliğinden ileri gelir ve yine iki türlü cesaret vardır akıldan ve cahillikten ileri gelen. . . Varın siz cahilce bu korkulara kapılmayın kendinize gereksiz kotalar koymayın takıntılarınızdan kurtulun, akıllıca davranın ve cesur olun... Belki şimdi paylaşmak istemeyebilirsiniz tasarımlarınızı,siz bilirsiniz tabi Bu Size kalmış ama benim tavsiyem hayatınızı deli saçması paranoyakca ihtimallerle kısıtlamayın , herşey olacağına varır çünkü. . cesur olun korkmayın ama korunun,korkmaniza gerek bırakmayın ve korkmamanız gerekenleri iyi anlayın,anlayın ki korkmanız gerekli olan şeyleri kolay okuyabilesinz. . . çok araştırın ama en çok düşünün ve dertlenin. . . Çünkü en çok okuyan değil gezen bilir, gezen de değil asıl düşünen bilir , düşünen de değilse dertlenen bilir, hiç olmadı vardır bi bilir . . .
Saygılar . . .

evreninmerkezi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ayrıca bi arkadaş demişti taktir etmiştim içimden okuyunca o an... Önemli olan para mi yaw . . . Çalsalar nolcak yeter ki paramizin güzel bi sembolü olsun . . .

By_PaPaKeR

🌱Yeni Üye🌱
şartname de diyor ki akılda kalıcı akılda kalıcı bir bankacısınız veya vir vatandas bunu elle çizmek için 30 yaş altında olmak lazım 30 yaş üstünün bunu hatırlaması zor heleki 50 yas bakmaz bile...

Hayır Bence Doları euroyu vs. yapanlar bunu hayli hayli yaparlar... 2 kalem oynatıyosunuz. fazla bi zorluğu yok bence....

falqon' Alıntı:
iyide bu ne T ne de L'ye benzer
ben çizimin birinde orkun tamgalarından "R" ( ^ı^ ) harfini kullandım
ama
hiç olmazsa o Türkiye'nin T'sine benzer

T ve L harflerinden Oluşmasının Pek Bir Önemi Yok...
Dolar Ne kadar benziyor sizce $

buka999

🏅Acemi Tasarımcı🏅

cok basit olmus kolaylık yonunden kolay akılda kalıcılıkta var mesela ben rusca bildiğim icin soyluyorum rusca alfabeye bak senin yaptığın bir tane harf rusca harfe benzemiş....ama eksik olarak Yine Türk Lirasının dısına cıkılmıs bencee..